Отиди на
Форум "Наука"

България трябва да пусне нови ядрени реактори


Recommended Posts

  • Потребител

Много се нервя като чуя, че никой не би ни позволил да направим това или онова. Все пак сме независима държава, мама му стара. Ние ще правим това което е нужно и добро за българския народ, пък те ако искат да изпратят НАТО и да ни сринат, историята тях ще отрече, не нас.

И аз се нервя ама това е реалността, не си ли спомняш че влизането ни в ЕС /за чий ли ни беше като и без това ше се разпадне/ беше обвързано със спирането на реакторите, щото ,пак повтарям,произвеждат евтин ток и оттам конкурентен износ и на ток и на продукция. Тогава трябваше референдум, не сега,след дъжд качулка

А между другото, наистина ли мислиш, че сме независима държава :post-20645-1121105496:

Редактирано от JImBeam
Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 219
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • Потребители

Американските солари продават електроенергията си на пазарни цени (правил съм проучване преди една година)..Дали са субсидирани, аз не честно казано не знам, трябва да се проучи каква е себестойността на електроенергията (на киловатчас) ..Все пак , тенденцията за намаляване на инвестиционната цена за киловат, в тези области (PV, и солари) е налична през последните 4 години, тя е нещо на което може да се разчита..

За АЕЦ белене: да се очаква или пропонира (от заинтересуваните политици и играчи) "евтин" ток от централа която ще струва 20-22 милиарда лева, и при цени на урана, пет или десет, или петнадесет-двадесет пъти по-високи от тези, които е имал през 80-те години на двадесети век, е меко казано шаранщина (що се учудваме, българите винаги са налапвали сръвта - я руски социализъм , я друго) , или мамене (от заинтересуваните политици, и играчи)..

Ако уранът стане 400 щатски долара за килограм, напълно вероятно в 2025-2030, то какво правим: затваряме централата и "горим".. пак..При себестойност 15-20 цента на киловатчас ни "бият" всички въглишни централи, и всички солари, дори вотоволтаиците в Австрия, в Украйна, и в Гърция (ако "Хелиос" проработи поне малко) ..Кой ще плаша - няма да нито Станишев, ами балъците, дето се подписват за референдум, и останалите българи..

http://fakti.bg/biznes/37235-hsbs-nai-niskata-cena-za-aec-belene-e-22-mlrd-lv

„Според икономическия анализ на HSBC при най-оптимистичния сценарий за АЕЦ „Белене“ цената е 10 млрд. и 350 млн. евро, което е над 22 млрд. лв.“

Това обяви премиерът Бойко Борисов в кулоарите на парламента, след като се провалиха дебатите по вота на недоверие към кабинета, поискан от депутатите на БСП и Атака.

Припомняме, че изненадващо в четвъртък Атака обявиха, че оттеглят подписите си от документа, за който са необходими 48 подписа на народни представители.

Констатацията на Агенцията за държавна финансова инспекция относно законосъобразността на обществената поръчка за АЕЦ „Белене” е, че има закононарушение и целият доклад е изпратен на прокуратурата, съобщи още премиерът.

Одитът е установил, че вече са фактурирани над 410 млн. евро по проекта. Каква би била реалната цена на проекта, а не най-оптимистичната, обаче така и не стана ясно.

Проверката на агенцията отчела нарушения в конкурсната процедура за изграждане на централата и в подписването на договора с руската компания изпълнител „Атомстройекспорт”. Освен това по проекта са сключвани допълнителни споразумения без одобрението на ръководството на НЕК и са били възлагани дейности без обявяване на обществени поръчки.

Борисов даде пример с допълнение за дейности извън обхвата на офертата на „Атомстройекспорт”: „Стойността на допълнение 3 от 10 юни 2008 г. надвишава близо 2 000 пъти прага, над който трябва да се провежда процедура по действащия към онзи момент Закон за обществените поръчки. Такава процедура не е проведена, допълнението е сключено без да се прилага законът.”

Министърът на икономиката Делян Добрев потвърди цифрите, казани от премиера и допълни, че при „оптимистичната” цена, за да да бъде проектът "на нула" произвежданата електроенергия трябва да бъде 98 долара или 75 евро за мегаватчас.

В доклада на държавната финансовата инспекция обаче ясно е записано, че не е ясно каква би била реалната на централата заради ескалационния индекс.

