Отиди на
Форум "Наука"

Владимир Буковски: Педерасти и феминистки превзеха властта!


Recommended Posts

  • Потребител

Има достатъчно примери, че линейността в историята не съществува. Има повторение, както повторението на оборотите на колелото, което повтаряйки се, извървява път.

Приятелю Романе, фрагментирането за което говоря е резулатат от деиндустриализацията, която пък е неминуема без преди това да има индустриализация. И двете явления нямат аналог в човешката история, затова нещата, които ми говориш, са пълни врели-некипели.

Редактирано от alvassareiro
Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 3,5k
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

Posted Images

  • Глобален Модератор

Много повърхностно разсъждаваш, което е нормално за човек, неизкушен от вникването в историческите процеси, така че ти е простено словоблудството, чадо.

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

тук трябва наистина много дълбоки познания да имаш, за да обясниш какво точно се случва. Не празни лозунги и заучени фрази от типа на - о традиционните ценности са под атака......де да беше така просто.

ех, приятелю, аз съм просто парче, без бой си признавам, че дълбоки познания нямам, но мнение си имам, и все още доколкото ми е позволено (не е криминализирано) се възползвам от възможността да го изразявам...

Ортега-и-Гасет написал "Бънтът на масите" през 1929...

през 1994 Кристофър Лаш написа - "Бунтът на елитите"

миналата година някакъв руснак Л. Г. Ионин написал - "Восстание меньшинств"

имаш ли идея кои ще са следващите които ще се разбунтуват...

Давила казва

"Съвременният човек защитава единствено своето право на разврат"

върху туй - дори да го дефинираш като "право" и да го защитаваш с всички средства - не можеш нищо да изградиш...

можеш само да чакаш - идването на "варварите" - чакането може и да е дълго, но по-скоро ще е кратко...

аз като несъвременен мисля да се съсредоточа върху Добродетелта и да се подготвя за пристигането им ...

като гледам не съм само аз - може и да сме малцинство - но като такова, мисля че ще ни позволиш да се организираме за да защитаваме "малцинствените" си права по тези земи...

Редактирано от simple_stupid
  • Upvote 4
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Много повърхностно разсъждаваш, което е нормално за човек, неизкушен от вникването в историческите процеси, така че ти е простено словоблудството, чадо.

твърденията ти за цикличността са най-повърхностното нещо, което съм чувал. Ти не си ли чул, че шпенглер го обориха още през 40те?

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Какво общо има някой си шпенглер с необратимите закони на еволюцията и деволюцията на човешките общества?

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Останаха, останаха. Щем не щем, наблюдаваме ги.

Но не е нужно да се навлиза тъй дълбоко. Викаш по-горе, културата е динамична.

Въпросът ми е, прогресивно винаги ли е динамична, или може да стане регресивно, деструктивно динамична?

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Именно. Разбира се глупавите западноевропейци мислят, че техният рай/Х/ ще продължава вечно, затова рисуват някакви линейни схеми в опит да излъжат себе си.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Моето ако е срамота, то твоето е свещена простота;)))

Редактирано от Last roman
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Приятелю Романе, фрагментирането за което говоря е резулатат от деиндустриализацията, която пък е неминуема без преди това да има индустриализация. И двете явления нямат аналог в човешката история, затова нещата, които ми говориш, са пълни врели-некипели.

Историята се развива циклично. Шпенглер е болезнено прав. Мака че това съвсем не е негово откритие , а е факт, който се познава още от древността. Да ти напомням ли сентенцията от Библията "няма нищо ново под слънцето". Линейността е плод на западното умопомрачение от ХІХ в.Заради индустриализацията и възможностите, които ми предостави те си въобразиха че са богове, които вървейки по стълбата на величието се усъвършенстват все повече и повече и така достигат до съвършенството, т.е. превръщат се в богове. Между другото тази концепция бе заимствана и от марксистите. Теоретиците на американския империализъм, днес наричан либерализъм, глобализъм и т.н. поставиха още едно стъпало от стълбата на божествеността- постиндустриалното или информационно общество или третата вълна, както я нарича Алвин Тофлър. Разбира се те не са откриватели на това стъпало, то си бе изкопирано от марксисткото комунистическо общество. Действителността обаче показа, че постиндустриално общество не съществува. А и няма как да го има при условие, че индустрията продължава да е в основата на съвременната икономика и нищо ново не я е заменило. За пропагандата естествено теориите на Шпенглер не са удобни и неговите тези са отхвърлени и заклеймени. То и комунистическите учени драги, правеха абсолютно същото. Хората имат нужда да вярват че са на крачка от Едемската градина. Затова и всички пропаганди съвсем научно им обясняват че е така.

