-
Брой отговори
5234 -
Регистрация
-
Последен вход
-
Days Won
12
Content Type
Профили
Форуми
Библиотека
Articles
Блогове
ВСИЧКО ПУБЛИКУВАНО ОТ miroki
-
Много са хората които не знаят подробностоте, и си питат. Но отговори няма. А относно спасяването, след 2 рата световна маи и СССР гласува за България да е от победените. И после да, както предния път да и плащаме, че ни е поробила (освободила). Как беше за осигуряването на свободата. А и при нас е същото кредиторът е СССР в голяма основна степен и си защитава кредитът. Т.е. излиза сме спасявани само от кредиторът. А защо е станал кредитор си е отделна тема. Но така излиза и с Гърция.
-
Вероятно по начинът по който минават през "наше село"
-
Както твоя, твои виждания. Но от отговорът разбрах, че си ме разбрал. Не пречи нито на едно от тях. Но липсата на милиарди пречи на всичките заедно. А, едни ги получават. Лошото е, че пак ще свършат и това е ясно на всички и... ? А ние в момента сме от позицията на европейският съюз даващ пари. Ами ще заделяме от заплатите и пенсиите си и ще даваме, щом са толкова зле да им помогнем все пак, пък все пак не е безлихвено.
-
Мда то от борда излизане..............................................................................................
-
Е това е вече по-нормално, Въпреки, че наистина тази година пак уж ще го намалят и той нараства, но и дума не може да става да се мерят 35 с 435 милиарда. пп. А какво стана с гърка който искаше да плати дълга с акциите си, няма кой да му ги осребри ли? Нещо ми е мътно това.
-
Да ти кажа искам демокрация тука, а не в Гърция. Искам българин да купува от българин и българин да продава на българин. Те и без това в определени общества (села и подобни) почнаха стоково обменната търговия и шунтират другите. А всички занимаващи се в селското стопанство и само изхранване на населението си мерят имота с декари. И субсидиите и печалбите, та не беше така безгрижно спуснато. Но мисля ме разбра одеве за площите.
-
Аз мисля като намалиха от 12 милиарда на 10 тина, сега намалят малко е към тази цифра все пак. 35 000 милиона. е интересна новина, благодаря за нея.
-
Каквото и да говорим, едните се бият в гърдите, че са крайно нуждаещи се и живеят добре, другите точно обратното. Бият се в гърдите, че са добре, а са крайно нуждаещи се.
-
Нямам в предвид, че тези са, а че приличат на тези, които са в темата за Волжските Българи. Има подобни снимки и там, може да разгледате. Но от време на време там се срещат и нормално с руски черти.
-
Е, не изглежда, като над 400 милиарда, А площта ни еднаква горе долу.
-
Йоан Айтиохийски като,че пише българи, затова и аз.
-
Поздрави за наистина българското излъчване на девойките. Дано да е коректен източникът. Приличат доста и на татарстанските, като пренебрегнем техният основателен, леко руски отзвук.
-
Как стана така, че мнението ти е минало преди моето не знам , явно са се застъпили и не съм видял и прочел. Извинявай, че сега пиша. Виж ГИБИ 2-06 185 стр. Гласеше нещо като: Хуните населявали на изток от Меотидското Езеро, както и отсам Тян Шан. Всички тези народи се наричали Скити и Хуни, но поотделно котригури, утигури, ултизури, вуругунди. Предполагам това имаше в предвид. Не е написано, кои от 2 те. Скити или хуни. По някаква причина, предполагам не без причина са ги смесили. Поздрави.
-
Да, но лошото е, че пак ще я плащаме ние дето се бием, че сме стабилна финансово страна. А бедната взема. Толкова е просто, като нашите у... май.
-
Даже нови 100 и и милиярда им замислиха. Ега ти чудото, ние като се правим на имащи и не нуждаещи се си седим опашкари твърдо и неотклонно. Стабилна държава сме с измиращ от глад народ. Докато един грък не почне да взема по 300 лева месечно, няма да се оправят. А дотогава по-добре да ги няма. пп. Предлагам като им даваме (и ние) заем от Европейският Съюз, да ни възмездят с изгубените така или иначе наши си земи намиращи се в тяхно владение. Нали все с нещо трябва да си платят???
-
Така е, да. Няма Държава Тракия по него време, това мисля е повече от сигурно. ... Но траки си има, надлежно описани при това. да припомня, че българите идват 479 година когато ги вика Зенон на помощ (не от много далеко). Траки има и след това. 505г. Анастасий изпраща войска от готи, беси и други тракийски племена. ГИБИ 3 233. Държавате безспорно е Източна Римска Империя. (тя не е Гърция, Пеласгия, Тракия или на народи от изтока) Това си е като Европейският Съюз по ново му. Държавно обединение на народите. Та нормално е етическа принадлежност да се показва в изключителен случай. Приоритет е Империята.
