Отиди на
Форум "Наука"

Учен от БАН призна съществуването на НЛО!


Recommended Posts

  • Потребител
Първа част от интервюто на астрофизика Лъчезар Филипов, ръководител на Института по космически изследвания в БАН. Филипов е едно от най-бележите имена в българската космология и е награждаван многократно за научните си постижения. Експертът признава съществуването на извънземен живот, включително и на разумен такъв. Вярвам, че ще бъде интересно на всички физици като мен, а и на такива, които се интересуват от темата. Те действително съществуват, колеги! ;)
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Да, ама бат Бойко още не е признал :tooth:

едно лично мнение на един учен. Е и? Между другото от БАН доста често се заиграват с НЛО тематиката с надеждата да изкопчат някой лев.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

И то силно притеснително. Когато астрофизик зададе въпроса "Кажете, кой е този умен човек, който е написал Библията преди 2000 години??" поне мен това ме притеснява.

Кой ли умен човек е написал трагедиите на Есихл? Не може да е човек. Нима хората пишат такива неща?

http://dnesiutre.com/2010/06/science-and-technology/доц-лъчезар-филипов-библията-е-създад/

Редактирано от КГ125
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Като имаме предвид завидното професионално ниво на българските журналисти и как препредават информация , какво точно е казано е една мистерия.

Все пак на човека му е простено - син на Гриша Филипов - е те така са издигнати сума ти учЕни в БАН :tooth:

Извън конкретиката на статията , винаги ми е било интересно защо най-върлите привърженици на естествения ход на възникване на живота на Земята и еволюцията , са най-яростни противници , че по същия начин живота е възникнал и на други места.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Извън конкретиката на статията , винаги ми е било интересно защо най-върлите привърженици на естествения ход на възникване на живота на Земята и еволюцията , са най-яростни противници , че по същия начин живота е възникнал и на други места.

нема такова нещо. Обикновено религиозните люде анатемосват извънземните, че са демони или кроят планове за тяхното покръстване /справка Ватикана/. :laugh:

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Аз отдавна бих тревога че БАН са във връзка с извънземните. Вие не вярвате, на ви сега неверници.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

син на Гриша Филипов - е те така са издигнати сума ти учЕни в БАН :tooth:

Учен от БАН призна съществуването на НЛО!

Един типичен кадър на днешния БАН. Едва ли някой се чуди защо единственото нещо, за което министър Дянков получи широка обществена подкрепа беше атаката му срещу БАН.

Редактирано от Galahad
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Не ми е ясен новума на тази новина?

1000% че има някъде в безкрайната вселена живот.

Намерен е метеорит на земята в които е имало кристал от сол. И в този кристал едно затворено пространство с течност в която плува един затворен мехур от gas.

За течноста и гaста не си спомням какви са били....

:post-20645-1121105496: :post-20645-1121105496: :post-20645-1121105496:

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Намерен е метеорит на земята в които е имало кристал от сол. И в този кристал едно затворено пространство с течност в която плува един затворен мехур от gas.

За течноста и гaста не си спомням какви са били....

:post-20645-1121105496: :post-20645-1121105496: :post-20645-1121105496:

райски газ. :biggrin:

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

ГолЕм уЧен е другаря Лъчезар Филипов !

Шапка му свалих за статиите!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

едно лично мнение на един учен. Е и? Между другото от БАН доста често се заиграват с НЛО тематиката с надеждата да изкопчат някой лев.

Романе, как могат да изкопчат някой лев , ако можеш да се конкретизираш ?

Примерно дават им някаква техника за НЛО :w00t:, а те я използват по друго предназначение?

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Романе, как могат да изкопчат някой лев , ако можеш да се конкретизираш ?

Примерно дават им някаква техника за НЛО :w00t:, а те я използват по друго предназначение?

