Отиди на
Форум "Наука"

Гейовете в армията


Frujin Assen

Recommended Posts

  • Модератор Военно дело

Ето на какво попадам днес.

Пентагон согласился принимать на службу в армию людей, открыто заявляющих о своей нетрадиционной сексуальной ориентации

Специалистам по набору армейского персонала предписано зачислять в ряды вооруженных сил соискателей, признающихся в том, что они геи или лесбиянки.

Министерство обороны Штатов также объявило, что в полной мере выполнит предписание окружного суда центрального округа Калифорнии, судья которого Вирджиния Филлипс запретила увольнять геев из американской армии, передает Lenta.ru.

В Пентагоне также пообещали, что отныне открытых геев и лесбиянок не будут увольнять со службы. Это означает фактическое приостановление действия правила «Don't Ask, Don't Tell» («Не спрашивай, не говори»), согласно которому вышеназванным лицам запрещалось служить в армии после того, как об их нетрадиционной сексуальной ориентации узнают сослуживцы или командование.

Отметим, с момента основания армии Соединенных Штатов в ней запрещали служить гомосексуалистам. Однако в 1993 году было введено правило «Don't Ask, Don't Tell».

В мае 2010 года за отмену ограничений для гомосексуалистов проголосовал комитет Сената США по вооруженным силам. Однако 21 сентября Сенат заблокировал законопроект об отмене данного правила.

След като в армията на САЩ гейовете имат право да служат, считате ли, че и в българската следва им се позволи. Според мен да, след като искат да служат и са признати за годни би следвало като всички български граждани да могат да изпълнят войнският си дълг към родината. Опасенията ми са свързани с това, че ако се разреши на мъже с нежни сърца да служат в армията да не я обърнат на сапунен сериал, и старшината вместо да си върши работата да разплита любовни триъгълници и многоъгълници. И ще се почнат едни любовни драми, невъзможни любови, едни чудесии.

Помислете си как бихте се чувствали вие ако служите в женска част попълнена с млади момичета в добро здрави (по подразбиране красиви), ама не трябва да ги задявате. Аз за себе си мога да кажа че не бих издържал емоционално.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

След като в армията на САЩ гейовете имат право да служат, считате ли, че и в българската следва им се позволи. Според мен да...

***

Помислете си как бихте се чувствали вие ако служите в женска част попълнена с млади момичета в добро здрави (по подразбиране красиви), ама не трябва да ги задявате. Аз за себе си мога да кажа че не бих издържал емоционално.

И според мен да. Опасенията ти, мисля, са неоснователни, защото ми звучат като огромно преекспониране на въпроса.

По втората част - ми то как би се чувствала една жена сред тумби и тумби млади момчета в добро здраве, по подразбиране левенти, ама да не трябва да ги задява? Можем да попитаме жени, които служат :laugh: Моят отговор е, че жените, като отиват в армията, или пък в друг предимно мъжки колектив /за второто мога да говоря от собствен опит/, не отиват, за да се задяват. Все пак по подразбиране става дума за зрели хора, които упражняват някакво дистанциране от нагоновите пориви, в името на други цели. То затова службата в армията не е за всеки, а за емоционално издръжливите :laugh:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Гейовете са нежелани и в армията и извън нея. Въобще подобни хора създават огромни проблеми! Най-добре военните да ни си слагат беля на главата! И без това обществото ни е пропищяло от гей проблеми.

А жените са друго нещо. В съвременната армия не може без тях.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ами гейове винаги е имало в армията, От древността до наши дни. Защо сексуалната ориентация трябва да се преекспонира? хора като Азис нямат място в армията, но има хомосексуалисти които служат в армията( офицери също). Взводния ми в Сливен съм на 100% убеден, че беше гей, но също така беше професионалист, много надъхан и не би се поколебал да отвинти на някого главата ако се наложи. :)

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Гейовете са нежелани и в армията и извън нея. Въобще подобни хора създават огромни проблеми! Най-добре военните да ни си слагат беля на главата! И без това обществото ни е пропищяло от гей проблеми.

А жените са друго нещо. В съвременната армия не може без тях.

