Забелязахме, че използвате Ad Blocker

Разбираме желанието ви за по-добро потребителско изживяване, но рекламите помагат за поддържането на форума.

Имате два варианта:
1. Регистрирайте се безплатно и разглеждайте форума без реклами
2. Изключете Ad Blocker-а за този сайт:
    • Кликнете върху иконата на Ad Blocker в браузъра
    • Изберете "Pause" или "Disable" за този сайт

Регистрирайте се или обновете страницата след изключване на Ad Blocker

Отиди на
Форум "Наука"

КГ125

Глобален Модератор
  • Брой отговори

    28604
  • Регистрация

  • Последен вход

  • Days Won

    118

ВСИЧКО ПУБЛИКУВАНО ОТ КГ125

  1. Спокойно, това ще дойде после. Първо психологията, първо подмяната на активния гражданин с пушещ легална тревичка потребител на социални помощи, със сринати критерии и гражданска позиция, принуден да търпи всякаква маргиналност и сам превръщащ се в маргинал. Първо да подменим Марк Твен и цялата култура на запада, тогава ще говорим. Втори път грешката на миналото няма да се прави Стъпка по стъпка, стъпка по стъпка
  2. Има. Само че всичко това проповядва деградация. На думи може да е цялостна философска система, но на дело и в реалността става нещо като хипарска община. Последната много скача срещу "войната", властта, богатите, институциите, околната среда и пр., но като идват тия, дето не си поплюват, а колят наред, бива разпиляна и помюсюлманчена на мига.
  3. Прави я с неокомунистически тенденции в нея. Да се скъсаш да ги криеш зад терминологии - там са, виждат се.
  4. Ето това вече ще е много интересно!!!
  5. Напротив. Интересно - на запад има частна собственост /макар, че корпорациите в определен - но много голям за тази тема аспект - силно смущават това понятия, ако не с неясната собственост върху тях, то с мащабите си/, и е повече от видно как неокомунизмът се опитва да натисне системата /и успява!/ през различните обществени институции в широк смисъл и отделно чрез държавата. В Китай пък, капитализмът се налага централизирано. Странно явление.
  6. Нали не вярвахте? А? На ви сега!
  7. Мда, така е. Но пък зад частния космически кораб отпреди години никой не стоеше и даже НАСА се изказваше негативно. Трябва, трябва колко може повече сами!
  8. Да, но тогава се направиха чудеса от храброст за да няма дясно управление. Чудеса - такъв пропаганден удар не се беше виждал дотогава. Хората се поддадоха и си носят последствията. Темата обаче.... много ми мирише на актуална политика - засега се въздържам, но нека модераторите преценят.
  9. Това са глупости. Ленинизмът именно изключва каквато и да било частна собственост! Не го бъркай с НЕП-а който в СССР винаги е разглеждан като временна мярка за ликвидиране на последиците от революцията. Затова това, за което говориш на запад е именно неокомунизъм, а в Китай от комунизма остана само червеното знаме.
  10. Това ми харесва!!! Връща ни назад, а може би и напред във времето, в което хората правеха постижения! Във времето на Амалия Ебхарт, Чкалов и Челюскин, Чразл Линдбърг, Чък Йегер, Гагарин и Армстронг. Още по-хубавото е, че напоследък рекордите са дело на индивиди - като по времето на бр. Райт. :good: :good:
  11. И топонимията им е много българска. Но богомилите са изчезнали, защото са ликвидирали всяка възможност за съпротивителна сила в общността си - заради факта, че ереста им е социално-деструктивна.
  12. Стига, Еньо. Китай създава милионери и високопотребяваща средна класа.
  13. Научете латински, вместо да си го татуирате! По-изискано е, по-трайно е, въвежда ви в нови светове
  14. Някои да. Но на повечето места турската съпротива е много жестока. А при Чаталджа - и успешна. Турците са армия с традиция, при всичките си проблеми, но са имперска армия в момент, в който империята пропада. Няма я националистическата мотивация.
  15. Китай днес не е комунистически, зашото повече от 80% от собствеността е частна. Свобода, братсво, равенство - това може да се напълни с много различно съсдържание. Равенство да сме собственици, или всички равни в комуната?
  16. Това с технологиите е фактор, който следва да се има предвид. Защото то стига само да излезе закон, че джиесемът ви трябва да е с вас и Биг Брадър /оня истинския, не от ТВ шоуто, с което ви мътят главите/, е факт.
  17. Е, ЮАР тръгна по друг път. Но е време махалото в САЩ и Европа да се върне към нормалните, истински свободи, на всеки индивид, независимо от каквито и да е расови, етнически и пр. особености. В края на краищата, Колин Пауъл не стана генерал с привилегии в университета, нали?
  18. Имайки предвид казаното по-горе от Южнакя, можем спокойно да заключим, че имаме расистки привилегии срещу the Euroamericans в САЩ. Интересно, с какви ли обезщетения е свързано това?
  19. Чакай, защо да не се ??? Това с подмяната на думите също е много, много неправилна работа. На български това знчи просто черен човек, африканец. Защо трябва да се забранява?
  20. А трябва. Не мога да я ракзажа тая книга... 5-тте Книги трябва просто да се изчетат. Една от много й теми е самоцелната склонност към революционност. Една от многото
  21. Няма лошо. Обикновено участниците в такива кампании са с най-добри намерения. Но все пак.... я прочети "Бесове" на Достоевски. I mean it
  22. Заивиси от кампанията. Ако е адекватна на обществените реалности - да; ако някой си измисля несъществуващи проблеми - не. Нищо не е нормално, освен обективността Тоя пич никога няма да спра да го давам за пример:

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...
×

Подкрепи форума!

Дори малко дарение от 5-10 лева от всеки, който намира форума за полезен, би направило огромна разлика. Това не е просто финансова подкрепа - това е вашият начин да кажете "Да, този форум е важен за мен и искам да продължи да съществува". Заедно можем да осигурим бъдещето на това специално място за споделяне на научни знания и идеи.