Отиди на
Форум "Наука"

торсионни полета


luboznatelnia

Recommended Posts

  • Потребител

Здравейте,може ли някой да ми опише, теорията за торсионните полета.Кой я създава,и дали е експериментално потвърдена. Играе ли някакво значение за техниката и в бита. :lightbulb:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Здрасти!

По този въпрос можеше да попиташ бивщият Институт за Изследване на Неконвенциони Технологии в СССР.

Сега незнам има ли такъв.

:whistling::whistling::whistling:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Тия торсионни полета според мен са не за сферата на физиката а за парапсихологията.

Според мен - позна от първия път! :biggrin:

А за автора на питането - много има писано и почти нищо като изводи не е вярно;

Торсия означава посукване. Малка част от механиката, но се опитват да я свържат с възможност за безплатно използване на енергия (доколкото всичко на тоя Свят си е малко "посукано", давай да го доим!).

Каквото и да е Законът за Запазване на Енергията не може да се нарушава. Също и Законът за Запазване на Импулса.

В микромащаби, когато се разглеждат само вещеви обекти (частици с маса)като че ли не се спазва Третият закон на Нютон - действието да е равно на противодействието и от тук - се вади извод, че се нарушава ЗЗИ.

Разбира се - не е включен в сметката импулса на полето (на участващите полета, заради бързодействието на полетата) - включат ли и импулс от полевата форма всичко си идва на мястото - ЗЗИ се изпълнява.

...

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Тия торсионни полета според мен са не за сферата на физиката а за парапсихологията.

Факт! Физ. наука ги отрича на този етап. :lac:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Здрасти!

Погледна ли някой линкът който дадох.

Внимателно с фактите.

Или по-точно в момента или според сегашните ни ограничени знания е факт.

Иначе можем да попаднем в неловко положение когато ни докажат, че земята е кръгла или тя се върти около слънцето, или някойси Ломоносов твърди много странни неща с-у вековните факти на Еуклед.

Виж ако изкаш да ядосаш някой фактажия питай го за Тесла, за неговите опити, за автомобилът му, за редицата патенти които е получил....

Въобще, ще ги нервираш ако от туй нагоре почнеш да човъркаш далаверите на J.P. Morgan.

:laugh::tooth::w00t:

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Здрасти!

Погледна ли някой линкът който дадох.

Внимателно с фактите.

Или по-точно в момента или според сегашните ни ограничени знания е факт.

Иначе можем да попаднем в неловко положение когато ни докажат, че земята е кръгла или тя се върти около слънцето, или някойси Ломоносов твърди много странни неща с-у вековните факти на Еуклед.

Виж ако изкаш да ядосаш някой фактажия питай го за Тесла, за неговите опити, за автомобилът му, за редицата патенти които е получил....

Въобще, ще ги нервираш ако от туй нагоре почнеш да човъркаш далаверите на J.P. Morgan.

:laugh::tooth::w00t:

Признавам си,че не съм гледал линка. Обещавам да го направя.

Казах само,че за сега тези полета не са доказани. Знам, че руските физици работят вече 50 години по този проблем. Може и да имат успехи...

За физичните закони се знае само около 4% от всички съществуващи. Изключвам областите на сингулярност където всички физични закони и термини губят смисъл.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Здрасти!

Точно това е правилният подход. Нищожно малко знаем, и това което знаем е изтина, тук, сега в нашата вселена.

Не съм физик но ми е интересно...

Например когато гледах за експертите с квантумия копютър беше изумително, че две частици изсреляни в противоположна посока все пак коммуникират една с друга, свойство което и научните не знаят как го правят но се стараят да го експлоатират....

:post-20645-1121105496::post-20645-1121105496::post-20645-1121105496:

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Здрасти!

Точно това е правилният подход. Нищожно малко знаем, и това което знаем е изтина, тук, сега в нашата вселена.

Не съм физик но ми е интересно...

Например когато гледах за експертите с квантумия копютър беше изумително, че две частици изсреляни в противоположна посока все пак коммуникират една с друга, свойство което и научните не знаят как го правят но се стараят да го експлоатират....

