-
Брой отговори
5234 -
Регистрация
-
Последен вход
-
Days Won
12
Content Type
Профили
Форуми
Библиотека
Articles
Блогове
ВСИЧКО ПУБЛИКУВАНО ОТ miroki
-
Може и разсъждения за нашето минало според писанието на Айзък Азимов
-
Споменах нещо за венетите по-рано, ето го текста: Йорданес Плиний Стари Птолемей Мисля се локализират горе долу.
-
Като цяло е така и съм съгласен, езика е преди писмеността. Но за даден език няма голямо значение, каква е азбуката на която ще се изписва. Значение има каква транскрипция ще се направи. В крайна сметка щом Волжските българи прописаха на йероглифи с един, два добавени само за по-приятно звучене, какво да говорим. В цяла Европа на латиница пишат на колко езика? Така, че според мен една азбука не може да е някакво мерило за езика. (може, но за специалист, който и познава всички букви и знае коя е различна за другият език и каква транскрипция, но така като цяло...) Всъщност и на български език се пише успешно с латиница (доскоро го правехме и тук във форумите, преди да ги кирилизират успешно). Така, че да се свързва въвеждането на кирилицата с въвеждането на християнски или славянски език, без конкретни факти си е меко казано опит за измама. В някои случаи дори 3 те в едно се коментират, като въведени заедно и религията наред с езика и писмеността.
-
Е имат си прародина, написано е, че Венетите са живели по устието на река Вистла, и по (ако не се лъжа) десният и бряг. А Венетите, както споменах сборното от анти и скалвини. Това поне го има написано в изворите. Писано е и тука във форума. .... А към колегата budget, тъй-като за втори път задава и 2 та си въпроса (не се сещам първия път в коя тема го направи) и за втори път ще отговоря и на вторият ( по първият писах вчера) цар Бузан говори ли нещо?
-
Само ще допълня, 479г. Зенон не вика оногурите или кутригурите, слявяни или склавини, а българите на помощ, във войната с Готите. Ами кой да извика при спешност, който е по-близо и се съгласи. И българите оттогава на сам са надлежно присъстващи на балканите без отклонение. Сега трябва да открием от кога и склавини, анти или пък сборното венети са придошли на балканите и ще разберем, кой е носил питка и мед, като посрещач.
-
Прав си, коригирам. Българите може да са посрещнали склавините.
-
Към 5 ти век имаме съвсем сигурно и Българи тук на Балканите, а не във Фанагория. При император Зенон. То всъщност само според Теофан и последователи сме от Фанагория, друг не се сещам в момента, дали твърди подобно нещо. Та излиза българите може да са посрещнали славяните. А в последствие хронистите, кои назовават славяни не е много ясно, една "мулти етническа паплач" която напада градовете, поне такива са описанията. авари, славяни, българи и други народи. Другото което малко ще помогне за темата е определението за венетите Венетите се състоят от две племена: склавини и анти. Надявам се да съм бил полезен.
-
Не дай се боже любовник.
-
По-добре намери сладко от магарешки трън и доста пъдпъдъчи яйца в зелената салата, и няколко дена така и пак пиши как е. Дай време за много сън. Липсата на сън е липса и на преди съня И не се натискай през това време. Така да се каже създай желание, леко се дърпай или свени. Успех.
-
Хубави снимки, скоро се замислих да се разходя до там и хоп нагледен материал. Хубави колони с текстове, но снимки на тях не си правил да се четат. И едно хубаво място си отразил с маратонка
-
Нямах предвид само нея. Наскоро четох, че и Индия. И други страни. В случая имах предвид в общ план. Но си е риск и да имаш силен (въоръжен) съсед, който е с държава на "кантар". Не ни е работа на нас, но дано тези на които им е. Да са помислили по въпросът.
-
За съжаление доста страни усилено се въоръжават. Струва ми се знаят какво предстои .. битка за кокала. Лошото е, че и съседката го направи, да не изядем калая докато си бъбрим. То от глад доста работи се случват.
