Отиди на
Форум "Наука"

Случващото се в западните ни земи през 968-970 година


Recommended Posts

  • Потребители

Третият международен конгрес по дигенистика в Ечмиадзин е обявил т. ХХХІІІ за прохалкедонитски, сиреч еретичен и че ползваш точно него е страшна простъпка, която автоматически те изхвърля от почтените редици на дигенистите.

Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 120
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

Posted Images

  • Глобален Модератор

Третият международен конгрес по дигенистика в Ечмиадзин е обявил т. ХХХІІІ за прохалкедонитски, сиреч еретичен и че ползваш точно него е страшна простъпка, която автоматически те изхвърля от почтените редици на дигенистите.

Това не е възможно. По последни данни от кореспонденцията между автора на Encyclopaedia Armand о'Bolgica и видните учени Бартикян, Гевондян, Нерсисян, Юзбашян, Абраамян, Католикосян и най-паче Йеховян точно този том е най-истинният, достоверен и не подлежи на критика и прочее обструкции. mf_oct__01.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Жалък халкедонит. Ти нищо не отбираш от армандоболгистика, дигенистика и дигенетика. Католикосът на Люзинян отлъчва такива като тебе по петима още преди закуска.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Жалък халкедонит. Ти нищо не отбираш от армандоболгистика, дигенистика и дигенетика. Католикосът на Люзинян отлъчва такива като тебе по петима още преди закуска.

Мда, халкедонит съм, но смятам преди смъртта си да бъда приет в лоното на Арменската апостолическа църква лично от католикос Армандян.

Ако настояваш (въпреки липсата на потвърждение в Encyclopaedia Armand о'Bolgica), че Груйо е бил от джурджените (с което отправяш и предизвикателство към школата на маготинистите), аргументирай се. Мисля, че с повече късмет може да откриеш нещо на страниците на Encyclopaedia Dobrevica. laugh.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Маготинистите са готини, аз тях не ги отхвърлям като напълно безперспективни. Compendium Proffessoris, известен още и като Malleus Iranorum е мое настолно четиво, наистина, но все пак предпочитам армандската енциклопедия. Тъй като обаче в светлината на дигенистиката всички са арменци и/или българи, не виждам пречка джурджените да са особена порода източноарменски джуджета с китайско самосъзнание.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Ничего не понимаю - что думают эти жигулы?! (Цитат от филм с Кикабидзе и Мъкъртчян)!

lac.gifdoh.giflac.gif

Читателю, прости им!!! Викайте доктор!

help.gif

Ти мигача остави на нас.

Кажи колко искаш като комисионна, за да продадем в Ереван плочата с арменския надпис на Самуил, дето го намерих в градината на дяда ми. Искам арменец да води сделката, че като по-окумуш да се не мина нещо. tongue.gif

Повече от 20% не ти давам, да знайш. Съветвам те най-дружески да приемеш предложението ми, че в мазето имам още една плоча (нея я изкопах от градината на другия ми дядо), на която на най-чист грузино-арменски е написано какъв е бил Григор Бакуриани и кои са били майка му и баща му. Че ако взема да я продам на археологическия музей в Тбилиси....laugh.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ничего не понимаю - что думают эти жигулы?! (Цитат от филм с Кикабидзе и Мъкъртчян)!

lac.gifdoh.giflac.gif

Читателю, прости им!!! Викайте доктор!

help.gif

Цитатите от съветски филми, не са ни интересни. 45 години гледахме един такъв съветски филм та затова сме на този хал. По-добре дай някакви сериозни аргументи че Груйо от Поибрене е истински арменец, а не грузинец, каквито са например Бакуриани. :)

Link to comment
Share on other sites

Цитатите от съветски филми, не са ни интересни. 45 години гледахме един такъв съветски филм та затова сме на този хал. По-добре дай някакви сериозни аргументи че Груйо от Поибрене е истински арменец, а не грузинец, каквито са например Бакуриани. smile.gif

Ще ти дам ка4о, ей сегичка, що да не ти дам - отваряш книгата на А. Съботинов и четеш: баща им на твоите Бакуриани е Алусиан!!! Е, сега ти вземи да ни обясниш като как аджеба става така, че според теб те са грузинци, пък баща им май беше българин или поне родом българин?! Само че питай Asdpandiat-4o дали не е срещал нЕкой арменски княз на князете на име Алуз (предполагам, че въпреки 45-те години ще успееш да направиш връзката!). И недей като Аспандиат да ми изваждаш разни древни камъчета от "ІХ век", които са с шрифт от ХІІІ-ХІV в. или пък са правени с флекс!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ще ти дам ка4о, ей сегичка, що да не ти дам - отваряш книгата на А. Съботинов и четеш: баща им на твоите Бакуриани е Алусиан!!!

