Отиди на
Форум "Наука"

Сорос обвини Германия за кризата


Михов

Recommended Posts

  • Потребител

Тук съм 100% съгласен.

Обаче не Германия зависи от еврозоната. Те и с марката си бяха добре.

И като си помисля само, какви еквилибристики направи Гърция само и само да додрапа до еврото...

Но не става само с ядене, трябва и акъл...

това не е вярно, защото сигурно една трета от експорта на Германия беше индустриални стоки за перфиерията на еврозоната ... прост пирмер голфчета за испания, оборудване за гръцката олимпиада и т.н. ...

ако ги нямаше ниските лихви, които помпаха кредитния бум в южна европа, тази 1/3 от експорта щеше да бъде срината ...

т.ч. германия си зависи и то много сериозно от паричната политика в еврозоната ...

и точно тук сорос е прав, че нагласяйки я в свое удобство, германия съсипа еврозоната и един от основните виновници за кризата ...

при следващото витло на кризата обаче на германия тъпкано ще и се върне всичко ...

Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 65
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • Потребител

Хайде, хайде, Германия винаги е имала много силен експорт. И преди еврото, и сега с еврото.

Кредитния бум в южна Европа се помпаше най-вече от това, че икономиките им се развиваха (локомотивите бяха строителството, туризмът и недвижимите имоти), хората се чувстваха сигурни за бъдещето и желаеха да имат "екстри". В България имаме много високи лихви, но и тук преживяхме своеобразен "кредитен бум" (разбира се, според възможностите ни), когато нещата вървяха.

Германия всъщност се възползва много умело от конюнктурата в света и изнася високи технологии, от които печели много.

Ето например, заради Световното по футбол в ЮАР 2010, Сименс спечели поръчки за 1 млрд. евро по инфраструктурни проекти! https://www.cee.siemens.com/web/bulgaria/bg/corporate/portal/press/Pages/Siemenswinsordersof1billioneurosfortheWorldCup.aspx

Иначе естествено, че една криза би ударила страните, разчитащи на експорта. Нормално е.

Просто еврото се оказа една мъртвородена идея. Както целият бюрократичен ЕС в този му вид. Но това е дълга тема.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Сорос е най-големият спекулант на финансовия пазар и сега с 'обвиненията' си цели само и единствено спекула.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Сорос е най-големият спекулант на финансовия пазар и сега с 'обвиненията' си цели само и единствено спекула.

Много точно казано!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Интересно как в един научен форум, личното отношение и морално-етичните норми имат много почва.

Сорос може да е най-големия мошеник и да му миришат краката, но това мен не ме засяга. Има си кой да го съди и това не съм аз. Това, което ме интересува са неговите знания и опит.

А виждам как те се пренебрегват, точно в този научен форум, защото бил незнам си к`ъв.

Аз си мисля, че ако всички спекуланти (не знам защо тази дума има един негативен морално-етичен смисъл в този форум, вместо чисто научен) бяха като него, щеше да има по-малко балони и икономиката щеше да на по-добра посока. Но тези, които надуват балона, аматьорите, сякаш не се виждат, а този който вижда балоните и се възползва, става трън в очите.

Спекулата (имам предвид търговията с валута и ценни книжа на борсите) е една област, в която ако имаш знанието, разбирането, дупцето и мангизите, може да заложиш на тях и да спечелиш ако си прав. Иска се само акъл и малко парички. Сложете си половината спестявания в печелившата според вас сфера и чакайте да ви поскъпнат книжата/валутите. После пак ги вложете. И така 20-40г. За този период остават един малък процент спекуланти - такива като Сорос. И е нормално да имат тлъсти сметки. Много ми е чудно с какъв акъл сте тръгнали да го съдите. Значи цяла държава може да обърка бакиите си, но щом някой се е възползвал като е заложил на истинската тенденция, защото я вижда/разбира и вижте ли бил спекулант мръсника и граби държавата. Не, държавните управници са недалновидни и пилеят ресурсите на държавата си.

Редактирано от sirius
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Морално-етичните норми няма как да не заемат място във форума. Във всяко нещо трябва да има и морал. А за пиндоса фактът че повечето във форума не го одобряват, говори достатъчно.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Морално-етичните норми няма как да не заемат място във форума. Във всяко нещо трябва да има и морал. А за пиндоса фактът че повечето във форума не го одобряват, говори достатъчно.

говори достатъчно ... За ненаучността на този форум.

