Отиди на
Форум "Наука"

Има ли водата памет?


Recommended Posts

  • Потребител

Истината е, че говорим това-онова за аптеките, но като го закъсаме с някой тежък грип или ,не дай Боже ,пневмония търчим в аптеката за спасение.

И плащаш дебело....Все по-дебело....

:vertag: :vertag: :vertag:

Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 103
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • Потребител

И плащаш дебело....Все по-дебело....

:vertag: :vertag: :vertag:

Да, на всичко отгоре почти всеки ден решавам, че ми трябва нещо, което се купува от аптека, но за хомеопатични лекарства вече няма да се ръся.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Истината е, че говорим това-онова за аптеките, но като го закъсаме с някой тежък грип или ,не дай Боже ,пневмония търчим в аптеката за спасение.

Има предпоставки високопланинските води да са с по-ниско съдържание на D, защото тежката вода е с по-висока температура на топене 3,82 °C. Когато се топят снеговете е възможно да се създадат такива температурни условия - температура около 4 °C, че тежката вода мда се разтопи и оттече, а обикновената да се задържи. :icon_rolleyes:

(D/H) ≈1:6600 (150 ppm, 0,015 atom%, 16 mM) средно във водите...

От ледник са получили (≈110 ppm).

За това е писал Gleason 1976г. в Nature.

Но съм го дал горе.

Иначе домашно с многократно дестилиране можеш да си направиш. При всяка дестилация с 2,5-5% намалява, като 20% от останалата вода трябва винаги да я хвърлиш.

Скъпичко е. Една водна кура струва от 200 000 до 500 000 форинта. Ако я купуваш.

:bigwink: :bigwink: :bigwink:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Истината е, че говорим това-онова за аптеките, но като го закъсаме с някой тежък грип или ,не дай Боже ,пневмония търчим в аптеката за спасение.

Има предпоставки високопланинските води да са с по-ниско съдържание на D, защото тежката вода е с по-висока температура на топене 3,82 °C. Когато се топят снеговете е възможно да се създадат такива температурни условия - температура около 4 °C, че тежката вода мда се разтопи и оттече, а обикновената да се задържи. :icon_rolleyes:

2007-ма година сестра ми и брат ми ми бяха на гости по нова година. Аз донесох някакъв грип, ама грип. Три дена не държа и ме пусна - лекарства не съм пил, само едни други неща, за които не е научно да се говори. Сестра ми купи кви ли не боклуци (разбирай лекарства) и я държа седмица! :) Брата също се разболя, ама нали и той като мен с фобии от лекарства... та и него на третия ден го пусна.

Не ми обяснявайте, моля ви се.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

2007-ма година сестра ми и брат ми ми бяха на гости по нова година. Аз донесох някакъв грип, ама грип. Три дена не държа и ме пусна - лекарства не съм пил, само едни други неща, за които не е научно да се говори. Сестра ми купи кви ли не боклуци (разбирай лекарства) и я държа седмица! :) Брата също се разболя, ама нали и той като мен с фобии от лекарства... та и него на третия ден го пусна.

Не ми обяснявайте, моля ви се.

Различни хора - различен имунитет, а явно и различен щам. Иначе стандартният грип си минава за три дена. Обикновено с лекарства се лекуват усложненията, получени след прекаран грип. Нещо друго да ти е неясно. :biggrin:

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Не ме разсмивай... всички имахме еднакви симптоми, темепреатура, кашлица, тежко дишане... само дето при сестрами - цяла седмица. ;)

В случая, за твое съжаление, забавният си ти. Но като не си учил микробиология, ти е простено. :biggrin:

Та различните щамове грип естествено предизвикват сходни симптоми. Освен това, явно и имунитетът на сестра ти не е бил на висота, което е довело до усложнения.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

В случая, за твое съжаление, забавният си ти. Но като не си учил микробиология, ти е простено. :biggrin:

Та различните щамове грип естествено предизвикват сходни симптоми. Освен това, явно и имунитетът на сестра ти не е бил на висота, което е довело до усложнения.

Ами то така е. Ако на 100 души им отреже влакът единият крак, обикновенно 99 хващат патерица и се пенсионират.

http://www.rtlklub.hu/musorok/fokusz/videok/130905

Други се хващат да се надбягват или или да катерят Хималая....