А самата западна цивилизация е в момент на упадък. Тя удивително заприлича на късния Рим. Пък после върви обяснявай че историята не е циклична.

Редактирано от КГ125
  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Проблемът е, и това е нещото, което Вий уважаеми там Фружини, Симпъли и тн. не разбирате, е, че културата е нещо, което е динамично. Тя е функция на редица обективни фактори, които обусляват всички възприятия, мнения, предрасъдъци, отношения и съждения спрямо това или онова. Така както обективно в средновековна европа, доминирана от християнството врагът е исляма, то пак така през 18 или 19 век вече това не е така, лошият е черният.

По същия начин и поради причини, за които вие и понятие си нямате, се оформя концептът за мачизма и феминизма? кое кое? и представа си нямате, пък ми говорите за цивилизация и предрасъдъци.

в момента преживяваме фундаментална културна промяна, която няма нищо общо с християнството. А това е упадането на индустриалния модел, и навлизането на постиндустриалния свят. Петте основни принципа на индустриалния свят и реалност

КОИ СА ТЕ СИМПЪЛЕ? мълчиш, не ги знаеш, пък ми разсъждаваш тука кое може и кое не може

са подложени на пълно преосмисляне по обективни причини.

светът ни става ФРАГМЕНТИРАН, фрагментира се всяка една частичка от реалността - от икономиката, през медиите та до семейството.

тук трябва наистина много дълбоки познания да имаш, за да обясниш какво точно се случва. Не празни лозунги и заучени фрази от типа на - о традиционните ценности са под атака......де да беше така просто.

В момента промяната, която се наблюдава се нарича атомизиране на обществото, която съвсем не е нещо принципно ново. Неговата причина съвсем не измисления постиндустриализъм, а рязкото вдигане на жизнения стандарт на западните общества, през последните 50-60 години което обаче винаги води до упадък. Това се е случвало и преди и за вески имащ историческа култура това е déjà-vu. За разчитащия на пропагнадата разбира се това е нещо принципно ново, защото той вярва, че светът започва с него.

Редактирано от КГ125
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Не, това не е атомизиране на обществото, а фрагментиране на обществото поради развитието на комуникациите и разчупването на индустриалния модел, т.нар- индусреалност. Ние живеем в постиндустриалното общество и това е очевидно за всеки. Да се твърди, че няма постиндустриално общество е чисто невежество.

Стефане, специално за теб

http://nauka.bg/forum/index.php?showtopic=13358

това е мой превод на третата вълна на Алвин тофлър. запознай се после ще говорим.

Редактирано от alvassareiro
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Открих още един сайт на бълг. език, където има статистики за възпитанието на децата отглеждани от еднополови двойки:

http://stalik.wordpress.com/statii/vyprosi-i-otgovori-za-ednopolovite-gay-brakove/

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Ох Алва, и на теб ли като на Адаша следва да се доказва, че водата мокри. Малко ти идва алкохола, трябва да пиеш повече.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Не, това не е атомизиране на обществото, а фрагментиране на обществото поради развитието на комуникациите и разчупването на индустриалния модел, т.нар- индусреалност. Ние живеем в постиндустриалното общество и това е очевидно за всеки. Да се твърди, че няма постиндустриално общество е чисто невежество.

Стефане, специално за теб

http://nauka.bg/forum/index.php?showtopic=13358

това е мой превод на третата вълна на Алвин тофлър. запознай се после ще говорим.

Тофлър е отживелица драги. Точно днешната криза доказа, че третата вълна е мит.

Открих още един сайт на бълг. език, където има статистики за възпитанието на децата отглеждани от еднополови двойки:

http://stalik.wordpress.com/statii/vyprosi-i-otgovori-za-ednopolovite-gay-brakove/

Има - друг път. Това е сайт с PR-насоченост. Написаното е преднамерено и по правило със съмнителна достоверност.

Редактирано от Stefan Iv
Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...