Разбираш ли за какво говориш? Тук не става въпрос на одобрение. Да сложим патриарха тогава за вице, или направо за президент?

Не мога да си обясня, как в един научен форум може да се пренебрегва знание заради морално-етични съображения!?

Та ако морално-етичните съображения определят кое е знание и кое не, то за какъв научен форум иде реч тука?

Ако беше религиозен форума - напълно разбираемо, но хора на науката, обективността и пр, да пренебрегнат знание и опит заради морал ... ми да прекръстим форума тогава.

Морала и знанието са две различни неща и нямат общо помежду си. Общото е субекта - живия носител и на двете. Но самия субект трябва да у наясно и да ги разграничава двете работи, а не да се оставя морала да влияе на знанието. Субекта като иска да си вземе отношение, но в един научен форум би трябвало ясно да разграничи знанието от морала. Като например: УЧЕНИЯ (някой си) е гениален, разбира ги нещата, НО като човек е пед-с, смотаняк, леке и пр.

Един Учен, според мен, трябва да вижда доброто знание и под скъсания чул. И "слабото" знание и под най-лъскавия чул. Да е преди всичко обективен. А обективност и морал не стават за танго.

Редактирано от sirius
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Аз си мисля, че ако всички спекуланти (не знам защо тази дума има един негативен морално-етичен смисъл в този форум, вместо чисто научен) бяха като него, щеше да има по-малко балони и икономиката щеше да на по-добра посока. Но тези, които надуват балона, аматьорите, сякаш не се виждат, а този който вижда балоните и се възползва, става трън в очите.

Спекулата (имам предвид търговията с валута и ценни книжа на борсите) е една област, в която ако имаш знанието, разбирането, дупцето и мангизите, може да заложиш на тях и да спечелиш ако си прав. Иска се само акъл и малко парички.

Защо реши, че 'спекулант' има негативно значение. Просто констатирам факт. А Сорос има голям опит в подриването на валути, да вземем примера с т. нар. черна сряда на Лондонската борса /от 1992 г./. Спекулацията му срещу лирата довежда до това, че Английската банка е принудена да изтегли валутата си от Европейската монетарна система. От това Сорос печели 1,1 милиарда долара. От там идва и прякора му "човекът, който взриви Английската Банка". По време на азиатската финансова криза, при сходни обстоятелства, Сорос пак е обвинен в спекулация с малайзийската валутна единица – рингджит. С тази валутна спекулация развитието на Малайзия е забавено с две години.

Иначе той си е настолна книга за всеки форекс играч. Трите му принципа са: 1. Започвайте с малко. Ако нещата потръгнат, отворете голяма позиция... 2. Пазарът е глупав, затова не се старайте да бъдете всезнаещи... 3. Спекулантът трябва да определи първото ниво на риск, на което е готов да отиде.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

sirius, ти сам говориш, че Сорос е "спекулант". Т.е., че се възползва от пазара.

Тук изниква обаче въпросът, защо човек от калибъра на Сорос си позволява да хвърли едни толкова недипломатични обвинения към толкова сериозен субект в световната икономика? Ясно е, че Сорос си подбира думите и не ги изстрелва просто ей така - щото нещо му е хрумнало на момента.

Та, има два варианта - първият, че Сорос е много загрижен за еврото, Европа, Южна Европа и т.н. и от позицията си на авторитет принципно изказва критика. Който иска да вярва в него, но аз не мога, имайки предвид занятието и историята на въпросния човек.

Вторият - че бидейки "спекулант" на финансовия пазар, чрез обвиненията си цели спекула - т.е отново печалба по неговия си начин.

Редактирано от Михов
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Аз използвам думата спекула по горе описания смисъл - покупко-продажба на валути и ценни книжа с цел печалба. Не е дори инвестиция! Не е търговия със зарзават. Друг вид търговия е - спекула. Легално е, законно, демократично - кой съм аз че да осъждам. Мен ако питаш и парите са гадно нещо, но на, бачкам за тях. Но това е отделен въпрос.

Мен първо ме интересува принципа по който се движат нещата, фундамента. А дали ще е Сорос или Драгойчо, Германия или Бурунди, го оставям настрана, то е друг въпрос.

Възползването. Аз се възползвам от намаления. Пазаря се на пазара и гледам да мина тънко - възползвам се. Като имам зор за пари и си продавам колата - друг се възползва. Изобщо възползването е много масов спорт. Но не това ми бе мисълта. Мисълта ми бе, че тоя хайван Сорос, има здрава мисъл и си заслужава да се чуе.

