Отиди на
Форум "Наука"

Икономика на края на света


Recommended Posts

  • Глобален Модератор

уважаеми КГ,

http://www.telegraph.co.uk/finance/economics/8118467/UKs-total-debt-forecast-to-hit-10-trillion-by-2015.html

разкажи ни как например UKското правителство, общини, фирми и индивиди ще платят 10 трлн дългове при БВП 1.5трлн без да се пусне печатницата ...

същият въпрос стои за САЩ, Япония, Ирландия и т.н. ...

Гърция е само началото ... затова направиха всичко възможно да го потушат за да не се разсмърди работата ...

целият развит свят е затънал до уши в лайната ...

тръпнем в очакване да чуем какъв е оптимистичният сценарий за плащане на световните дългове ...

сигурно ще използват технологичния напредък и ще направят роботи, които плащат дългове по цял ден ...

икономики, които растат с 1-2-3%, не могат да плащат лихви от 3-4-5% без да трупат още повече дълг ... а в държавия като UK общият дълг наближава 1000% от БВП ...

единствения път в един момент ще се окаже печатницата ...

Десет трилиона с какви падежи при БВП 1.5 трлн.? Разсрочване, подновяване, новации, има много инструменти.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Десет трилиона с какви падежи при БВП 1.5 трлн.? Разсрочване, подновяване, новации, има много инструменти.

естествено, че има, айде сега да ни разкажеш, като дълга нараства по-бързо от инфлацията и растежа на икономиката и като е 1000% от БВП, какво значение има това?

Редактирано от Alexander_Nevski
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Пак питам - какви са падежите? Брутен дълг, нетен дълг, колко трябва да се плаща на година? Помогни ни, please:)

когато изкарваш по 100 000 паунда на година, а дължиш 1000000, а всякак година увеличаваш дълга си с 10%, и не получаваш увеличение на заплатата и повечето пари ти отиват за храна сметки и лихви, кво значение има кога са падежите ... този дълг е неизплатим и всички го знаят ... колкото и да питаш факта си остава факт ...

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Все още има надежда за здравото дясно.

Жителите на американския щат Северна Каролина забраниха сключването на еднополови бракове в щата. Това сочат резултати от произведен референдум, според които мярката получава мнозинството от гласовете на местните жители.

BBC уточнява, че в момента в щата вече действа забрана върху еднополовите бракове, но сега мярката ще бъде вписана и в конституцията на Северна Каролина. По информация на CNN в местния референдум са участвали над 1,5 милиона души.

От централната избирателна комисия на щата съобщиха, че 61% от участвалите в допитването са против промяната на определението, че бракът между мъж и жена е единственият семеен съюз, който трябва да бъде законен и признаван от държавата.

Експерти изразиха притеснения, че неясният език на поправката може да доведе до загубата на права от страна на двойки, живеещи на семейни начала. Според тях неженените хетеросексуални двойки може да се изправят пред проблеми при решаването на въпроси, като получаването на родителските права или законовото преследване на семейното насилие.

На свой ред организации, поддържащи правата на хомосексуалистите в САЩ, изразиха разочарование от резултатите на референдума и обещаха да водят битка за тяхното анулиране. По техните думи те не могат да променят резултатите от гласуването, но могат да окажат влияние върху развоя на събитията след него.

В момента еднополовите бракове са законни в щатите Ню Йорк, Кънектикът, Айова, Масачузетс, Ню Хемпшир, Вермонт, Вашингтон и в столичния окръг Колумбия. От началото на следващата година законът, разрешаващ еднополовите бракове, ще влезе в сила и в щата Мериленд. /БЛИЦ

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Все още има надежда за здравото дясно.

Жителите на американския щат Северна Каролина забраниха сключването на еднополови бракове в щата. Това сочат резултати от произведен референдум, според които мярката получава мнозинството от гласовете на местните жители.

BBC уточнява, че в момента в щата вече действа забрана върху еднополовите бракове, но сега мярката ще бъде вписана и в конституцията на Северна Каролина. По информация на CNN в местния референдум са участвали над 1,5 милиона души.

От централната избирателна комисия на щата съобщиха, че 61% от участвалите в допитването са против промяната на определението, че бракът между мъж и жена е единственият семеен съюз, който трябва да бъде законен и признаван от държавата.

Експерти изразиха притеснения, че неясният език на поправката може да доведе до загубата на права от страна на двойки, живеещи на семейни начала. Според тях неженените хетеросексуални двойки може да се изправят пред проблеми при решаването на въпроси, като получаването на родителските права или законовото преследване на семейното насилие.

На свой ред организации, поддържащи правата на хомосексуалистите в САЩ, изразиха разочарование от резултатите на референдума и обещаха да водят битка за тяхното анулиране. По техните думи те не могат да променят резултатите от гласуването, но могат да окажат влияние върху развоя на събитията след него.

В момента еднополовите бракове са законни в щатите Ню Йорк, Кънектикът, Айова, Масачузетс, Ню Хемпшир, Вермонт, Вашингтон и в столичния окръг Колумбия. От началото на следващата година законът, разрешаващ еднополовите бракове, ще влезе в сила и в щата Мериленд. /БЛИЦ

здравото дясно отдавна си е изпяло песента, и в икономиката, и в морала. мина му времето и слава богу.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

ето едно заглавие от днес, свързано с основната тема :)

http://it.dir.bg/news.php?id=11141164

Брех!!!!! Какво става в такъв случай?

