Отиди на
Форум "Наука"

Някой опитвал ли е "бисквитката"?


Recommended Posts

  • Потребители

Предполагам, че всички сте чули за "бисквитката". Това, което се чете в рекламните съобщения "неограничен 4G мобилен интернет с абсолютно нелимитирани скорости, навсякъде в нашата мрежа. И когато казваме, че нашият интернет е неограничен и нелимитиран, без скрити клаузи и такси" без съмнение радва всяко сърце. Това обаче е новост и по понятни причини опиталите бисквитката са доста по-малко от прочелите за нея.

Практиката от миналото обаче показа, че мобилния интернет се оказа, че крие и някои финансови капани. Преди време бях са замислил за офертите на мобилните оператори, та да си имам интернет дори да си променям положението. Но като се порових изнета се оказа, че това (както често се случва при общение с нашенските мобилни оператори) си е един финансов капан. Излезе, че ако предплатения лимит се превиши то без никакво уведомление сметката си расте. И се оказа, че доста ентусиасти се оказаха ужилени с космически сметки. В по-стари времена пък имаше проблеми с непълното покритие на страната за мобилните телефони.

Тъй че ако някой някой е опитвал "бисквитките" няма да е лошо да сподели радостите и скърбите покрай тях без рекламна маска и грим.

Link to comment
Share on other sites

Винаги в рекламата е по-добре от колкото в живота. Единственият начин да видиш дали ти върши смислена работа е да го пробваш известно време, примерно 2 - 3 месеца, да си вършиш през него работата която обикновено вършиш, с изискванията които обикновено имаш и тогава да прецениш, дали ти върши работа или не. Нали знаеш че ако на мен ми върши работа ще кажа че съм доволен, защото наистина ще съм, но това не е гаранция че на теб ще ти върши работа, ще си доволен.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Разбира се това дали един продукт удовлетворява в задоволителна степен нечии потребности е едно. Но в случая става дума да се обсъди нещо, което е ново на нашия пазар. Първата уловка, която открих, е че със прослувутия ситен шрифт е написано, че срокът на договора е за 12 месеца. Интересно е, че родните депутати така и нямат намерение да вземат мерки срещу шашмите със ситния шрифт. В някои държави се приема, че той не важи, ако е във вреда на клиента и продавача не може да докаже, че клиента е бил съвсем наясно към момента на покупката за трудновидимото съдържание на договора. Но това не е по темата. Та освен тази популярна уловка, с която стартира "за пръв път в България" (ако трябва да се изрязя с езика на родните медиии) "бисквитката", да видим какви радости и скърби покрай няе ще споделят опиталите.

Единственият начин да видиш дали ти върши смислена работа е да го пробваш известно време

В подобни случаи това е един много лош съвет. Доста хора изгоряха с космически сметки защото бяха решили първо да опитат, а после да проверят какво се случва, ако си пуснеш мобилен интернет от мобилните оператори.

Link to comment
Share on other sites

Така както поставяш нещата, си прав че пробата ще е наистина гадна минавка. За съжаление условията у нас и наглостта и арогантността на повечето фирми у нас, ситуацията е точно тази, която поставяш.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Цената е фиксирана, обаче не е уточнена скоростта. Нелимитирани скорости на пръв поглед изглежда хубаво, но всъщност максимално възможната може да се окаже доста ниска (даже да ти поникне брада докато чакаш да се зареди една страница). И тогава според договора ще трябва да плащаш 12 месеца за скорост, която не ти върши работа.

Link to comment
Share on other sites

съгласен съм с дорис че има някаква уловка със скоростите.  

Освен това има ли пояснения за бг скорости на сваляне, бг скорости на качване, скорости извън българия на свалляне, скорости извън българия на качване, има ли ограничения в трафика, и ако има, какви са ограниченията на трафика?  

Макар че подхода в българия на наглите и арогантните компании е повече от ясен: като новост на пазара пускат добри оферти за зарибявка на клиентите и после се появяват ограничения в офертите и повишения в цените.

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...