Сорос е калибър, но не е представително лице, не е дипломат - може да си приказва каквото си иска.

Темата много се отклони, ама карай.

Никой не е длъжен да го слуша, еле пък германия. Мен ми е интересна неговата мисъл (защо смята така), а не срещу кого. Пък дали пързаля някой (или някой се пързаля) - всеки си има глава, да мисли. Той самия сигурно е чувал купища акъли - защо не се е подвеждал (за да (о)стане такава голяма риба)?

_________________

А в лекцията, която посочих (то всъщност е цикъл от няколко лекции + въпроси и отговори) човека излага целия си начин на мислене и фундаментите от които изхожда. И което смятам за много ценно.

Пък от чисто морална гл.точка, моята, смятам че по-скоро е полезен с това, че посочва грешките на другите от колкото е "грабител-възползвач". На борсата това става: ако не си прав -губиш; ако си прав - печелиш. Но е повече от покер - трябват много здрави фундаменти, ясна мисъл и дебели нерви. Мечти, пожелания и намерения - не вършат работа.

Редактирано от sirius
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Аз използвам думата спекула по горе описания смисъл - покупко-продажба на валути и ценни книжа с цел печалба. Не е дори инвестиция! Не е търговия със зарзават. Друг вид търговия е - спекула. Легално е, законно, демократично - кой съм аз че да осъждам.

Никой не е казал, че е нелегално, незаконно и недемократично. Обаче с това занятие, логично преследва своите цели.

Съмнява ме да е толкова загрижен за Южна Европа. ;)

Сорос е калибър, но не е представително лице, не е дипломат - може да си приказва каквото си иска.

Напротив, Сорос е в политиката. Участва в много политически инициативи. Директно и индиректно. И това и известно на всеки.

Освен това, на това ниво, на което е, никой не приказва "каквото си иска". В смисъл се съобразява. За да не го прави, сигурно има нещо предвид. Едва ли го е обзел внезапен пристъп на откровеност и лошо възпитание, нали? :biggrin:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Е няма моите цели да преследва я. Само че, в това занятие, своите цели вървят със своите принципи и мисъл. Със загриженост - не става.

За мен това, че изнася лекции със своите знания, принципи и опит означава повече загриженост, от колкото да спести на някоя държава подриването на валутата. Така той заедно с теорията от лекциите, ще има и какво да покаже като практика, факти.

Не съм аз този който ще го оценя, но ако е прав, то от тези лекции (неговото знание) може да се възползва всеки, включително и държави.

Ако не искат да чуват, ако не той, то някой друг ще ги шибне през пръстите.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Не съм аз този който ще го оценя, .......

Направи ми впечатление, че на Х пъти повтаряш това изречение....

Не се бой има кйто го е оценил вече.

Ще го намериш в 8.етаж 9. кръг на пъкъла, когато му дойде времето. Там ще е между Медичи и други банкери и спекуланти.....«Божественная комедия» Данте

:tooth::punk::tooth::punk:

Редактирано от Skubi
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Абе аз повтарям и други изречения ама всеки си чува каквото му е насърце - дайте да си начешем морално етичната краста, майната и на научността.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Абе аз повтарям и други изречения ама всеки си чува каквото му е насърце - дайте да си начешем морално етичната краста, майната и на научността.

Каква научност търсиш?

Долу горе от Маркс и Енгелс се знае как бачка капитализмът и капитала.

Това което не се е знаело, че благодарение на интернета в света на борсите едно дълготрайно капиталовложение ще е няколко минути.....и нищо общо няма с реалният свят. Шорош още в 2000 година писа , че ще стане беля, защото световната икономика растеше около 5-7% а търговиятя на борсата с виртуална пара 1000% годишно. И? И нищо.

Защо ли? Защото политиците когато решават, кого питат? Този който е заинтересуван в това.....Тогава каква наука?

Корупни политици по съвета на банкерите правят такива закони, че банкерите още по-богати да стават.....

Наука на н-та степен.......

:smokeing: :smokeing: :smokeing:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Благодарение на интернета, една голяма маса дребни вложители решиха да забогатяват без да са наясно какво правят. "Виртуалната пара" е от тях - те участват с техните си пари. Те си дават парите за .сом компании с идеята да забогатяват и забравяйки, че за да растат акциите на една компания, тя трябва да ПРАВИ нещо ПОЛЕЗНО.