Ако ти кажа, че няма никакво намерение да отварям книгата на А. Съботинов, ще ми повярваш ли? :)

Обаче, ти така и не даде доказателство, че Груйо от Поибрене е арменец, а не арменизиран грузинец!

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

И недей като Аспандиат да ми изваждаш разни древни камъчета от "ІХ век", които са с шрифт от ХІІІ-ХІV в. или пък са правени с флекс!

Армандяне, шрифът на въпросният надпис на аршакида Самуел е така нареченият йергатагир или "желязно писмо", използвано между V - ХІ век. В него е имало само главни букви, думите са се пишели слято, интервал се е слагал на 4-5 думи, основно след знака "миджакет", който сега играе ролята на точка и запетия. Други препинателни знаци не е имало тогава. Това че съм дал текста на надписа с интервали е защото реших да го поместя нормализиран. Ама де да ги знайш ти тия неща, не ти е останало време да ги научиш от писане на глупости, че Мовсес било арменско име, а не арменска форма на Мойсей. tooth.gif

Още 2-3 такива неправилни реплики и ще видиш на геврека дупката като процент от сделката по продажба на камъка в Армения.laugh.gif

Link to comment
Share on other sites

Армандяне, шрифът на въпросният надпис на аршакида Самуел е така нареченият йергатагир или "желязно писмо", използвано между V - ХІ век. В него е имало само главни букви, думите са се пишели слято, интервал се е слагал на 4-5 думи, основно след знака "миджакет", който сега играе ролята на точка и запетия. Други препинателни знаци не е имало тогава. Това че съм дал текста на надписа с интервали е защото реших да го поместя нормализиран. Ама де да ги знайш ти тия неща, не ти е останало време да ги научиш от писане на глупости, че Мовсес било арменско име, а не арменска форма на Мойсей. tooth.gif

Още 2-3 такива неправилни реплики и ще видиш на геврека дупката като процент от сделката по продажба на камъка в Армения.laugh.gif

Аспандолийски, да не си мислиш че съм някой от студентите ти?! Горко им, жална им майка!

А най-много се плаша от подобни закани и ще взема да си сипя още едно коняче "Ахтамар"! Тия дни ми го донесоха от Шереметиево!

Ка4о, ти си мислиш, че съм ти обещавал нещо ли? Нито съм ти обещавал, нито ти дължа, но винаги може да разчиташ, че ако и когато се срещнем, ще останеш доволен!!! Ето отсега: Григор Бакуриани е всичко друго, но не и грузинец по една проста причина, за която споменах по-горе и която всеки досега би уразумял - по онова време става дума за ивери, което е означавало най-различни неща (монах от Ивирон, жител на византийската тема Иверия, жител на кавказкото царство Иверия, халкидонитот Иверийската църква и какво ли не още!). Григор не е знаел грузински, поради което при предаването на ключовете (символизиращо властта) на Ани (Багратидското арменско царство) на иверийския куропалат там е присъствал и преводач (!!!). Ето защо и подписът му под гръцкия оригинал на типика на манастира е бил подписан от самия него с арменски букви! Друг е въпросът, че той е държал да укрие арменския си етнически произход и да се изкара ивериец, тоест халкидонит от Иверийската църква, която по онова време не е била пряко подчинена на Константинопол, но в много отношения се е съобразявала с изискванията на Константинополската църква, напр. - в богослуженията иверите са имали право да превеждат на своя език всичко с изключение на Кирие елейсон!

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Аспандолийски, да не си мислиш че съм някой от студентите ти?! Горко им, жална им майка!

А най-много се плаша от подобни закани и ще взема да си сипя още едно коняче "Ахтамар"! Тия дни ми го донесоха от Шереметиево!

