Отиди на
Форум "Наука"

Котките са най-глупавите бозайници


Recommended Posts

  • Потребител

Всъщност, трябва да признаем едно - както някой по-горе спомена, самото заглавие, че котките били най-глупавите бозайници, е просто поредната журналистическа глупост. Доколкото прочетох, учените в рамките на конкретното изследване не твърдят това, а по-скоро че социалните животни са по-интелигентни, и кучето, бивайки соц. твар, е по-умно - или по-скоро има по-сложно устроен мозък - от котката.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 месец по късно...
  • Потребители

Ха, моята котка също го умее това. При това изобщо не става въпрос за никаква дресура. Случайно забелязах, че връща предметите, които и подавам за игра :)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Става въпрос за дресура от страна на котката, приложена върху човека. ;) Тя го кара да я забавлява по начина, който и харесва.

Редактирано от Doris
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Става въпрос за дресура от страна на котката, приложена върху човека. ;) Тя го кара да я забавлява по начина, който и харесва.

Винаги съм смятал, че моят котарак ме отглежда, а не обратното. Аз се съобразявам с нуждите и желанията му, а не обратното.

Успял е да ме накара да го заобичам и не му се сърдя, че той е големият шеф в къщата.

Inti002-Resized.JPG

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Аз се съобразявам с нуждите и желанията му, а не обратното.

...Преди хиляди години котките били почитани като богове... и те никога не забравили това :happy:

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

...Преди хиляди години котките били почитани като богове... и те никога не забравили това :happy:

....за разлика от нас, по-глупавите хора...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Тери Пратчет, "Автентичната котка".

Задължително четиво за любителите на котки, струва ми се :book:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Тери Пратчет, "Автентичната котка".

Задължително четиво за любителите на котки, струва ми се :book:

Хаха, мерси, че ми го припомни, посмях се до сълзи - Къшоттамбегадинопроклета :biggrin:

Чакай да копна малко:

Всъщност котките са природно Зелени животни. В края на краищата:

а) Никоя котка никога не е използвала аерозолен спрей. Спрей може и да е използвала, ама не аерозолен. Озоновият слой е в пълна безопасност от котките.

б) Котките не ловят тюлени. Щяха да ги ловят, ако знаеха какво са тюлените и къде да ги намерят. Но те не знаят, така че всичко е наред.

в) Същото е и с китовете. Хората може и да са хранили котки с кит, но котките не са го знаели. И смлян китоловец също щеше да им дойде толкова добре.

г) Антарктика? Котките с най-голяма радост биха я оставили на мира.

Разбира се, те си имат и отрицателни страни:

а) Всички котки държат да носят палта от естествена кожа…

:laugh:

И една любима котешка поредица:

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...