Отиди на
Форум "Наука"

Как да разпозная какво съм посял в чинииките ?


Recommended Posts

  • Потребители

Четеш какво пише на етикетчето на разсада :)

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Или чакаш да порастне растението.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Или чакаш да порастне растението.

Пффф!!!

Аз говоря за Петриеви чинийки. Онези - за микробите.

Как да разпозная какво съм получил?

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

А ние откъде да знаем какво имаш предвид?

На въпрос, зададен по погрешен начин, ще получиш само грешни отговори.

Glishev, question bête = réponse bête.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Ако си сложил генетичен материал в т.н. Петриеви чинийки/панички, може да получиш костна тъкан, мускулна тъкан, мастна тъкан или друго. Ако са някакви микроорганизами... Може би, това, което ще получиш, да зависи от средата. Не зная.

Не се ли гледа под микроскоп?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ако си сложил генетичен материал в т.н. Петриеви чинийки/панички, може да получиш костна тъкан, мускулна тъкан, мастна тъкан или друго. Ако са някакви микроорганизами... Може би, това, което ще получиш, да зависи от средата. Не зная.

Не се ли гледа под микроскоп?

Нямам микроскоп с такова увеличение. Честно казано, мога да проверя какви са чрез селективна среда. В смисъл - дали са грам -/+ ,дали са анаеробни или - не, на каква температура се развиват, дали ядат фруктоза или - не,отделят ли газове и ако - да то - какви. И други подобни показатели, чрез които ще се доближа до 2-3 бактерии, които не се различават съществено.

Но аз страдам от една трудно лечима болест и много трудно ще направя тези процедури.

Някакви идеи?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 месеца по късно...
  • Модератор Биология

Най - вероятно са някакви Актиномицети, но без снимки и описание, никой не може да каже.

Така, че дай описание и снимков материал.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Най - вероятно са някакви Актиномицети, но без снимки и описание, никой не може да каже.

Така, че дай описание и снимков материал.

Абе нещо ме съмнява да са гъбички ,защото ги получих(израстнаха)след 24 часа.Освен това растът на кръгли колони и мисля ,че е е. коли.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 месеца по късно...
  • 4 седмици по-късно...
  • Потребители

Като почвайте тема, пишете малко по-обстойно, за да е ясно какво да ви се отговори. Ами то много зависи за каква лаборатория става дума. Ако е за дисекции на жаби - лупа, скалпел, пенсета и чифт гумени ръкавици са направо върхът. Ако става дума за лицензирана лаборатория, която да прави някакви изследвания със сигурност ще трябва диплома. За някои специализирани изследвания ще трябват и някои вещества, които може иначе да си отиват направо към химията. Въобще - варианти много в зависимост от това за какво смяташ да използваш тази лаборатория.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Лицензирана лаборатория? Или ти си типичния българин "сичко сам праи"?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Нямам микроскоп с такова увеличение. Честно казано, мога да проверя какви са чрез селективна среда. В смисъл - дали са грам -/+ ,дали са анаеробни или - не, на каква температура се развиват, дали ядат фруктоза или - не,отделят ли газове и ако - да то - какви. И други подобни показатели, чрез които ще се доближа до 2-3 бактерии, които не се различават съществено.

Но аз страдам от една трудно лечима болест и много трудно ще направя тези процедури.

Някакви идеи?

Спри!

Ако нямаш материално техническа среда за такива работи и минимална практика за да можеш само по изгледа, структурата, цвета, распространението и други външни физически свойства да определиш какво се въди в петрито, спри.

Самолечението е едно от най-опасните работи...

Интернет, консултации ако ще и в чужбинар но самолечението е опасно....

СМСМ

mf_oct__01.gifmf_oct__01.gifmf_oct__01.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 7 месеца по късно...
  • 1 месец по късно...
  • 1 месец по късно...
  • Модератор Биология
Мога ли да патентовам бактерии по различа морфология ?

т.е. един вид искаш да опишеш нов щам бактерии?

Като за начало напиши научно съобщение.

Мога да помогна, ако ми предоставиш материали или по - подробно да ми разкажеш.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Може, ако опишете подробно микробиологичния метод и получения продукт. Иначе патенти за открития и научни теории не се издават.

P.S. И да е разрешено от законодателството.

Редактирано от insighting
Link to comment
Share on other sites

  • 7 месеца по късно...

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...