Отиди на
Форум "Наука"

Европейска Концепция за Достъпност (ЕКД)


Recommended Posts

  • Потребител

ЕКД е социална книга която казва как да се изгради градътр така че да е достъпен за всички , тази книга представлява защо примерно :

Ако сте един инвалид на количка вие трябва да имате на всякъде асансьор , трябва

рейса да спуска рампа , трябва за един баскетболист да има достатъчно дълга врата , а за един пълен човек достатъчно широка , за едно дете с физ. увреждания то не може да ходи на училище после не може да работи и по този начин то се обрича .

Тази книга представкява всички социални проблеми и предлага тяхното решение тя е стандарта на Европейския Съюз и смятам че всеки който учи Социални науки ще му потрябва и ще му е интересна , аз я имам на ПЦ-то и бих я дал на всеки който изяви желание . Обаче тя е страшно голяма 117 станици формат А4 , кажет е

искате ли я и ми дайте е-маила си или каквото искате за да ви я дам.

Link to comment
Share on other sites

  • Администратор

Според мен книгата е наистина полезна и необходима да се прочете от всеки!

За жалост в България още не можем да оправим лекарствата на тежжко болкните, а камоли да започнем да стройм и изграждаме подобна система...това може да става една след 2014...

Прати я на admin@bg-science.info

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ок нямаш проблем , но тя не засяга медицината ,

Тя засяга че тези които ние наричаме НЕНОРМАЛНИ защото са страшно високи или са джужета или са инвалиди или са с увреждане трябва да им се създаде обстановка такава че да се чувстват съвсем нормални ( каквито всъщност са) .

Утре ще ти я пратя като се събудя че ся гледам мача и после нз

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Мисълта ми беше, че сме много далеч от това мислене...

Дам засъжеление сме много далече , но е задължително .

Вече се правят страшно много лекций по ЕКД всъжност , досега се правеха и във Пловдив и във Хисаря и във София и във Варна май , Във Пловдив 2 се правеха , във София се правеха 2 лекций на 11 юли ще се прави още една , правят се за бъдещите проекти , но бъдещи проекти ще има ама старите панелки на София ще си останат , ако дойдеш в Сф ще видиш някаква разлика от 50 год . Едни страхотни нови красиви блокчета и до тях една пършива мърлява панелка .Ами това е ..

Тъйче се прави , но само за новите проекти а старите ще си останат без никаква европейска достъпност , вратите ще са все така тежки със огромните стълби , със асансьорите дето коустрофобите не могат да влязат , абе айде да не говорим , ако се въърнем 90 години на зад бих теглил ножа на Хитлер за да няма Световна и да няма желязна завеса , да няма студена война и т.н. но всичко го има и за това мога да завърша само както завършваше Любко Петрович при всяка загуба на Левски :

Гледаме н'апед ( със ударение на А )

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Изпратих ти я най-накрая , извинявай за закаснението ,но имах един проблем с ПЦ-то , и се наложи да съм на другия комп ,на който я нямам , но вече всичко се оправи И

Ако някой друг я иска ще му я дам

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...