То обществото от гейски /от страх от свирепи модератори не използвам по-точната дума/ проблеми е пропищяло, но хора с хомосексуална ориентация какво ще навредят на армията?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ами гейове винаги е имало в армията, От древността до наши дни. Защо сексуалната ориентация трябва да се преекспонира? хора като Азис нямат място в армията, но има хомосексуалисти които служат в армията( офицери също). Взводния ми в Сливен съм на 100% убеден, че беше гей, но също така беше професионалист, много надъхан и не би се поколебал да отвинти на някого главата ако се наложи. :)

Именно. Това, че в нашето общество свързваме хомосексуализма /при мъжете/ с разни фигури като Азис, ни е изкривило възприятията. Работила съм /не в шоу бизнеса и или подобни среди/ с хора с такава ориентация - качествата им на професионалисти или личностите им качества нямат нищо общо със сексуалната ориентация. За някои от тях разбрах, че са хомосексуални след години, за единия едва когато самият той сподели в личен разговор. Парадирането и/или преиграването с цел сензации и имидж-мейкинг може да е навсякъде окоро нас, но не е задължителен атрибут на нестандартната сексуална ориентация и не бива да се оставяме да ни насажда предубеждения и да пренебрегваме изконни принципи на равнопоставеност.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ами гейове винаги е имало в армията, От древността до наши дни. Защо сексуалната ориентация трябва да се преекспонира? хора като Азис нямат място в армията, но има хомосексуалисти които служат в армията( офицери също). Взводния ми в Сливен съм на 100% убеден, че беше гей, но също така беше професионалист, много надъхан и не би се поколебал да отвинти на някого главата ако се наложи. :)

Не бъркайте бисексуалните а и някои хомосексуални с гейовете! Тези които не парадират с ненормалната си сексуалност не са точно гейове. Гейове са онези наглеци които искат да ни убедят че е нормално да си извратен.Не е проблем за армията (а и за обществото) ако някой има хомосексуална ориентация си изпълнява задълженията добре и не демонстрира такава ориентация. Даже обикновенно такива хора имат съвсем нормални семейства.

Но официално да се разреши на гейове да служат в армията би било голяма глупост В момента когато някой започне да парадират с хомосексуалноста си той трябва веднага да бъде изритан от армията! Иначе ще възникнат огромни проблеми!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Ами гейове винаги е имало в армията, От древността до наши дни. Защо сексуалната ориентация трябва да се преекспонира? хора като Азис нямат място в армията, но има хомосексуалисти които служат в армията( офицери също). Взводния ми в Сливен съм на 100% убеден, че беше гей, но също така беше професионалист, много надъхан и не би се поколебал да отвинти на някого главата ако се наложи. :)

Направо ме сърбят пръстите да задам следния въпрос - Как се убеди с такъв висок процент, драги Стоедине, че взводния ти е гей?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Направо ме сърбят пръстите да задам следния въпрос - Как се убеди с такъв висок процент, драги Стоедине, че взводния ти е гей?

Ето това любопитство е нещо, което е много кофти, честно. Имам предвид, че е нещо, което ни идва естествено, ама е кофти. Защо - ми защото на подобен въпрос как следва да се отговори - да се обяснява как поведението на даден човек се "отклонява" от стандартното, как се тълкуват отношенията му към другия пол, как жестовете му или отделни реплики се гледат под лупа от другите за "симптоми" и пр. и пр. Неща, които са съвсем близо до прекрачването на онази лична граница, която ние, в нашето общество, някак нямаме културата да зачитаме. Ако ме разбирате правилно. Богданов, не ме разбирай погрешно, не е упрек, само отбелязване. :) Просто винаги в такива случаи се поставям на мястото на предполагаемия субект със сексуална ориентация под въпрос и ми става неприятно. :) Ако аз бях с хомосексуални наклонности, бих очаквала това да се възприема нормално, а не да предизвиква особен интерес.

Редактирано от Kuna
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Тъй, доколкото знам, армията не е място за парадиране с каквото и да било. Ако щете футболни и политически пристрастия. Доколкото ми е известно, там не се толерира да се парадира с това че еди кой си футболен отбор е най добрия и в събота ще скъса шушоните на противника. В тоя ред на мисли, Азисоподобни същества с подобно държание наистина нямат място там.

Апропо, май не се толерира парадирането с никаква сексуалност, в смисъл не се одобрява натискането даже между съпрузи примерно, за това си имат дом, а в армията са да си изпълняват задълженията.

Малко ретроспекция, през балканските войни и псв е имало обща мобилизация, поне аз не съм чувал тогава да е имало дискриминация на сексуална основа, тоест дори гейовете са били допуснати да се сражават за родината. Прочее, аз винаги съм смятал, че много от днешните проблеми са привнесени изкуствено. Толкоз години от освобождението до 1989 никога не е имало такъв проблем и сега от нищото той се появява, само защото го има и на запад.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Толкоз години от освобождението до 1989 никога не е имало такъв проблем и сега от нищото той се появява, само защото го има и на запад.