Не сме еднакви.

При моето семейство всяка година си има болен от грип. Единствено мен не ме хваща, даже и настинка няма. Най много да ми дращи гърлото но едно аспиринче и гряла ракийка оправя работата.

Но на никого не съм забранил да консултира с лекари и да взема антибиотици...

:bigwink: :bigwink: :bigwink:

Редактирано от Skubi
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ама естествено, радвам се че стигнахте до същия извод. Точно това беше целта ми.

НЕ може различни хора да се лекуват с еднакви лекарства, според предписанието на лекуващия лекар. Просто не може лечението да е според болестта, а трябва да е според ЧОВЕКА.

Грипът при мен е съвсем различен от гирпът при сестра ми, при трети човек или при който и да е. Ще се прояви различно... но не може всички да се блъскаме с едни и същи антибиотици и глупости.

;)

Без да искате сами си стигнахте до този извод.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Ама естествено, радвам се че стигнахте до същия извод. Точно това беше целта ми.

НЕ може различни хора да се лекуват с еднакви лекарства, според предписанието на лекуващия лекар. Просто не може лечението да е според болестта, а трябва да е според ЧОВЕКА.

Грипът при мен е съвсем различен от гирпът при сестра ми, при трети човек или при който и да е. Ще се прояви различно... но не може всички да се блъскаме с едни и същи антибиотици и глупости.

;)

Без да искате сами си стигнахте до този извод.

Той изводът за това си е ясен отдавна. Но все пак колкото и да варират имунитетите при хората, основата на заболяването е една и съща и се лекува със сходни медикаменти /лекарства бол/. За температуропонижаващи, например, се използват парацетамол или аналгин. И те са приложими при всички хора заради механизма им на действие. Досега няма случай парацетамолът да сваля температура при едни, а да лекува запек /да речем/ при други пациенти /щото хората били различни/. :bigwink:

Разбира се, ако съпротивителните сили на човек са отслабени, е логично в добавка към стандартната терапия да мине и курс на лечение с имуностимуланти.

Редактирано от Last roman
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Не бих казал... просто посоката откъм, която се влияе на организма е сгрешена генерално. преди е било кръвопускане (щото обикновено при болести и инфекции "удря в кръвното"), сега са хапчета и химикали - нещо също толкова абсурдно колкото и кръвопускането.

Та така...

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Не бих казал... просто посоката откъм, която се влияе на организма е сгрешена генерално. преди е било кръвопускане (щото обикновено при болести и инфекции "удря в кръвното"), сега са хапчета и химикали - нещо също толкова абсурдно колкото и кръвопускането.

Та така...

Сравняваш несравними неща. Какво общо има кръвопускането с медикаментозната терапия?

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

И двете дават ефект, но не лекуват?! Не го ли разбра?

Аман от лаишки писания. :w00t:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

2007-ма година сестра ми и брат ми ми бяха на гости по нова година. Аз донесох някакъв грип, ама грип. Три дена не държа и ме пусна - лекарства не съм пил, само едни други неща, за които не е научно да се говори. Сестра ми купи кви ли не боклуци (разбирай лекарства) и я държа седмица! :) Брата също се разболя, ама нали и той като мен с фобии от лекарства... та и него на третия ден го пусна.

Не ми обяснявайте, моля ви се.

Е то грипът се лекума 7 дни с лекарства, една седмица без лекарства, а онези със силна имунна система го поразяват още на входа.

Сестра ти очевидно се е срещнала с този грип за първи път, докато ти и брат ти сте боледували от сходен щам. Това е отговорът с лекарства или без. Грипът се влияе само от имуностимулатори и противовирусни препарати... А разните там лекарства просто облекчават симпомите, предотвратяват (и то доста несигурно) бактериални усложнения и в повечето от тях има Вит Ц, който да подпомага имунната система...

но не знам това какво доказва?

Щом има ефект как така не лекува?

То и плацебото има ефект... Даже понякога лекува леки състояния - т.е. имунната система се справя по-успешно...

Но няма такова нещо човек да е наистина болен, с тежка инфекция - пневмония, перитонит, абцес или нещо от сорта и да се е оправил БЕЗ АНТИБИОТИЦИ. Дори едно време бабите са варели разни отвари, полуотровни и със силно противовъзпалително действие за такива състояния....