Сипи си, сипи си, ама твоето коняче май го носят от Шеметиево, а не от Шереметиево. laugh.gif

Link to comment
Share on other sites

Сипи си, сипи си, ама твоето коняче май го носят от Шеметиево, а не от Шереметиево. laugh.gif

Нищо подобно - не са свалили даже зеленото етикетче, на което пише "DUTY FREE SALES ONLY" 953 000 (не знам в каква валута е!), но по-важното е, че това е 10-годишен "Арарат"! А най-интересното е, че владетел на о-в Ахтамар и крайбрежието на ез. Ван е бил Абдел-Мъсех Арцруни, чията съпруга е дъщеря на Григорий и внучка на Алусиан. След смъртта им владетел става техният син Степан-Алуз Арцруни.

Слепите котета не могат да прогледнат преждивременно, гласи една корейска мъдрост, която е популярна и в Япония! С други думи - трябва да изтече някакъв период от време, да ти обясня все пак, де! Пък ти си дялкай камъчетата!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Нищо подобно - не са свалили даже зеленото етикетче, на което пише "DUTY FREE SALES ONLY" 953 000 (не знам в каква валута е!), но по-важното е, че това е 10-годишен "Арарат"! А най-интересното е, че владетел на о-в Ахтамар и крайбрежието на ез. Ван е бил Абдел-Мъсех Арцруни, чията съпруга е дъщеря на Григорий и внучка на Алусиан. След смъртта им владетел става техният син Степан-Алуз Арцруни.

Слепите котета не могат да прогледнат преждивременно, гласи една корейска мъдрост, която е популярна и в Япония! С други думи - трябва да изтече някакъв период от време, да ти обясня все пак, де! Пък ти си дялкай камъчетата!

Като каза слепите котета се сетих - ти внимавай с коняка, да не би да се окаже че е правен не в именията на Абдел-Мъсех Арцруни, а на цар Киро.

Айде сипи си едно, ама малко, че е рано и наздраве :)

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Ван е бил Абдел-Мъсех Арцруни, чията съпруга е дъщеря на Григорий и внучка на Алусиан. След смъртта им владетел става техният син Степан-Алуз Арцруни.

Нищо ново не ми казваш.

Link to comment
Share on other sites

Нищо ново не ми казваш.

Абе, понамирват ми се и нови, но ти първо осмисли тези, Аспандиате! Попаднах случайно на сайта с извадка от "Българи в Мала Азия и Армения" и гледам, че вече си се научил как се пише Мовсес, а не Мойсей, така че не разбирам по-горе защо продължаваш да се инатиш?! Ако срещнеш име оформено по арменски, например Микаел (бащата на Комитопулите в "Джагфар тарихи") за гръцко ли ще го приемеш?! Или Маркар (пак там), или Мъхер (пак там - баща на Микаел)...?!

Ка4о, не ми се вярва продукцията на цар Киро да е стигнала до Москва, ама кой знае! А-а-а, аз винаги си сипвам само по едно... няколко пъти, но имай предвид, че твоето рано при мен може да е късно! За твое здраве!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

И недей като Аспандиат да ми изваждаш разни древни камъчета от "ІХ век", които са с шрифт от ХІІІ-ХІV в. или пък са правени с флекс!

Тюх, щях да забравя. Армандо, понеже те гледам, че си се самопроизвел от "познавач" на промените в арменската фонетична система през вековете в "специалист" по арменски шрифтове и ми обясняваш, че съм ползвал шрифт от ХІІІ-ХІV век, а не от ІХ-Х век, специално за теб съм скенирал с ограмотителна цел няколко страници, показващи еволюцията на арменските шрифтове между V и ХVІІІ век. Дори и незнаещите арменски език форумци ще се ориентират по датите докога са се ползвали само главни букви (щото просто не е имало малки). Чети, води си бележки и пий едно коняче за мое здраве.

post-4986-1278614494,2552_thumb.jpg

post-4986-1278614510,0992_thumb.jpg

post-4986-1278614522,5812_thumb.jpg

post-4986-1278614543,1218_thumb.jpg

post-4986-1278614555,8621_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Тюх, щях да забравя. Армандо, понеже те гледам, че си се самопроизвел от "познавач" на промените в арменската фонетична система през вековете в "специалист" по арменски шрифтове и ми обясняваш, че съм ползвал шрифт от ХІІІ-ХІV век, а не от ІХ-Х век, специално за теб съм скенирал с ограмотителна цел няколко страници, показващи еволюцията на арменските шрифтове между V и ХVІІІ век. Дори и незнаещите арменски език форумци ще се ориентират по датите докога са се ползвали само главни букви (щото просто не е имало малки). Чети, води си бележки и пий едно коняче за мое здраве.