-
Това е интересно. Вероятно имат нещо общо с кутригурите, защото в единият гръцки текст се поменава, че те населяват земята на сегашен (Иран - Афганистан). Или поне с другите "гури" отсам Тян Шан.
-
Ега ти билярда е
-
Много боядисан изглежда. Или прегорял от огън.
-
Е щом от Азия се харесва така да е, за дискусията. Иначе си прав няма съмнение дали преди 500 или 1000 години, гените са си гени и досега не сме станали негри, и като гледам едва ли след 1000 годни ще станем дръпнати или червенокожи. Освен ако не се опрашим взаимно. Както и колегата спомена негрите а Англия си седят такива, не са толкова податливи на средата. офтопик. Да си допълня и приключа предното мнение за движението, че пропуснах отразеното от Богдан Филов за тракийските купулни гробници как се разпространили по-късно и в района на Кавказ. Което показва, че е имало движение в тази посока. Което донякъде е в подкрепа на твоята теза, че траките дошли от там от където и българите, явно е от текста, че преди това са отишли там.
-
Тъй-като за това няма данни нито съм съгласен с него нито съм против него, без дори и да знам от къде са твоите данни за това. Тъй-като никога не съм твърдял противно на написаното от теб. Знаем, че са се разселвали много, нормално е да са ползвали коне. Имат и с фригите разселване и дори с Александър в една и съща посока до Афганистан. После къде отиват не знам. Някои както теб твърдят, че са стигнали до Кавказ и дошли от там. Друга част върнали се назад с прииждащите перси и т.н. Аз не знам как е било. Нямам данни за това. Но пиша за това за което има данни. Просто написах, че от времето когато жителите на балканите се наричат траки една огромна (в изворите дори е написано колко) част е заселена северно от Дунав. И една описа ситуация при която се връщат с Кубер. И то смесени, заради което смесване започнах да пиша и къде отидохме Тази група влиза в съставът на България при Крум. Та нека не я пренебрегваме. Освен тези които са се заселили по родните места по цяла Тракия. Те са взели в съставът и по-рано. Някои никога. Има описана ситуация на изселване на Бесите северно от Дунав. Сега в аналог да се замислим пък, колко се връщат с Аспарух. Който живее северно от Дунав поне 15 години. Има една неописана ситуация, но сме свидетели на нейното случване при нападение на чужд народ къде отиват жителите (както от Одринска Тракия се изселват на Север, така и българи в Молдова т.е. бягат от нашественикът) Така и преди Бесите е имало голяма група изселени при Римската инвазия. Логично на Север от Дунав. И въпреки всичко си е описано, че са и останали. Но съм го писал в много теми тук, няма нужда да повтарям. Важното за темата е, че имаме смесване преди създаване на държавата ни. Всички знаем, че има смесване и след това с "малкото" заварен народ. Не ми е приоритетно, но просто да не го неглижираме.
-
Някои получават собствено "изкривено "удоволствие от това. Не винаги е финансова облагата. Обаче са редни тези случаи. Някои ми споделиха, че не могат да се изплюят на това, което са говорили десетки години. Други употребиха по-кофти думи. Има някои, които вървят в посоката която са тръгнали за спирката и продължават дори и да разберат, че автобусът вече минава по другата улица. Вероятно ще намерят друго оправдание защо продължават. .... ganio Да, това за македонците важи и за нас, пише в кои градове искат да отдидат. Освен Слоун и Константинопол се поменават всички градове на Тракия. Но, както споменах, това е една частица от многото описани.
-
Да всеки си защитава теорията и си печели облагите от това. По-коректно е да се опише, че ние имаме тракийски корени, какви са на прабългарите може да е друга работа. Може и същата, не знам. Ето едно зрънце в ползва донякъде на спомената теория и едно черно на бяло описание как са се смесили българите с траките. Още преди минаването на Дунав. Та една част сме си траки. Без значение българите какви са били. (ако се намерят и тестове, които показват подобно смесване с тюрки или "иранци" няма да е зле. И също дава отговор на въпросът, къде били изчезнали траките (поне за част от тях). Знам, че текста повечето го знаете, но си е черно на бяло описано. Не е добре да не го виждаме и изключваме от сметките. Е, разбира се, ако ни плаща някой за противното е простено, хляба си е хляб. Такива зрънца има много разбира се. Надлежно описани.
-
Което ще рече, че не са слявяни, а анти и може да се каже венети (защото са едната част от венетите) Както знаем венетите се делят на склавини и анти.