Това, че оборота на борсата нараства, не означава че се произвежда повече. Означава че повече гладни риби са се наточили за печалби.

Дефакто те си наливат парите в икономиката (губят ги), но на грешно място. Грешно, защото не произвежда продукт, нещо полезно. Именно тези гладни риби имат голям дял в раздуването на балони. И на всичкото отгоре са много лесно зарибяеми, водят се. (като ято рибки, цели пасажи)

Не е проблема в оборота на борсата, а накъде се насочва този оборот, къде налитат рибките. Демек проблема е невежеството на рибките (включително и някои държави). И първо проблема е за тях щото си губят заработените парички и второ, тези парички не са насочени към нещо съзидателно, ценно, с перспектива (като така спестяванията се прахосват и цялото общество губи).

Каква наука?

Каква наука се иска за да се види, че пускането на един .сом още нищо не означава за да му се наливат пари.

Каква наука се иска за да се види, че строенето на жилища и покачването на цената им не може да е вечно?

Няма наука, има здрав разум.

Това което не се е знаело, със сигурност някой го е `знаел` щото е имал здрав разум.

Редактирано от sirius
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Благодарение на интернета, една голяма маса дребни вложители решиха да забогатяват без да са наясно какво правят. "Виртуалната пара" е от тях - те участват с техните си пари. Те си дават парите за .сом компании с идеята да забогатяват и забравяйки, че за да растат акциите на една компания, тя трябва да ПРАВИ нещо ПОЛЕЗНО.

Това, че оборота на борсата нараства, не означава че се произвежда повече. Означава че повече гладни риби са се наточили за печалби.

Дефакто те си наливат парите в икономиката (губят ги), но на грешно място. Грешно, защото не произвежда продукт, нещо полезно. Именно тези гладни риби имат голям дял в раздуването на балони. И на всичкото отгоре са много лесно зарибяеми, водят се. (като ято рибки, цели пасажи)

Не е проблема в оборота на борсата, а накъде се насочва този оборот, къде налитат рибките. Демек проблема е невежеството на рибките (включително и някои държави). И първо проблема е за тях щото си губят заработените парички и второ, тези парички не са насочени към нещо съзидателно, ценно, с перспектива (като така спестяванията се прахосват и цялото общество губи).

Каква наука?

Каква наука се иска за да се види, че пускането на един .сом още нищо не означава за да му се наливат пари.

Каква наука се иска за да се види, че строенето на жилища и покачването на цената им не може да е вечно?

Няма наука, има здрав разум.

Това което не се е знаело, със сигурност някой го е `знаел` щото е имал здрав разум.

Чакай, чакай. Виждам нямаш представа кава говоря. Може би лошо съм се изразил.

Виртуална пара е тази която съществува само в мемориите на копютерите, в сделките на спекулантите.....

Най големият производител е САЩ. Виж клипчето което съм сложил....

Не си прав, че дребните рибки слагат виртуална пара в системата....После правилно пишеш, че дребните капиталовложители играят със своите спестени парички за по-голяма печалба. Така е. Но когато като клиент или като капитало вложител чрез кого се свързват със системета? Не можеш Ти или аз да хвърля на рамо дисагите и да вляза на борсата и да си купя акции или в касата на банката и да си взема малко парички, нали?

Винаги чрез ауторизирани лица става работата. Много пъти Те те дават и акъл, съвет. А после си мият ръцете....Така е сега в Унгария. На времето много хора си взеха заем на фонда на швейцарски франк. И сега вече се е удвоило заплащането им без да е почнал да намалява капитала.

Официално се казва, че когато вземаш наема, тогава банката трябва да купи франка, да го преведе на национална пара и тази пара ти осигорява наема.

Иначе всичко друго се води и смята в франк. Имаше хора, казват добре, имат възможност наема да го плащат в швейцарски франк. Неможело щото сме в унгария. А масрафите банките в унгария ЗАЩО ГИ ВОДЯТ В ШВЕЙЦАРСКИ ФРАНК ????Отговор няма. И милион такива мръснички трикове които си играят с Теб или мен. Не, че сме прости ами защото не познаваме пълноценно вътрешните далавери....