Не съм сигурна, че Западът пак ни е виновен :laugh: Според мен по-скоро при нас е пак някаква грешка на растежа, начин да привличаш внимание, за да постигнеш нещо, компенсаторна реакция. И понеже това се прави така в арт-средите /съвсем условно използвам "арт"/, държавицата ни е малка, културата ограничена, жаждата за зрелища силна и неутолима, а пазарът за забавления примитивен - и ето ти защо мащабът на въпроса е такъв.

Лично моето усещане, е че на запад въпросът е по-дълбок - там става дума за неща като права, правни аспекти, институционализиране - все неща, дето ние не сме дорасли да ги дебатираме, а и яйцето не ни е опряло до гъза, извинете ме за френския ми. В смисъл имаме други неща да решаваме, по-належащи отколкото узаконяването на еднополовото съжителство на семейни начала. Другото нещо е, че на запад хомосексуалната ориентация не е такъв предмет на любопитство и интерес /или поне вече не е/. Изобщо личният избор /да не говорим, че при сексуалността често опира до дадености, не просто до изборен акт/, дори да е доста нетрадиционен, не е чак такава тема за разговор - хората много по-малко се впечатляват от вида или поведението на другите и със сигурност много по-малко показват, че са се впечатлили. Просто има по-голямо уважение на личното пространство и избор.

Редактирано от Kuna
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Ето това любопитство е нещо, което е много кофти, честно. Имам предвид, че е нещо, което ни идва естествено, ама е кофти. Защо - ми защото на подобен въпрос как следва да се отговори - да се обяснява как поведението на даден човек се "отклонява" от стандартното, как се тълкуват отношенията му към другия пол, как жестовете му или отделни реплики се гледат под лупа от другите за "симптоми" и пр. и пр. Неща, които са съвсем близо до прекрачването на онази лична граница, която ние, в нашето общество, някак нямаме културата да зачитаме. Ако ме разбирате правилно. Богданов, не ме разбирай погрешно, не е упрек, само отбелязване. :) Просто винаги в такива случаи се поставям на мястото на предполагаемия субект със сексуална ориентация под въпрос и ми става неприятно. :) Ако аз бях с хомосексуални наклонности, бих очаквала това да се възприема нормално, а не да предизвиква особен интерес.

Не Куна, не е празно любопитство! И ще обясня защо. Работата на един офицерин е доста специфична и не може да се търси аналог в цивилните професии. Затова я наричат служба. За един военнослужещ е обидно да му кажеш, че работи. Но да се върнем на темата.

Има моменти, когато офицеринът трябва да избира кому точно, да издаде високо рискова заповед.. дори с 99% риск изпълнителят да не остане жив при изпълнението и. Тогава е логично да се замислим дали някакво чисто сексуално привличане, може да промени правилната преценка на същия този офицер... и.. и да остане жив този, който едва ли е най полезен за вонените действия.

**

Питането ми, адресирано към Стоедин, бе свързано с това, как в процеса на службата се е проявил този млад офицерин /съдя, че е млад от това, че е взводен/ та той да бъде толкова убеден в сексуалните му предпочитания. Кофти преценки? Такива въпроси възникнаха, когато четох поста на Стоедин..

Има още нещо...

По време на службата, един командир и/или началник трябва да разкаже на подчинените си максимум факти свързани с личния си живот.. Така поне беше по мое време. Интересно как би постъпил един командир с не стандартна сексуална ориентация. Би ли се "разкрил" или не.. Доста въпроси възникват .. чисто от практично естество.. :))

Редактирано от Б.Богданов
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Доста въпроси възникват .. чисто от практично естество.. :))

... И нито един, който според мен има някаква връзка със сексуалната ориентация :laugh:

Не мога да разбера защо се приема безапелационно, че един хомосексуален мъж сред мъже ще има увлечения към тях и това би повлияло на професионалните му преценки. /Всъщност, имам догадка, ама няма да я кажа, да не разводнявам темата :)/.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

То обществото от гейски /от страх от свирепи модератори не използвам по-точната дума/ проблеми е пропищяло, но хора с хомосексуална ориентация какво ще навредят на армията?

