Забелязахме, че използвате Ad Blocker

Разбираме желанието ви за по-добро потребителско изживяване, но рекламите помагат за поддържането на форума.

Имате два варианта:
1. Регистрирайте се безплатно и разглеждайте форума без реклами
2. Изключете Ad Blocker-а за този сайт:
    • Кликнете върху иконата на Ad Blocker в браузъра
    • Изберете "Pause" или "Disable" за този сайт

Регистрирайте се или обновете страницата след изключване на Ad Blocker

Отиди на
Форум "Наука"

Gravity

Потребител
  • Брой отговори

    5246
  • Регистрация

  • Последен вход

  • Days Won

    35

ВСИЧКО ПУБЛИКУВАНО ОТ Gravity

  1. Можеш ли да дадеш пример за обяснение? Недоволството, което имаш от квантовата механика е приложимо към всяка част от физиката. Например, не се знае защо планетите обикалят около слънцето, и защо по този начин. Но имаме чудни формули описващи феномена.
  2. А какво е пълно разбиране? И как го разграничаваш от математическия модел?
  3. Това свойство не е същото за двете величини, а ти започна с това, че имат същите свойсва. Та, кои свойства имаш предвид?
  4. Това не пояснява какво разбираш под реална. Само сменя думата реална с физически смисъл. Може би ще е по-ясно ако дадеш пример. В класическата механика лагранжиянът на дадена система риален ли е?
  5. ИИ описанието е доста подвеждащо. Какво разбираш под "реална"? Тези дискусии обикновенно се въртят в кръг защото няма общоприети определения.
  6. Може би, но тези, които мразят ЕС казват, че не можем да сме независими ако сме част от него. Хубаво, но въпросът ми стои. В какво се изразява тази независимост?
  7. Така смятат повечето хора, които настояват за независимост. Те искат само да не сме част от ЕС. Ти какво искаш?
  8. В какво точно ще се изразява неазвисимостта ни, ако не сме в европейския съюз?
  9. Или всичко е инсценирано. Как му се въстанови ухото от първия атентат!
  10. Първите коментари бяха, че този в леглото прилича на Епщайн.
  11. Звучи като религия и борба за спасяването на душата, което може да стане само с абсолютна вяра т.е. пълно въздържание.
  12. Става дума за вяра в свръхестествени неща. Защо смяташ, че всички вярват в такива неща?
  13. Като не знаеш защо твърдиш, че вярвам!
  14. В какво вярвам?
  15. Точно обратното е. Ако е атеист няма да вярва в нищо свръх естествено. И ако дълбоко в себе си вярва нещо такова, тогава не е атеист.
  16. https://www.nature.com/articles/s41598-025-32860-8
  17. Това разбира се са пълни глупости.
  18. Всички хора посещават божия храм!
  19. ИИ казва следното. Въпрос: Does sheep have plural? Отговор: Въпрос: Има ли думата евро множествено число? Отговор: Английският отговор е ясен и логичен. Българсият е изглежда вътрешно противоречив. Думата има същата форма когато се упторебява в множествено число, но няма множествено число!!! Защо е толкова трудно да се каже, че формата за единствено и множествено съвпадат!!! Подобно би било: имали функцията y=e^x производна. Отговор: производната на е^x съвпада със самата функция е^x следователно функцията няма производна!!!
  20. Да, но моят кометар беше за това, че "евро" има моножествено число, чиято форма е "евро". Разбира се, всичко това е въпрос на конвенция и ако е прието да се казва, че няма множествено число, то няма. Но е странно защото "евро" е броимо, имаме "едно евро", "две евро", "три евро"... Следователно на въпроса, какво е множественото число на "евро", отговорът е "евро", а не еврото няма множествено число.
  21. Ще поясниш ли какво е възражението ти?
  22. Все още не разбирам какво ти е възражението отнасно примерите!?
  23. Продължаваш да не разбираш какво казвам. 1. едно евро 2. две евро В първия израз "евро" е в единствено число, във втория "евро" е в множествено число. Думата "евро" има множествено число, което съвпада по форма с единсвеното число. Ти твърдиш, че тази дума няма множиствено число, което е различно. И е странно след като е броимо.

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...
×

Подкрепи форума!

Дори малко дарение от 5-10 лева от всеки, който намира форума за полезен, би направило огромна разлика. Това не е просто финансова подкрепа - това е вашият начин да кажете "Да, този форум е важен за мен и искам да продължи да съществува". Заедно можем да осигурим бъдещето на това специално място за споделяне на научни знания и идеи.