Да...и още нещо. Огромен процент от лекарствата се добиват от растения и други билки - природата си е дала повечето вещества, които са целебни за нас(вкл. е създала бацили, които произвеждат разни ензими и други, от които правим антибиотици), а е работа на науката да ги използва, за да ни лекуват лекарите качествено.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Може да се каже, че развитието на фармацията (като изключим хомеопатичните и други подобни, хъм..., продукти) има съществен дял в удължаването на човешкия живот в днешно време.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Може да се каже, че развитието на фармацията (като изключим хомеопатичните и други подобни, хъм..., продукти) има съществен дял в удължаването на човешкия живот в днешно време.

Може.

Хигиената, дезинфицирането, пеницилинът. Това споредмен допринесло да няма масово умиране на деца до 1 годишна възраст. А другите за удължението....

Според Моето Скромно Мнение

:))::)): :)):

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Вижте, ако ще правим научен анализ на явлението "Памет на водата" (или на това, което се крие зад него - за тези, които твърдо го отричат), то е методически неправилно да замесваме в този анализ цялостна оценка на развитието на медицината.

Има безброй публикации, пълни с претенции към съвременната медицина - и не без основание - но е много трудно да се прецени, до каква степен критикуваните недостатъци са резултат от "чисто" социални причини (напр. - несправедлива или откровено некадърна организация) и - до каква степен - в резултат на сбъркана научна парадигма.

Същото е и с довода за увеличаване на продължителността на живота - лично според мен причините за това са много повече социални (в най-широкия смисъл - разнообразно хранене, вътрешни тоалетни, и пр. неща, които в миналото е нямало как да станат), отколкото свързани със здравеопазването, като медицинска наука - но може и да греша.

Добросъвестното изучаване на хомеопатията, според мен, е необходимост в днешния ден - ако доброволно се отдръпнем от него - това значи да оставим неограничена територия за тези, които са превърнали това направление в нещо религиоподобно.

Сега при бързия преглед на страниците не можах да обърна внимание дали някой го е споменал - но хомеопатията много, много отдавна се е загнездила в най-най-основното ни фармацевтично звено - Фармацевтичния факултет на МУ-София - те провеждат курсове за хомеопати вече около 15 години някъде, техни професори са съавтори и рецензенти на хомеопатична литература, и пр. - дори само това, според мен, е достатъчен довод да не се слага тема посветена на хомеопатията в раздел "Паранауки", но както са решили домакините на форума - просто си казвам мнението.

Да ви напомня и, че съгласно чл.167, ал.2 от Закона за здравето, хомеопатията е единствения метод извън официалната медицина, за практикуването на който задължително се изисква да си лекар или зъболекар.

Във ветеринарната медицина също регистрацията и прилагането на хомеопатични препарати е регламентирана; важи общия принцип, че се прилагат само от ветеринарни лекари (или от ветеринарни техници - но под надзора на ветеринарни лекари - нямат право да ги предписват самостоятелно).

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Може.

Хигиената, дезинфицирането, пеницилинът. Това споредмен допринесло да няма масово умиране на деца до 1 годишна възраст. А другите за удължението....

Според Моето Скромно Мнение

:))::)): :)):

Хигиената? Пеницилинът? (рядко срещам някой да обвинява пеницилина за смъртта на новородени като се има предвид, че им се дава в редки случаи)....но дезинфекцията и хигиената...

Чакай малко сега. Тук говорим за нещо толкова древно колкото и облеклото... Хората са хигиенизирали и дезинфекцирали (ако няма с кво друго то поне с огън) предмети от толкова древни времена, че ако дезинфекцията и хигиената са вредни човешкия род наместо да насели като мравуняк цялата планета и да не остане място за нищо друго би изчезнал без следа...

Начи викаш да раждаме бебетата и да прегризваме пъпната връв и да разчитаме на дедо Боже да не се възпали (както са разчитали едно време независимо че са дезинфекцирали с огън и ракия ножиците) наместо да го пункаме със някаква пудричка и да слагаме спирт всеки ден? ей тъй за да не се налага да се молим, а да се занимаваме с нещо друго...