Например около 2000 година имах познат работещ на Луцент познава добре фирмата и си купи акции на компанията, когато бяха около 30-40 долара. Вложи си всички пари в едно портфоло на което основата беше компанията му. Когато от 105 долара за аламинут паднаха акциите му на 5 долара загуби всички спестени за стари години си пари....А гледаш нито взривили фабриката? Нито са скапани продуктите и? Може да е била надценена и после подценена фирмата, но не ли задачата на брокера да Те съветва или спре?

А че да се дава кредит даже и на безработни да купувът жилища? Чия вина е? Правителсво? Ами то от кого иска акъл във връзка с финансите?

И после кат стане беля с какви трикове продават майките банки своите умрели кредите на европейските дъщерни фирми? И когато сътрудничката на Алмония почне да заставя членките на съюза да осребрят тези загуби? Кой дига глас? Само държавите имат истински пари, защото те всяка година пресоват от населението данъците....

Тези пари изгарят и затова сега нема пари....

Сега лае Шорош, че Европа е болният човек и затова продължава кризата....А ние както трябва почваме един други да се обвиняваме вместо да се съюзим....Кой политик казва, че хора това не е Гръцка или Немска проблема. Това е Европа срещу САЩ и Китай.....

Така че.....

:post-70473-1124971712: :post-70473-1124971712: :post-70473-1124971712:

Редактирано от Skubi
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Виртуалната пара, в смисъла който ти ползваш, е само от не-знам-коя-държавна-институция (на САЩ понеже сега с тях съм по наясно) до FED(федералния резерв). Емитират държавни ценни книжа (бондове) за един билион пари, китайците ги копуват и така в някаква сметка на институцията влиза един билион пари, които може да са само на компютрите, но са си истински пари. От там нататък тези пари институцията си знае какво да ги прави.

Т.е. в обръщение са си истински пари. Проблема е, че като има много така "произведени" пари, им се намаля покупателната способност - "цената" на парата пада.

Във форекс търговията/спекулацията, доколкото знам, дребните риби !могат! (не знам дали са задължени) да участват с пъти повече от парите с които реално влизат. Или: влизам с пет пари, системата форекс ми дава пет хиляди пари, с които да търгувам. Може би имам възможност да избирам колко пъти да си увелича парите с които участвам, още не съм стигнал до там.

Та макар и "подкрепени" с множител, в спекулациите се участва с истински пари. Но не съм сигурен дали и доколко малките риби имат съществено значение за пазара щото те може би изобщо не се виждат зад гърба на брокера си. Може би "търгуват" само с брокера. Не знам точно.

Ако под виртуални пари имаш предвид тези 4995-те от 5-те хил, с които дефакто участвам - май си прав.

Но не съм сигурен дали големите риби участват с множител.

Но това е само множител, с който се подсилва акъла или простотията на дребните риби. Повече ми се вижда зарибявка, от колкото нещо реално. Не знам.

Май наистина има някой към който рибата се прикрепя, брокер ли, дилър ли не ме интересува. Но той не носи никаква отговорност за рибата. Доколкото разбрах, ако си загуби рибата паричките, те отиват най-вероятно при брокера. Но това също не ме интересува в случая.

Интересуват ме глобално нещата. Как някои "виждат" нещата, макро нивото, дългосрочно. Тези някои, като Сорос, виждат действията на големите играчи и разбират какво следва. Имам предвид основно валутите защото те са пряко зависими от действията на управляващите. Тоя хайван вижда тенденцията преди да излезе на "чарта". Защото вижда/разбира принципите, на които е подчинена тази тенденция. А това основни принципи, фундаментални. Които освен че се пропускат от политиците (разбира се по политически съображения), явно се пропускат и от една голяма част от малки, средни и можеби големи риби на пазара, щом като сома Сорос е набъбнал толкова(сметката му). Значи сома е стар и хитър и има какво да се научи от него.Разира се, всеки сам си преценя дали сома пуща само бъбълчета (зарибява рибетата) или казва нещо съществено.

Иначе за дребните трикчета дето ни тровят живота - ми има ги. На всяко ниво. Всеки гледа да си изиграе номера. Като в турската баня малко става. Не съм спец, нито Ванга, но това с фабриката също ми прилича на номер.

Доколкото знам, поне в щатите, вече е забранена спекулацията със злато.

Редактирано от sirius
Link to comment
Share on other sites

  • 2 седмици по-късно...
  • Потребител

Виртуалната пара, в смисъла който ти ползваш, е само от не-знам-коя-държавна-институция (на САЩ понеже сега с тях съм по наясно) до FED(федералния резерв). Емитират държавни ценни книжа (бондове) за един билион пари, китайците ги копуват и така в някаква сметка на институцията влиза един билион пари, които може да са само на компютрите, но са си истински пари. От там нататък тези пари институцията си знае какво да ги прави.