ми да - да садят пиперо, например.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
:sneaky2: Аз не мога да разбера какво всички Вие, приятели имате срещУ извънземните, че настанала такава дискусия - естествено, че ТЕ съществуват! Ако не съществуваха нямаше да има и земни...в една отворена, безкрайна, динамична среда вън и вътре почти нямат значение - ми те може вече да са В нас под формата на паразити, вируси, симбиотични микроорганизми...отде да знаете - полезните чревни бактерийки по хора и животни може да са приятели придошли от Космоса (не с малки кос. корабчета де...ясно как - метеорит или нещо подобно) и със симпатии към бозайниците.... :biggrin: Освен това физиците са особено широко скроени хора по принцип - да си учен не означава да си тесногръдо, ослепяло, безнадеждно немечтаещо и не излизащо от рамките същество, което следва някакви там теории (в които самото то знае че има пропуски) с безумно сляпа вяра... :book: Наистина що ви е проблемен (научно) проблемът с извънземните? Не ни ли харесвате? :w00t:
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Да си учен едно време означаваше да имаш доказателства за нещата, които твърдиш. Днес в БАН е друга бира обаче.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

:sneaky2: Аз не мога да разбера какво всички Вие, приятели имате срещУ извънземните, че настанала такава дискусия - естествено, че ТЕ съществуват! Ако не съществуваха нямаше да има и земни...в една отворена, безкрайна, динамична среда вън и вътре почти нямат значение - ми те може вече да са В нас под формата на паразити, вируси, симбиотични микроорганизми...отде да знаете - полезните чревни бактерийки по хора и животни може да са приятели придошли от Космоса (не с малки кос. корабчета де...ясно как - метеорит или нещо подобно) и със симпатии към бозайниците.... :biggrin: Освен това физиците са особено широко скроени хора по принцип - да си учен не означава да си тесногръдо, ослепяло, безнадеждно немечтаещо и не излизащо от рамките същество, което следва някакви там теории (в които самото то знае че има пропуски) с безумно сляпа вяра... :book: Наистина що ви е проблемен (научно) проблемът с извънземните? Не ни ли харесвате? :w00t:

Има кътчета във вселената където ние сме из вън земни...

:punk: :punk: :punk:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

... Не ни ли харесвате? :w00t:...

Без да съм те видял, как да ти кажа дали ми харесваш :tooth:

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

: - да си учен не означава да си тесногръдо, ослепяло, безнадеждно немечтаещо и не излизащо от рамките същество, което следва някакви там теории (в които самото то знае че има пропуски) с безумно сляпа вяра...

Тъй си е :) Но тогава трябва ученият да каже - "ей тука малко си мечтая", но това не е твърдение за същестуването на обективен факт. В последния случай са нужни доказателства. :):)

Редактирано от КГ125
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

What We Believe but Cannot Prove: Today's Leading Thinkers on Science in the Age of Certainty

http://www.scribd.com/doc/36338388/36040664-What-We-Believe-but-Cannot-Prove

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

:sneaky2: Аз не мога да разбера какво всички Вие, приятели имате срещУ извънземните, че настанала такава дискусия - естествено, че ТЕ съществуват! Ако не съществуваха нямаше да има и земни...в една отворена, безкрайна, динамична среда вън и вътре почти нямат значение - ми те може вече да са В нас под формата на паразити, вируси, симбиотични микроорганизми...отде да знаете - полезните чревни бактерийки по хора и животни може да са приятели придошли от Космоса (не с малки кос. корабчета де...ясно как - метеорит или нещо подобно) и със симпатии към бозайниците.... :biggrin: Освен това физиците са особено широко скроени хора по принцип - да си учен не означава да си тесногръдо, ослепяло, безнадеждно немечтаещо и не излизащо от рамките същество, което следва някакви там теории (в които самото то знае че има пропуски) с безумно сляпа вяра... :book: Наистина що ви е проблемен (научно) проблемът с извънземните? Не ни ли харесвате? :w00t:

Извънземните са лоши хора и /както силно подозирам/ капиталисти. Така че единственото решение за тях е или да бъдат интегрирани в БГ.Комуната или да бъдат анихилирани. Това е присъдата на историята, а срещу нея не се рипа:

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...