Отиди на
Форум "Наука"

Има ли водата памет?


Recommended Posts

  • Мнения 103
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • Потребител

Има полза. Според мен. Но много пъти, е безбожно скъпа.

Проблемът е че пием малко вода. Повечето от хората пе консумират нужното 2-3 литра на ден.

И когато си болен антибиотика го глътнеш с половин чаша чай или вода и пъшкаш понататтък.

Дотогава хомеопатичните билки, чайчита , тинктури каква ти казват? Прави си 1-2 литри чай или разтвор и в течение на 1/2 1 ден го изпий...

Тоест промиваш организма си с вода. И това значително подпомага организмът ти с помоща на лекарставата да преодолее болеста.:bigwink: :bigwink: :bigwink:

За количеството вода, което трябва да се пие на ден си много прав:) Личната ми лекарка ми е казвла, че дневното количество изпита вода трябва да е около 30-33 грама на килограм тегло :)

А колкото до това, че хомеопатичните лекарства не действат - ами не действат чисто химически, защото няма как :) Но пък психически действат на хора, които са се настроили, че едно хапче ще им реши проблема.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
... Фактът, че хомеопатията е навлязла в МА и в болниците и аптеките не е доказателство, че има полза от нея.

А някъде да съм написал, че действа? (Не съм написал и че не действа.)

Написал съм, че при това положение не може такава тема да се слага в "Паранауки".

Идеята че, цитирам, "хомеопатията включва и друго, освен хомеопатичните лекарства - процедури, диети...," ми е непонятна - в смисъл - хомеопатията - това е именно прилагане на хомеопатични препарати - естествено, че лечението не включва само лЮкарства - същото си важи и в пълна степен за официалната медицина.

Не аз съм забъркал хомеопатията в тази тема, така че ако смяташ, че тя е нещо различно от паметта на водата - би трябвало да се обърнеш към първия, който го е направил - не към мен.

Аз не мисля, че е възможно да говорим за паметта на водата и да заобиколим хомеопатията - просто не се сещам да има друга област от живота, която да е свързана с това явление (поне докато на някой конгрес на водопроводчици не обявят за установена информационна връзка между съдържанието на тръбите със студената и топлата вода) - всичко, свързано с паметта на водата - изследвания, публикации, караници - всичко си върви с хомеопатията.

Сега - освен лечебен метод - хомеопатията за някои от школите е и цяла философска система - но там има много заемки от религиозни и парарелигиозни учения - най-вече далекоизточни - в този смисъл си права, че хомеопатията е нещо по-различно от паметта на водата. Но ако говорим, например, за школата, дето е пробила в МУ-София (т.нар. боароновци) - при тях подобни религиозноподобни изцепки няма. (С което не искам да кажа, че едните грешат, а другите са прави - просто отбелязвам разликата като добросъвестен изследовател :sneaky2: )

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

... просто не се сещам да има друга област от живота, която да е свързана с това явление (поне докато на някой конгрес на водопроводчици не обявят за установена информационна връзка между съдържанието на тръбите със студената и топлата вода) - всичко, свързано с паметта на водата - изследвания, публикации, караници - всичко си върви с хомеопатията.

.........

Няма област от живота, която да е свързана с това явление, защото то реално не съществува, което не пречи мнозина да се прехласват по идеята за него и да го свързват с какво ли не, не само с хомеопатията. Във форума има например една пери- и пре- хвалена тема, в която също се коментира "паметта на водата".

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...