-
Брой отговори
5234 -
Регистрация
-
Последен вход
-
Days Won
12
Content Type
Профили
Форуми
Библиотека
Articles
Блогове
ВСИЧКО ПУБЛИКУВАНО ОТ miroki
-
А какво правят мъжките и женските индивиди от преди 70 000 години. Това са едни увеличени с нули граници да откорят далечното от близкото, не със точност, а просто да отделят, познатото от по-малкопознатото и за по-сигурно винаги няколко нули. пп. Ако въпросът ти е за Y хромозомата, попитай по друг начин. Иначе май показва наследственост от баща на син.
-
То това е ясно на всички. Само, че Гърция е по-зле и реве за кредити, а България по-добре, ей за това е цялата уйдурма. Не само за гърка и българина.
-
В последното с преченето съм сигурен, че ще го има. ... А, докато не си намерим хранител, както гърците преди години са успели, все така ще си е. А това с прането на гащите е точно защото гърците са си намерили хранител-поддръжник, а не ние, иначе те щяха да перат нашите гащи. Иначе за акъл не сме по-зле от тях. Стартираме от различни позиции. Трудно се излиза на първо място, като тръгваш от последна позиция. А самият факт, че дори от такава сме на някаква позиция като държава ще рече, че в някои ситуации дори успяваме, което е достатъчно за да се взема акъл от нас, дори и да перем гащи. Иначе има една поговорка, акъл търси от "простите"-обикновени хора. Пък и ние сме си самороден талант, да не се подценяваме
-
Боя се, че никой няма да иска такова хапче. Да се само изчисти от печалбите и каламбурите си. По скоро ние самите имаме нужда от такова. Просто е време да намерим нещото в което сме силни и полезни и ще имаме ползва от това да го предлагаме на Европа. Както Гърция е успяла преди много време да го намери и предложи това което търсят. И още и "мед носят". (или другите са го намерили у нея, няма голяма разлика, важното е да се използва). Защото за сега сме им само трън и ни заобикалят успешно. Трябва да покажем че този трън има лечебно свойство и помага (като магарешкият трън например за потентност). Но това са само мечти, че ще стане.
-
Да, защото не сме прибрали достатъчно чужди инвестиции, които чужди се хвърлят да си бранят инвестицията, всъщност изглежда доста логично и без нужда на математични и финансови упражнения за осмисляне. То е ясно, че никой не брани Гърция, а всеки по някакъв (какъвто и да е той) начин брани себе си ( и инвестициите си). Просто трябва да намерим, ние хапче за кой лек сме.
-
Това за оръжието и мен много ме издразни, но какво ли са за тях 1 милиард като са им дали над 400
-
Или поне това трябва да знаят данъкоплатците, за да дарят по-доброволно. За съжаление това включва и българите в плащането и цифрите доста дразнят.
-
200 страни.... и сега са под цифрата, за земята. 200 хиляди армия...... тогава максимума ни беше 60 к Иначе да Жълти маймуни, тя си познава жената искаме не искаме, зависи от тълкуването. И интересно руснаците най са и фенове, повече от нас.
-
Да, трудно е мястото, аз почти всяка година ходя в Сарафово. И преди 2 седмици минах от там, но покрай оградите пак е трудно. Но много е откъснат градежът от останалата земя. Ако не е свлечен, значи е било малко нещо, като край на стълби до морето да речем. Или нещо подобно. Дали е свлечен ще се установи много лесно, като се види тръбопроводът има ли си продължение назад или е само с градежа. А като се тръгне по него .... като крушката и опашката
-
От видяното, а и от познаването на брега, си мисля, че тази стена (градеж) откъсната от останалото се е спуснала надолу. За това вероятно е там. Иначе има и крепостни стени до морето и пристанищна инфраструктура правена в и до водата, но тука е малко нелогична. Освен ако не е края на стълбите до морето. Но от филма, колкото и да бяга камерата се видя че има следи на високото. Това в морето си е стария тип буна от плоски камъни. Които има на много места. На по-значимите са заменени от тетраподи-тетраедри и бетон буни.