Мога да говоря за мъжете, защото имам някои преки наблюдения. Педалите са по-склонни дори и от жените към клюкарства, интриги, разнасяне на измислени слухове. В една сравнително затворена общност като казармата, където се предполага, че има екипно и колективно начало, това може да докара големи неприятности.

Затова аз съм твърдо против педалите да се допускат във войската. Ако трябва да съм откровен, против съм и жени да служат заедно с мъже, защото накрая всичко избива в е@ане на разбъркано, ревности, конфликти. Те моряците едно време добре са знаели, че жена на борда носи нещастие, защото сее раздори.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Гейове в армията има от дълбока древност - спомни си свещенния тивански отряд или пък спартанците. Доказано корави бойци въпреки 'меките китки'. И въобще какво значение има сексуалната ориентация на война?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Направо ме сърбят пръстите да задам следния въпрос - Как се убеди с такъв висок процент, драги Стоедине, че взводния ти е гей?

Правичката да си кажа, нямам доказателства, че е хомосексуалист. По скоро става дума за интуиция. В известен смисъл той беше по голям мъжкар от всички офицери. Някък прекалено много се стараеше да се докаже като много корав човек. В същото време имаше нкакво женствено излъчване, стойката, гласа и пр. Може и да греша, разбира се! Не го споменавам с негативизъм, просто с такова усещане останах още от самото начало и с времето това усещане се превърна в увереност. Пак казвам, че човека си беше професиопналист, изключително отдаден на професията си нямам лоши чуства към него. Но си беше гей. Казвам го не само от мое име, но такова беше мнението и на други момчета от ротата. По това време бях на ок. 24 години с някъкъв житейски опит зад гърба си. Като студент в Търново имах възможност да срещна доста колоритни личности някои с откровени хомосексуални наклоности които не криеха.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Мога да говоря за мъжете, защото имам някои преки наблюдения. Педалите са по-склонни дори и от жените към клюкарства, интриги, разнасяне на измислени слухове.

О, моят опит и наблюдения пък изобщо не потвърждават това :) По стечение на обстоятелствата съм ставала свидетел на клюки и интригантстване както от страна на мъже /хетеросексуални/, така и от страна на жени. Мисля, че мъжете не само че не отстъпват по нищо на жените, но дори и ги превъзхождат, особено ако става дума за мъже, пренебрегнати от жена. Извадката хомосексуални мъже, които познавам и с които съм прекарвала доста време, по една или друга причина, по нищо не се различава от всяка друга извадка от хора изобщо. Интригантите сред тях не са били повече, отколкото сред другите мъже и жени. Дали ще клюкарстваш и ще плетеш интриги зависи не от пола или влеченията ти, а от личния ти морал и достойнство. Мисля, че мъжете инстинктивно изпитват някакъв страх от други мъже, за които е известно или се подозира, че са с друга ориентация.

Редактирано от Kuna
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Дали ще клюкарстваш и ще плетеш интриги зависи не от пола или влеченията ти, а от личния ти морал и достойнство.

Ще се наложи да ти противореча. Познавам сравнително отблизо двама души, за които съм почти сигурен, че са с обратни наклонности. Много свестни хора, но наистина имат силен вкус към клюки и разнасяне на измислени слухове. bigwink.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Ще се наложи да ти противореча. Познавам сравнително отблизо двама души, за които съм почти сигурен, че са с обратни наклонности. Много свестни хора, но наистина имат силен вкус към клюки и разнасяне на измислени слухове. bigwink.gif

не ти е статистически достоверна извадката. :bigwink:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

С гейовете трябва да се подхожда внимателно. Съвременни гейове, които парадират с тази си "нестандартност", които се борят и в армията за "правата" на гейовете, според мен нямат място в армията. Друг е въпросът как ще се установи от кой тип е геят. Но пък иначе съществува опасността вместо военни паради да гледаме скоро гей паради с пушки и прочие.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

_42657219_nazi_203.jpg

Най известния гей в армията.

гей, гей, ама накрая се ожени за Хелга:)))

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Вярно. Бисексуален се оказа мръсникът му с мръсник... :tooth:

абе пълен педал е по нашите разбирания /гушна жената, дето всички й се точеха, че и най-финансово обезпечен излезе най-накрая/.

Още един лаф, взет от един автомобилен форум: "Днес, на кръстовището на Попа ме спря ст.сержант Иванова и напук на всяка логика доказа, че и сред жените се срещат истински педерасти". :biggrin:

Редактирано от Last roman
Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...