Такива неща ги говорят само хора, които не им се е налагало да боледуват от сериозна инфекция... Аз лично хиляди пъти благодаря на Флеминг и всички останали =)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Хигиената? Пеницилинът? (рядко срещам някой да обвинява пеницилина за смъртта на новородени като се има предвид, че им се дава в редки случаи)....но дезинфекцията и хигиената...

Чакай малко сега. Тук говорим за нещо толкова древно колкото и облеклото... Хората са хигиенизирали и дезинфекцирали (ако няма с кво друго то поне с огън) предмети от толкова древни времена, че ако дезинфекцията и хигиената са вредни човешкия род наместо да насели като мравуняк цялата планета и да не остане място за нищо друго би изчезнал без следа...

Начи викаш да раждаме бебетата и да прегризваме пъпната връв и да разчитаме на дедо Боже да не се възпали (както са разчитали едно време независимо че са дезинфекцирали с огън и ракия ножиците) наместо да го пункаме със някаква пудричка и да слагаме спирт всеки ден? ей тъй за да не се налага да се молим, а да се занимаваме с нещо друго...

Такива неща ги говорят само хора, които не им се е налагало да боледуват от сериозна инфекция... Аз лично хиляди пъти благодаря на Флеминг и всички останали =)

Нещо се разминахме:tooth:

Значи в римсо време е било сравнително живуемо в градовете. Нали самият Атила си строи баня с течаща топла студена война. Познати са и пупличните тоалетни....

След малко хаос и черна чума все пак иди макар и бавно, но навика за лична хигиена. Много помагат за това турските бани и викингските сауни....Но за съжеление морталитета все пак си е бил висок, чак до Земмельвайс, Игнац Филипп и неговият английски колега. Макар,че англичанина е по-прочут. Казват му и спасителят на майките....

Подобен голям боом има при откриването на пеницилина.....

Това имах пред вид...

:tooth: :tooth: :tooth:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Нещо се разминахме:tooth:

Значи в римсо време е било сравнително живуемо в градовете. Нали самият Атила си строи баня с течаща топла студена война. Познати са и пупличните тоалетни....

След малко хаос и черна чума все пак иди макар и бавно, но навика за лична хигиена. Много помагат за това турските бани и викингските сауни....Но за съжеление морталитета все пак си е бил висок, чак до Земмельвайс, Игнац Филипп и неговият английски колега. Макар,че англичанина е по-прочут. Казват му и спасителят на майките....

Подобен голям боом има при откриването на пеницилина.....

Това имах пред вид...

:tooth: :tooth: :tooth:

аФЪМ Разминали сме се, сори :) Не съм доразбрала - мислех си, че набеждаваш хигиената и пеницилина за смъртта на децата...но да де не съм вникнала в мисълта ти, чело недочело съм :)

Както и да е. :) Открихме къде е грешката ми.

Сега вече знам какво имаш предвид.

Но ето ти пример за това как едно простичко лекарство - антибиотика предотвратява смърт, т.е. удължава живота.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

аФЪМ Разминали сме се, сори :) Не съм доразбрала - мислех си, че набеждаваш хигиената и пеницилина за смъртта на децата...но да де не съм вникнала в мисълта ти, чело недочело съм :)

Както и да е. :) Открихме къде е грешката ми.

Сега вече знам какво имаш предвид.

Но ето ти пример за това как едно простичко лекарство - антибиотика предотвратява смърт, т.е. удължава живота.

И злоупотребата му пък създава все повече резистни бактерии....Създавайки все по-нови и скъпи технологии за лекуване...

Само за пример.

Дъщеря ми се простуди. Кашля от дни и не и минава. Лекар-аптека-гълта-кашля....Дни на ред.

След 2 седмици ми дотегна. От познат селянин купих чиста мас. Намаза жената една текстилна пелена сложихме на гърба друга на гърдите. Обвихме я с пишкир. Повторно не трябваше. Като почна онази засъхнала кашлица да се кърти.....Мина му на момичето за 2 дена.

Така, че много пъти лекарите за по-удобно стрелят с оръдие върху врабчета, пишат за щяло нещяло антибиотици....Па и ние сме прости защото за по-сигурно ние настояваме....