:post-20645-1121105496::post-20645-1121105496::post-20645-1121105496:

Да ... мнения ни съвпадат - това за подхода... :)

Ако трябва да спазваме терминологията на КМ - частиците се държат като вълна в този случай. Разстоянията губят значение при този експеримент. Но не можем да пренебрегнем все пак, че частиците се държат и като частици. :)

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Ето малко по-вече за тези полета.

Аз тотално се дистанцирам от подобни теории.

И сега инфото...

Терминът торсионно поле е въведен за пръв път от Ели Кардан през 1922 г. Това са геометрични полета на усукване осъществяващи далеко действуващи взаимодействия, действуващи мигновено и разпространявайки информацията в тях чрез средата на физическия вакуум. Такива полета са използувани още 6000г. преди новата ера при търсенето на вода с лозова пръчка. Торсионното поле представляват съвкупност от микровихри на пространството, а енергията е вторично следствие от измененията на торсионното поле. За торсионните полета няма ограничения във времето. В теорията на тези полета усукването на метричните характеристики се описва със средствата на диференциалната геометрия на афинните пространства и скаларно тензорната (Тензометрията представлява метод за измерване на механични напрежения по предизвиканите от тях деформации на конструктивни части или образци - SW) теория на полето.

Торсия ще рече завихряне, усукване, въртене на пространството. Явлението ни е познато от материалния свят – представете си например въртенето на течността в чаша чай, който разбърквате с лъжичка. Или въртенето на земята около оста й. Торсионното поле е различно от известните ни досега гравитационно, силово, електромагнитно и слабо поле. То не пренася сила и енергия, а има свойството да пренася информация – от структурата на вселената до биологичните видове. :post-20645-1121105496::tooth:

...

И още дефиниции.. :117:

След като торсионното поле пренася информация, може ли тя да се контролира от човека?

Характерът на това поле позволява да се фиксира информацията, която носят различни химически вещества. Например антибиотик или друго лекарствено средство. Чрез спиноторсионния генератор можем да приемем информационната картина на антибиотика и да я фиксираме върху решетката на чиста вода. Изпита, тази вода има същия ефект като самото лекарство, без да има нужда то да се пие. Експериментът беше извършен в Украйна от руския акад. Сурочински и неговия екип.

Какво друго може да се “фиксира” върху вода?

Същият ефект с антибиотика може да се постигне и с допингов препарат. Информацията за него се пренася върху водна решетка, спортистът изпива водата, тестовете показват, че е чист, но спортните му резултати са невероятни. Така могат да се лекуват много болести, включително и рак, левкемия. Засега обаче нещата са на фаза опити, наблюдения. Те са доказали, че когато генератора облъчва болното тяло, въздейства избирателно само върху раковите клетки и ги унищожава. Здравите запазва непокътнати.

Как екстрасенсите проникват в торсионните полета?

В Световното поле на съзнанието съществуват блокове от информация с различен характер, до която обаче стигат само определени хора. Наричат ги ясновидци, екстрасенси, лечители. Те винаги влизат в досег с тези структури и черпят от там данни.

Как става това?

Учените още не могат да обяснят. Според една от теориите душата е торсионното поле на нашето физическо тяло. Като информационна матрица тя се отделя след смъртта, съхранила натрупания опит през земното битие на човека. Вероятно това се съхранява в Световното поле на съзнанието в някакво латентно състояние. Това е друга форма на съществуване.

****

:lac::book:

Доста далече от конвенционалната наука, но к'во да се прави... до скоро едни прости безжични комуникационни устройства са били фантастика... В един хубав момент ще се докаже или отрече наличието на подобни полета. :bigwink:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Когато става въпрос за полета и информация същественият и актуален въпрос за мен е за електромагнитното замърсяване. Защото зад големите печалби и лъскавите реклами се крият сериозни опасности.

http://otgovori.info/mobilni-komunikacii-elektromagnitni-poleta/

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Когато става въпрос за полета и информация същественият и актуален въпрос за мен е за електромагнитното замърсяване. Защото зад големите печалби и лъскавите реклами се крият сериозни опасности.

http://otgovori.info/mobilni-komunikacii-elektromagnitni-poleta/

:laugh::tooth::w00t::crazy_pilot:

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...