-
Колкото и да е странно и аз като частичен носител на "Мекедоснкият ген" темата започва да ми харесва. Нищо, че на дядо ми му сменили фамилията и Македонец в българският паспорт заместили с Българин. Аз поне съм си Българин. И всичките братовчеди по Благоевградско. Като бях в Македония ме хвана срам, че нося уж македонски гени. Откровено си признавам. Дори сърбите се отнасяха по-добре с нас. Наистина беше отдавна. Преди около 10 години. Имам желание да отида пак да сравня как е положението, но се съмнявам да намеря голяма разлика. Ако случайно има, ми кажете да не се дърпам толкова. При това бях, така да се каже при колеги. (ако го сравня с колегите които тогава посетиха Турция, как те посрещнаха нашите колеги (като рода)). Никога няма да го забравя. Още тогава вземаха по-големи запалати от нашите, а улиците бяха умирисани от тези мънички кебапчета и ми повтаряха как Самуил бил Македонският Цар. Аз попитах, а кой е предишният и следващият и ги затрудних доста. Но понеже бях гост, запазиха благоприличие. Искрено се радвам, че яхтата с която бях на Охридското се прибра цяла целеничка и нашите 10 лева вървяха и там. Общо взето ни потчитаха само на местата за плащане. Мисля си като цяло, както ние се отнасяме към Македонците, така се отнасят пък Турците с нас. Има една частица носталгия и ... още нещо!
-
Гумени куршуми ли ще се правят? За помощ трябва малко повече информация, някой може да се включи.
-
Много неща........ само се представят.
-
Да тава е. А филма го бях пуснал тук във форума преди доста време. Впечатлението ми беше, че нашите меко казано прогониха корейците. Иначе за сравнението не е добре да се сравнява камата с меч. Самите те виждат, че не е тяхна изработка и за това точно му търсят произхода. Както и да е темата не е за него.
-
Това си е така. И си е така от доста години. Така е не само у нас, по-скоро на всякъде. Дигането на вой обаче показва на тези другите, които следят отстрани къде и кога е време да охлабят малко да не се скъса нишката и им секне това което извличат в конкретният сектор. Ако не стане от местен (които са малко) трябва по-голям вой да се чуе от този зад гърба на местният задкулисен.
-
Съгласен съм с мнението ти. Бедни и нещастни сме и измират някои от глад. И проблема е, че сме се заровили в мишите дупки и това се търпи, не е друго. А причините за това са по-горе написаните (с поддръжката- едните имат гръб, другите не) При гърците населението просто не търпи и държавата издиша заради него. При нас е обратното държавата "цъфти" на гърба на издишащият народ. Все едно да вземеш двама еднакво умни, на единият да дадеш стартов капитал за развиване на бизнес, а на другия не. Ясно е кой ще пробие по-напред. А погледнато от страни единият ще е в разцвет и ще изглежда по-умен в очите на хората. Така е и тука.
-
-
Доста играчка с дантелата, като гоблен.
-
В крайна сметка, целта е да си направим удоволствие като рисуваме. И да доставим удоволствие на някого. Какво е толкова важно за марката ако ръката и душата още не са в синхрон. Вземи най-евтините, докато синхрона е налице, резултатите почнат да даряват с наслада и теб и други. Ако почнат да се ценят и има желание и за бизнес тогава наблегни на цената, защото е не съвсем посилна. Ако разбира се вичко това задоволява някое лично твое желание и удоволствие си заслужава. Но не всеки харесва изсипана боя върху платно, било тя и скъпа. Цветовете. Хм, с комбиниране се оправят нещата ако някой е "завехнал" то и без това се бъркат постоянно за получаване на желаният. Изкуството е това което излиза от теб. Избери начинът, после и средството по-който да го покажеш. После мини и на други бои. Прецени коя на теб по-ти харесва в това което желаеш да рисуваш. За различни от хартия (пр. дърво) е хубав Акрилът. За платно Маслото, но там е без вода. Водната боя си има предназначение и си го използвай по цвят и сърце.
-
Не знам дали може да е от полза тази карта, но си мисля, че има отношение към въпросът и като, че може да е полезно да я покажа. Йонийците има текстове които показват какви са (местните, за разлика от дорийците).
-
Не знам до колко писаното не е целено там. Имаше книги задължителни за прочит и такива не споменати, имало е не случаен подбор. (както и смяна на поспорти и фамилии-от личен опит, на хората от Югозападна България) Никой още не смее да каже кой умишлен и кой реален. Иначе уважавам произведението с продълженията.