:tooth::punk::head_hurts_kr:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Никога няма да забравя едно падане с колело като ученик. Цялото ми рамо се обели - до ключица. Ония ми ти доктори, мехлеми, мазила... гнояса да го е'а. Не можех да спя, температури.

Дойде баба ми с некви животински неща от ония вътрешните и екскрементните, мляко си спомням кисело или преквасено май.

Два дни и раната си мина. Хвана коричка, изсъхна си и на третия ден си бях екстра.

И най-важното... няма белег дори. :)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Вижте, ако ще правим научен анализ на явлението "Памет на водата" (или на това, което се крие зад него - за тези, които твърдо го отричат), то е методически неправилно да замесваме в този анализ цялостна оценка на развитието на медицината.

Има безброй публикации, пълни с претенции към съвременната медицина - и не без основание - но е много трудно да се прецени, до каква степен критикуваните недостатъци са резултат от "чисто" социални причини (напр. - несправедлива или откровено некадърна организация) и - до каква степен - в резултат на сбъркана научна парадигма.

Същото е и с довода за увеличаване на продължителността на живота - лично според мен причините за това са много повече социални (в най-широкия смисъл - разнообразно хранене, вътрешни тоалетни, и пр. неща, които в миналото е нямало как да станат), отколкото свързани със здравеопазването, като медицинска наука - но може и да греша.

Добросъвестното изучаване на хомеопатията, според мен, е необходимост в днешния ден - ако доброволно се отдръпнем от него - това значи да оставим неограничена територия за тези, които са превърнали това направление в нещо религиоподобно.

Сега при бързия преглед на страниците не можах да обърна внимание дали някой го е споменал - но хомеопатията много, много отдавна се е загнездила в най-най-основното ни фармацевтично звено - Фармацевтичния факултет на МУ-София - те провеждат курсове за хомеопати вече около 15 години някъде, техни професори са съавтори и рецензенти на хомеопатична литература, и пр. - дори само това, според мен, е достатъчен довод да не се слага тема посветена на хомеопатията в раздел "Паранауки", но както са решили домакините на форума - просто си казвам мнението.

Да ви напомня и, че съгласно чл.167, ал.2 от Закона за здравето, хомеопатията е единствения метод извън официалната медицина, за практикуването на който задължително се изисква да си лекар или зъболекар.

Във ветеринарната медицина също регистрацията и прилагането на хомеопатични препарати е регламентирана; важи общия принцип, че се прилагат само от ветеринарни лекари (или от ветеринарни техници - но под надзора на ветеринарни лекари - нямат право да ги предписват самостоятелно).

Темата не е посветена на хомеопатията, а на т.нар. "памет на водата". Има достатъчно доводи, че теорията за памет на водата е псевдонаучна. Но във връзка с това естествено възниква практическия въпрос за ползата от хомеопатичните лекарства, защото те се базират на точно тази теория. Доколкото знам хомеопатията включва и друго, освен хомеопатичните лекарства - процедури, диети..., така че хомеопатията като цяло би могла да е предмет на друга дискусия. Фактът, че хомеопатията е навлязла в МА и в болниците и аптеките не е доказателство, че има полза от нея.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Темата не е посветена на хомеопатията, а на т.нар. "памет на водата". Има достатъчно доводи, че теорията за памет на водата е псевдонаучна. Но във връзка с това естествено възниква практическия въпрос за ползата от хомеопатичните лекарства, защото те се базират на точно тази теория. Доколкото знам хомеопатията включва и друго, освен хомеопатичните лекарства - процедури, диети..., така че хомеопатията като цяло би могла да е предмет на друга дискусия. Фактът, че хомеопатията е навлязла в МА и в болниците и аптеките не е доказателство, че има полза от нея.

Има полза. Според мен. Но много пъти, е безбожно скъпа.

Проблемът е че пием малко вода. Повечето от хората пе консумират нужното 2-3 литра на ден.

И когато си болен антибиотика го глътнеш с половин чаша чай или вода и пъшкаш понататтък.

Дотогава хомеопатичните билки, чайчита , тинктури каква ти казват? Прави си 1-2 литри чай или разтвор и в течение на 1/2 1 ден го изпий...

Тоест промиваш организма си с вода. И това значително подпомага организмът ти с помоща на лекарставата да преодолее болеста.:bigwink: :bigwink: :bigwink:

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...