-
Брой отговори
5234 -
Регистрация
-
Последен вход
-
Days Won
12
Content Type
Профили
Форуми
Библиотека
Articles
Блогове
ВСИЧКО ПУБЛИКУВАНО ОТ miroki
-
За това точно българите не говорят слявянски език, а говорят български. (както и никоя славянска държава не говори български език) Изключвам Македония, те са си от нашите. Имаме: -български език -българска писменост -християнска религия Производните на горните 3 са умопомрачителни. Но нито едно не включва славяни, дори и склавини или солвени. 3 те заедно се отнасят само за българи и македонци (за вторите с някои малки изключения)
-
Така си е, те не са за доверие. Това, което не се разбира от текста е, кога са станали под договор, дали преди да минат Дунав или след това, и от това изводите може да са различни. Освен това се делят на славяни и 7 те племена като че. Т.е. едни славяни и други 7 племена. Но като цяло събитията -резултат (описаните) са след преминаването на Дунав. А какво е било преди не се знае. ... Има описания на славяни на юг от Дунав, но в земите северно няма описание изобщо кой е бил там по това време. Може и северно да се водят слявяни. Може българи, че и те са си там 15 тина години "официално" Договора не е ясен от кога е и плащането за какво. (като в цифтара съвсем не без причина, може да се добави една "0" , както в края така и по средата, според някои дори 105-та година (106) моля не ме анатемосвате само за това в скобите) пп. Това за участието в бойните действия на славяните съм виждал само във филма Хан Аспарух, От къде е почерпено не знам. За това изобщо не коментирам дали са участвали или не. А само, че са под договор.
-
Те славяните са имали статут на федерати, но май за Българите. Били са под договор, надлежно е записано, освен това Аспарух като минава Дунав заселва част от слявяните до Авария явно да го пазят от там. Освен това някои са си плащали. Което подсказва до къде се е простирала България тогава. Някъде се спомена, че била до към Търново. И средата и е около Плиската. ( или още по лошо - общо взето Малка Скития само).
-
Като стана въпрос за траки, нали не смятаме, че по време на Римската Имерия ще има държава Тракия? Естествено, че те са част от държавата. Да били са добрите бойци, вероятно и в друго са били добри. Но са част от империята. Защо търсим да ги отличим, другите етноси много ли се отличават? То в империята само етноси има. Всеки си пази неговата традиция до колкото обстоятелствата позволяват. И се променят според необходимостта, (съпруг съпруга с нови традиции или живеещ покрай други). Е кръвта се сменя по-бавно, само генетически. Но и тя се променя при смесване. Знаем, че сега в България живеят, не само българи. Така е било и в древните държави, не бива да се опитваме да омаловажаване, че са били там. Вече е време да говорим за българската история, а не за тази, която мислим самите ние за нея. Нашето си, е важно за самата ни персона, а историята за всички.
-
Да, ромеи - жителите на една страна от различни племенни и държавни общности, ти от коя от тях си по-точно? Империя, която всъщност не съществува, т.е и ТИ, като ромей. Може вече да се припознаеш като любител на бившите ромеи. По-реалистично е. Или да се припознаеш по племенната принадлежност. Това чисто приятелски, след като вече веднъж те питах и не получих отговор. Това е "малко" научен форум все пак. Не е махленска сбирка. Нали така? Не се сърди чисто приятелски.
-
Има много грешки... Зависи от времевият период. Първо вероятно от Юг на Север, (от Африка) После вероятно на всякъде (потопа на Черно Море) После вероятно от Запад на Изток, фригите и други от балканите до Армения, Афганистан вероятно и Индия. После вероятно от Изток на Запад, населилите южните балкани и притиснали траките. Вероятно после от Изток на Запад и народите над (северно от) Черно Море предимно. И после под Черно Море. Да, има движение на хора в много посоки и всеки ползва това удобно Немо му. И проблема е в повечето случаи за доказване, не на българската история, а на собствената си (или друга подобна) теория и облага. Било то и последната дума, да е духовна. А сега целият свят е в преселение. А може би винаги е бил.