Т.е. в обръщение са си истински пари. Проблема е, че като има много така "произведени" пари, им се намаля покупателната способност - "цената" на парата пада.

Във форекс търговията/спекулацията, доколкото знам, дребните риби !могат! (не знам дали са задължени) да участват с пъти повече от парите с които реално влизат. Или: влизам с пет пари, системата форекс ми дава пет хиляди пари, с които да търгувам. Може би имам възможност да избирам колко пъти да си увелича парите с които участвам, още не съм стигнал до там.

Та макар и "подкрепени" с множител, в спекулациите се участва с истински пари. Но не съм сигурен дали и доколко малките риби имат съществено значение за пазара щото те може би изобщо не се виждат зад гърба на брокера си. Може би "търгуват" само с брокера. Не знам точно.

Ако под виртуални пари имаш предвид тези 4995-те от 5-те хил, с които дефакто участвам - май си прав.

Но не съм сигурен дали големите риби участват с множител.

Но това е само множител, с който се подсилва акъла или простотията на дребните риби. Повече ми се вижда зарибявка, от колкото нещо реално. Не знам.

Май наистина има някой към който рибата се прикрепя, брокер ли, дилър ли не ме интересува. Но той не носи никаква отговорност за рибата. Доколкото разбрах, ако си загуби рибата паричките, те отиват най-вероятно при брокера. Но това също не ме интересува в случая.

Интересуват ме глобално нещата. Как някои "виждат" нещата, макро нивото, дългосрочно. Тези някои, като Сорос, виждат действията на големите играчи и разбират какво следва. Имам предвид основно валутите защото те са пряко зависими от действията на управляващите. Тоя хайван вижда тенденцията преди да излезе на "чарта". Защото вижда/разбира принципите, на които е подчинена тази тенденция. А това основни принципи, фундаментални. Които освен че се пропускат от политиците (разбира се по политически съображения), явно се пропускат и от една голяма част от малки, средни и можеби големи риби на пазара, щом като сома Сорос е набъбнал толкова(сметката му). Значи сома е стар и хитър и има какво да се научи от него.Разира се, всеки сам си преценя дали сома пуща само бъбълчета (зарибява рибетата) или казва нещо съществено.

Иначе за дребните трикчета дето ни тровят живота - ми има ги. На всяко ниво. Всеки гледа да си изиграе номера. Като в турската баня малко става. Не съм спец, нито Ванга, но това с фабриката също ми прилича на номер.

Доколкото знам, поне в щатите, вече е забранена спекулацията със злато.

Малките риби са милиони, а големите - много големи. Поведението на малките риби се нагажда спрямо големите. 90 % от тях биват изядени.

Спекулацията със злато е в разгара си.

Форекс-а е за отделна тема.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Проблема на малките риби е че не се нагаждат и освен че са невежи са и с дебели глави и се водят от стадния принцип. Не се нагаждат, а се подвеждат.

А големите риби са по-мъдри и стадния принцип за тях не важи. Затова оставят малките риби да се удавят и те се възползват.

90% се подвеждат и ... се удавят.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Проблема на малките риби е че не се нагаждат и освен че са невежи са и с дебели глави и се водят от стадния принцип. Не се нагаждат, а се подвеждат.

А големите риби са по-мъдри и стадния принцип за тях не важи. Затова оставят малките риби да се удавят и те се възползват.

90% се подвеждат и ... се удавят.

Значи, ние малките рибки плуваме в ята защото само така имаме възможност да се спасиме. По-простите големи акули напразно налитат на ятото обикновенно не хващат нищо. Ятото като жив организам се раз и затваря пред тях.

По опасни са големите риби които си сътрудничат. Те почват да обикалят около ятото пущайки въздушните мехури на пропагандата. С това събират на все по гъсто ятото, защото те се плашат от мехурите. Когато са на гъсто тръгва една от големите риби под ятото с утворени уста на горе перпедикулярно и събира колкото си ще. Спасяване няма....

Извън ятото само един начин има за прогопцване да станеш сателит или паразита на някоя голямя риба чистейки зъбите или да смучиш кръв от ламелите....

:whistling: :whistling: :whistling:

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...