Ми то това си е революционна новина! В съчетание с робота, който покаваха тук по ТВ.

Стряскащо е леко така.... Кой ще купува, ако хората не получават пари?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Брех!!!!! Какво става в такъв случай?

Ми то това си е революционна новина! В съчетание с робота, който покаваха тук по ТВ.

Стряскащо е леко така.... Кой ще купува, ако хората не получават пари?

По някаква причнина ми е по приятно да размишлявам за нещата след това. Имам предвид, че според мен, ще настъпи промяна, голяма промяна, и обичам да си представям как би трябвало да продължи човека след тази промяна.приеми го като личното ми хоби примерно.

Това, че много хора ще останем без работа, ще има масов глад и тн и тн някак си вече съм го приел за даденост и не се отдавам на мисли как да се предотврати, промени и тн. За мен нещата си имад някакъв собствен ход, някаква цикличност и просто идва време за промяна на ценностите на човека. отдавна не живеем с синхрон с природата и това ще се промени, убеден съм.

Вчера се зачетох за мотивацията. просто за видовете мотивация, които движат човека. разделят я на два вида - външна (extrinsic) и вътрешна (intrinsic) мотивация.

външната мотивация е тази, която идва извън нас - кара ни да свършим нещо, заради наградата която я съпровожда.

вътрешната съответно ни кара да свършим нещо, защото то в нас. защото искаме да свършим нещо с цел себеразвитие, удоволствие, защото така е морално и тн и тн.

Съгласен ли си, че времето в което живеем, външната мотивация движи хората? да стават всеки ден в 8 за работа? да ходят от пон до петък на работа? за да им платят на края на месеца? много, наистина, много малко хора могат с ръка на сърцето да кажат, че това което правят, им идва от вътре. че го правят, защото импулса съществува в тях.защото искат да станат още и още по-добри в него...за съжаление и аз не съм един от тях.

има много проведени изследвания по темата и е доказано , че външната мотивация намалява креативноста и въображението. външната мотивация работи и увеличава производителноста само тогава, когато имаш 'мешанична' работа за вършене. а този тип работа си отива с навлизането на технологиите.

та някаква таква промяна си представям - в ценностната система. хората трябва да правят и да развиват това, от което изпитват удовлоствие... да развиват себе си и качествата които притежатват. каквото може да бъде човек, това трябва да бъде. трябва да сме истински към нашата природа. себеразвитието идва не защото човек иска да задоволи някакви свои нужди (като вода, храна, дрехи, семейство, секс и тн), а защото иска да се развие като индивид. а това желание винаги идва от вътре.

представи си как утре се събуждаш в свят, в който материалното(пари, награди, и тн) вече не е мотивацията на хората.

мисля, че сме почнали да разчитаме само на очите си, като сетиво, за да се осъзнаваме и различаваме от другите. мисля си, че това ме прави различен - да имам такава и таква кола, жена, апартамент еди-къде-си, почивка там и там... това ми дава самочуствието, че съм нещо повече от съседа. от колегата. и тн. колкото по-скъпо- толкова по нагоре в системата.

иска ми се да може да се обърнем към себе си. убеден съм, че когато човек прави нещо, защото му е приятно, защото иска да развие себе си и качествата си, резултата винаги винаги винаги ще е много по-добър от колкото ако го стимулират с пари(или заплахи). аз за себе си си давам сметка, че когато имам някаква задача, която ми е приятно да я върша, мога да съм концентриран часове наред в нея. да я изпипам до най-малкия детайл.да извлека максимума от нея. да и се порадвам като е готова. да я осмисля. да стигна до следващото ниво, така да се каже. но когато ми плащат за нещо, рядко постигам същите резултати...да не говорим, че се концентрирам за макс 10 мин...просто мозъка се съпротивлява.

в сегашният свят това много много трудно може да стане. просто сме притиснати от много страни и не можем да вдигнем глава за да се озсъзнаем. надпреварваме се с околните кой колко ще спечели. кой колко ще има...количеството отдавна е задминало по стойност качеството...

та...малко се отплеснах. но наистина мисля, че човек трябва да погледне в себе си и да се опознае.

нещо трябва да придизвика такава глобална промяна в съзнанието, без значение какво ще е, се надявам да стане скоро :) знаеш, теории за "края" на света има много. от всякакви източници. има някакъв чар в тях, но общо взето всичко са догадки на други хора с техните си виждания и реалност. така че няма смисъл да се губи време в спорове това ли ще стане или онова.

та, за Canon и роботите ... мисля, че това(изместване на хората от технологиите) е неизбежно. и в това е най-хубавото. ще имаме шанс да спрем да бъдем "роби" на парите и възможностите, които уж идват от тях. вместо това ще можем да се обърнем към себе си и да се развием като индивиди. просто прехода от едното към другото най-вероятно няма да бъде приятен за никой. но съм убеден,че е неизбежен.

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...