Отиди на
Форум "Наука"

Защо евреите не боледуват от черна чума?


Recommended Posts

  • Потребители

Ами чакай първо да видим кой се е къпел, а кой не:

Для тех, кто Апостольские Правила подзабыл, правилами Трулльского («Пятошестого», 691 — 692 г.) Вселенского Собора бывшее 11-ое правило было подтверждено: запрещено пользоваться услугами врачей-иудеев и, опять же, мыться с евреями в одной бане. Заодно, как пережитки язычества, запрещались, гадания, карнавалы ряженых, и даже ученые медведи. Позже фраза «обвиняемый был замечен принимающим баню» стала обычной в отчетах инквизиции, как несомненное доказательство ереси.

http://malech.narod.ru/evr2.html

;)

Извинявам се, но горният цитат е някаква безсмислица. От една страна се цитират правилата на Трулския събор, където не пише нищо за хигиената, по принцип.

От друга страна, авторите на това "умотворение", свързват правилата на събора именно с хигиената и практиката на Инквизицията, което вече е крачка отвъд абсурда.

Защо ли? Ами защото Католическата църква не признава правилата, приети на Трулския събор, още по-малко би могла да ги прилага чрез Инквизицията.

Просто в Интернет се въртят безброй простотии от неграмотни автори. Не е зле преди да цитираме, да направим проверка.

Но все пак благодаря на Ласт Роман за този сайт. Бях забравил за него.

Нека всеки да го прочете по няколко пъти!

Ще научи много за "юдео-християнските ценности", във всеки един техен аспект!

П.П. Все още удивлявам как някой може да мрази хората, само защото са от друга вяра или народност, с такъв нацистки плам като авторите на този сайт: http://malech.narod.ru/evr2.html!

Четете на воля!

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

П.П. Все още удивлявам как някой може да мрази хората, само защото са от друга вяра или народност, с такъв нацистки плам като авторите на този сайт: http://malech.narod.ru/evr2.html!

Четете на воля!

Нали знаеш, днес братска Русия е последният бастион на нацизма. Неслучайно членовете на младежкото подразделение на партията на Путин "Наши" доста хора в Русия наричат иронично "нашисти".smokeing.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

А, моля, нацисти има и в Израел (!). Това са синчетата на руските евреи - с анцузи, не говорят иврит, простеят, трошат магазини в Тел Авив и си бръснат тиквите. Руснящината не прощава...

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

това пък е доста тенденциозно изказване, при положение че знаеш кой е спрял нацитата. :bigwink:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Да бе, Романе, прав си. Ама е странно, че в Матушката нацитата днес са бая популярни. Ако знаеш на какви уродливи неща може да попадне човек...

Както и да е, това е за отделна тема: Нацитата днес.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Глишев, авторите на горния сайт определено не са нито руснаци, нито православни. Познай от три пъти какви са.

Надявам се, също, че характеристиката ти за руските евреи в Израел не включва и г-н Либерман - в миналото съветски гражданин, днес - външен министър на Израел.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Не говоря за всички, разбира се. Както и да е, темата за "орование зла" наистина е за другаде.

Така и не видях дотук сигурно потвърждение, че евреите мрат по-малко при Черната смърт. Мрат всички по равно, според мен.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 седмици по-късно...
  • Потребител

Значи аз имам предположение че е заради чесъна,но пък не всички евреи са го ядяли. Учителката ми каза че е нещо свързано с хранато но какво :post-20645-1121105496: Те не че не страдат просто по-рядко и то е заради храната :?

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Това не ми се вижда много вероятно.

Ами човек, който е написал подобна глупост:

В хода на тая селекция смъртността явно е била много висока, но в края на краищата се е извела една линия с много яки гени и от бащата и от майката. Дали е така било не мога да кажа - нека се произнесе някой генетик (ама да не е от тия дето ме убеждават, че човекът е произлязъл от някаква източноафриканца маймуна, която преди 70000 (или 200000) години тръгнала на околосветско пътешествие и по пътя станала бял, жълт, червен, черен човек и т.н.

Няма как да има дори и най-малка представа от хигиената в еврейските гета или пък от инбридинга.

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...