-
Това нова тема ли е, или част от съдържанието се губи задкулисно? Все пак потребителите сме ние и е важно за Нас.
-
Вероятно защото са подходящи за изнудване. Да, очакваме подробности, благодарим.
-
Като е църковно славянски, ще рече, че е приет от всички славяни по църквите така ли? Или само от тези в България, защото има огромна разлика за името? Нали така? И по какво се отграничава от църковно българският и българският тогава. Питам защото одеве стана въпрос и се отговори на съфорумник, после се апострофира от друг съфорумник и е редно да се напише определително понятийната основа, за да няма объркване на потребителите на този така важен форум за нас всички. Благодаря на този който го направи. Не е в моята компетенция за да го направя Аз.
-
Напълно е възможно. Иначе едиснтвените места извън леда в Еворпа до колкото е вярна схемата са 3 те полуострова Испания, Италия и Балкана и за десерт низината Унгария. оф. Та имало е на къде да бягат, особено французите. Вероятно са натиснали испанците и те са избягали. Обаче явно последните са им задигнали оръжието на труда.
-
Да, за да съществува ледников период е важно да няма течение, което да минава от Юг на Север(или обратно) за да се стопля региона, и водата после пък стопля от юг и носи равномерен климат. На планетата. Явно е било по-различно течението тогава. Иначе сега от топенето сладката ледена вода от севера потапя на долу останалата и заформя потокът. Вероятно тогава е бил много по-на Юг или с друга посока. Знае ли човек. ... Днес разбрах, че са открили 2 нови кръвни групи от нас си живите и сега, какво да говорим за тези които ги няма или времето, което е минало още повече много години назад. Много неща не знаем, а си мислим, че знаем. За това и често се прекланяме пред мощта на Земята.
-
Е да, говорим за максимално за нива и средно за цяла България, то се разбира от текста. Но не знаех, че много райони са отчели този добив, това е добре. Мислех, че само опитните станции още го дават. И на ухо другите. От нивите си, не общо за страната. То може би за това тази година опашките камиони за корабите бяха над 10 километра. (от пристанището до село Тополи) И друг път се е случвало да са до там де.
-
Да не чуват рентиерите. Заради тях добивите са ниски (е не само заради тях) Иначе официално 700 си е опитната станция (Близо до Кардам, Генерал Тошево, сега и забравих името, мисля "Института" беше)
-
Момчета, там имаме контингент(и). При смяна на президента условията за неговият престой са, как да кажа "условни". Въпрос на озоваване или не е. Или на нападение в суматохата или не. Това е върховният главнокомандуващ на българските въоръжени сили. Вярна (задължителна) стъпка показваща приемственост.
-
Е и по 500 не е рядкост у нас на определени места. 700 вече е в опитна станция. Но имам приятели които са споделяли, че понякога са вземали и по толкова от нива на декар, която не е в опитна станция.
-
Да и аз четох подобна стария, но ми е интересно да има аналогия на Европейските и Американските оръдия на труд, за по-голямо онагледяване и прегледна статия. Аз наистина не знам какви са били оръдията на труда в Европа преди 26 000 години. Най-вероятно по останалите континенти са различни за да ги асоциират точно с Европа.
-
М..да, така си е. Пропуснахме най-голенмият. Като падне снегът как се изкопава това? Ще се затрупа със все коминът и стълбища и прозорци, леле-мале. Да не говорим за събитията тази зима в съседката Румъния. Явно не става за нашите ширини.
-
Т.е по зимно време всички археолози са на обекти и няма свободни (ако има пари обаче, ще се намерят), както и всички полицаи имат спявка на протестите за горивата и че не са им дали предната заплата та е време да се преведат парите и чак тогава почваме. Ужас. Поне една патрулка още толкова няма ли да се подсигури от парите, които така и така даваме (ние) без да са отделени точно за археологически проучвания. И без това трябва да наобикалят Сарафово. По време на най-полицейското правителство на нашата страна от Комунизма и това ако не може да се направи, то кое може. Или разчитат (или използват) земята, че е военна, за охраната, евтин (смешен) трик за пари ми се вижда.