остави го човека да си пие конякът на спокойствие!

Link to comment
Share on other sites

остави го човека да си пие конякът на спокойствие!

E, не - не мога да не отбележа, че някой съфорумци просто се престараха да анализират скромната ми персона, за което съм им изключително благодарен!!! Аспандиате, ако събереш всичко постнато от теб до мен тук вероятно ще сглобиш още една книжка, подобна на вече публикуваните твои творения! По-рано някъде споменах, че след като почина Ара Маргос от БАН започнаха да ползват тъкмо мен за разни археологически находки с арменски надписи, та ми се наложи да понауча туй-онуй! После обаче заминах в чужбина и резбрах, че със същата задача и досега ползват един от колегите ти - А. О., ако още не се е пенсионирал. Не съм специалист, както винаги съм го подчертавал, но ще ти отговоря с твоите думи: едва ли точно ти имаш на какво да ме научиш в областта на арменската фонетика и епиграфика! Иначе съм отворен за знания и при мен воденете на бележки дори се е превърнало в страст. Време е да кажем като другаря - Приземяване, приземяване, приземяване! crazy_pilot.gifcrazy_pilot.gifcrazy_pilot.gif !!! Да вземем да се върнем на темата - по какво се различават въстанията на Варда Склир, Комитопулите и Варда Склир и Варда Фока? Този аспект на темата малко се измества и игнорира. Общоприетото мнение е, че Комитопулите възстановяват България, а Склир и в последствие Фока просто заговорничели с цел да детронират Македонската династия. Всъщност нещата не са толкова прости и въстанията на Склир, Фока и редица други показват, че първопричината е в смяната на политиката на Византия към съседните държави и преминаването към открита агресия, подли "дипломатически" прийоми, подмяна на исторически факти и използването на отрова като изпитано средство за отстраняване на опонента. Можете да намерите стотици примери за това в сайтове по византолигия и медиевистика! Чисто субективен е подходът на националните истории, особено - учебникарските, да поднасят нещата в опростен вид и да преповтарят остарели и алогични коментари, които обслужват единствено и само тяхната "улица"!

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

E, не - не мога да не отбележа, че някой съфорумци просто се престараха да анализират скромната ми персона, за което съм им изключително благодарен!!! Аспандиате, ако събереш всичко постнато от теб до мен тук вероятно ще сглобиш още една книжка, подобна на вече публикуваните твои творения! По-рано някъде споменах, че след като почина Ара Маргос от БАН започнаха да ползват тъкмо мен за разни археологически находки с арменски надписи, та ми се наложи да понауча туй-онуй! После обаче заминах в чужбина и резбрах, че със същата задача и досега ползват един от колегите ти - А. О., ако още не се е пенсионирал. Не съм специалист, както винаги съм го подчертавал, но ще ти отговоря с твоите думи: едва ли точно ти имаш на какво да ме научиш в областта на арменската фонетика и епиграфика! Иначе съм отворен за знания и при мен воденете на бележки дори се е превърнало в страст. Време е да кажем като другаря - Приземяване, приземяване, приземяване! crazy_pilot.gifcrazy_pilot.gifcrazy_pilot.gif !!!

Ако ще и да изпишеш 100 000 думи, в които да обясняваш колко си велик, стойността им срещу горните 5 прикачени снимки е нулева. Представям си как са те канели да анализираш арменски находки с твоите глупости за шрифтовете от ХІІІ-ХІV век.

"Претеглен си, не тежиш" - хубаво надписче е видял вавилонецът Набонид преди 2600 г., лека му пръст. За такива като тебе в селото на дядо ми (дето намерих Самуиловата плоча) има още по-хубав, макар и груб израз: "Хем насран, хем голям".

Понеже съсипа прекалено много читави теми в този форум със спамене и тролене, те осведомявам съвсем официално, че при първия ти пост, в който твърдиш нещо, но не си го подплатил с автор, заглавие, място и година на издаване и точна страница или със съответния линк, ще отнесеш бан за 1 (една) година от мен. Казвам ти го, за да не сърдиш после, че не си бил предупреден.

И за да те предпазя от получаване на бан още днес, смятам да заключа тази тема.

Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...