-
Да допълня само и влиятелните траки, с тяхното обкръжение. Те също са останали в по-чист вид. Като планинците. За пример вила Армира (една от 3 те вили в страната, пощадени при изкопни дейности по строежа на язовир, другите 2 са под вода). (може и други под вода без да има инфо за тях). И е до Ивайловград, в самата ИРИ.
-
Така е, но има повод вероятно да се напише. Коментирах и търсех друг източник на "военният събор", защото не съм намерил до сега. Писах и по-рано във форума но така и си отлежа. Беше отговор на "потокът мисъл" или нещо подобно. ще се цитирам. Не казвам, че България се простира от Япония до Франция, както намеква авторът.
-
Началото на 6 ти век си е написано, че има траки, няма нужда да търсим археологически данни след като го има черно на бяло. 505 г. Анастасий изпраща войска от готи, беси и други тракийски племена. ГИБИ -3- 233стр. Т.е На балканите има със сигурност не едно тракийско племе. За по нататък не знам. ... Другото интересно е, че славяните почти ежегодно са вземали по 200 000 траки в плен, което означава 2 неща 1. Имало е огромна популация на балканите позволяваща няколко пъти да се взема по толкова хора Иначе втория път щяха да вземат останалите 50 000 а третия път 2-3000 колкото останали. А явно се множат и има много. 2. Като вземеш при себе си 3 пъти по 200 000 т.е. 600 000 траки какво се случва? Ами смесват се с тях и тези така наречени славяни може да са станали преобладаващо траки. Може и "еничари" да са ги правили, знаели човек. Може би за това и са наречени "гетите сиреч пълчищата на славяните" края на 6 ти век ок. 560-590 г. ГИБИ 2-311. Следващият важен момент е, че Кубер се откъсва от аварите (7 век) с подобно население от българи, траки и римски граждани и заселва в сег. Македония и изобщо на балканите, по-късно в състава на страната ни. Та като цяло нека не изключваме и тях, написано си е, че ги има.
-
Е докато иде Аспарух и ги разселва чак до Авария. Поне според Теофан. И плащали данък на българите. Явно са били по-не можещи от българите за да се случат и 2те. (Или по-малко, което пък е спорно)
-
Т.е. колкото са откили миналата година, като са го намерили, толкова ще разкрият и сега. Освен ако няма нажежено желязо до рамото им, или въже около шията. Дано този път има такова.
-
Ето как е почистено. Ротора малко е увеличил дебелината на снега, но и така дае си е много сняг, вероятно в каньон и е навяване, защото малко по-нататък, са открити боровете (не са така затрупани). И най-важното миналата година, от когато са май и тези снимки
-
Поне подземно езерце, не се ли видя
-
Да, може и така да се чете, Което пък означава, че са там наблизо. От далеко знаете, не могат да дойдат така изненадващо. Аз до колкото съм усетил по текстовете, от както идват в помощ на Зенон, не си тръгват. А дори и тогава, не се знае от къде идват, че Великата България тогава я няма. На помощ не се вика много далечен народ.
-
Малко развитие по темата за пирамидите, ако е вярно разбира се. http://30dumi.eu/2012/01/bosnenska-piramida-izprashta-signali-ka-m-kosmosa/
-
И двете думи ли са от гетски? Атта и Ил. Да, това обезсмисля основаването и втори път. Което пък навежда на следните мисли "Това мръсно племе и т.н... преди да се чуе за тях и нахлуха и т.н." Писаници от доста автори, без да са прочели писаното от предците си. Че всъщност сме известни за тях. Явно е трябвало да станем отново мръсни и неизвестни. И им четем думите и мислим аналогия на събитията и се чудим, защо не ни се връзва нещо. Не всеки е умен и аналитичен, като българина, но явно не са проблем такива текстове за останалите.