Вжте, имаме 5-10 милиарда тона запаси от черни въглиша (шабленското находище) и 2 милиарда тона лигнитни. Ще ни стигнат за 150-200 години напред да се топлим и греем само с тях (без да разчитаме на нищо друго!), не виждам защо трябва да се набутваме сами в трапа (капана), който други са ни заложили..

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Никчо, сложи средно 7 % инфлация годишно, сложи си някакъв според тебе процент с който ще ни вдигат това в годините до които ти визираш и пак направи тези сметки. А между другото що заряза фотоволтаиците и се прехвърли на ТЕЦ-овете, да не би Иванчо или американците от Мариците да те вербуваха за тяхната кауза. :hmmm:

http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=40&oid=4963411

Редактирано от JImBeam
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Никчо, сложи средно 7 % инфлация годишно, сложи си някакъв според тебе процент с който ще ни вдигат това в годините до които ти визираш и пак направи тези сметки. А между другото що заряза фотоволтаиците и се прехвърли на ТЕЦ-овете, да не би Иванчо или американците от Мариците да те вербуваха за новата кауза. :hmmm:

http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=40&oid=4963411

Никчо, сложи средно 7 % инфлация годишно, сложи си някакъв според тебе процент с който ще ни вдигат това в годините до които ти визираш и пак направи тези сметки.

Сметката не излиза, както и да сучеш и въртиш..Токът от белене ще е по-скъп винаги от този от въглишните централи, и би бил станал съпоставим с този от фоловолтаиците и соларите в близките 15-20 години, защото там има движение на цените надолу , или ако не - то има по-слаба инфлация..(като в задачата в която се пита, кога по-бързата кола ще достигне спрялата или по-бавната)

А между другото що заряза фотоволтаиците и се прехвърли на ТЕЦ-овете, да не би Иванчо или американците от Мариците да те вербуваха за новата кауза. :hmmm:

Аха...Сещам се за приказката "Крадеца вика "дръжте крадеца""..

Няма въглищна централа или договор, която да ни е "заробила" толкова, колкото ще ни "зароби" договорът с Иванчо, които ти защитаваш. ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Ганчо пак си свърши работата на метеното :) изказа се..Да ти идва на ума е енергията може да се запазва, или че хората в белите страни не се топлят по нощите с ток, защото това е най-скъпото топлене?

Къде такива мисли при Ганя..Той гледа само да се изтропа..

Ще мислиш как да замениш 20-25 центовия ток от Белене през 2025 (20 цента по днешни цени, иначе трябва да се смята и инфлацията) с фотоволтаици, или с дърва и въглища, че и хоро ше играеш даже..

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Ето едно изследване върху цените на тока от вотоволтаици , по-точно върху промяната на цените в последните пет-седем години до 2011 включително:

http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:yuerJXTsO40J:ebookbrowse.com/lcoe-paper-tables-pdf-d286168286+LCOE+paper_Tables.pdf&cd=1&hl=bg&ct=clnk&gl=bg

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
  • Потребител

Щом толкова скъпо взимат руснаците, ние сами ще си построим АЕЦ!

Не строят скъпо руснаците, комисионните на другарите са големи :bigwink:

"Атомстройекспорт" вече не води преговори за цената, фиксирахме цена от 6,3 млрд. евро, защото това поиска българското правителство,каза Комаров. Готови сме да работим по всеки един от вариантите - с фиксирана цена или с ескалация, добави той.

По думите на Сергей Новиков тази цена ще се запази до 2019 г. като инфлационният риск ще остане за руската страна. Заинтересовани сме централата да е безопасна, защото от това зависи и нашата репутация и разбираме какви мащаби може да има всяка една авария, подчерта Комаров. Искаме да бъдем и инвеститори в този проект и тази станция да работи поне 60 години, добави той.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Никчо, сложи средно 7 % инфлация годишно, сложи си някакъв според тебе процент с който ще ни вдигат това в годините до които ти визираш и пак направи тези сметки. А между другото що заряза фотоволтаиците и се прехвърли на ТЕЦ-овете, да не би Иванчо или американците от Мариците да те вербуваха за тяхната кауза. :hmmm:

http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=40&oid=4963411

лихвата за финансиране на проект за АЕЦ ще е също по 7-8% годишно освен ако не се финансира директно от бюджета, което при 10-20млрд. инвестиция за 30 години можеш да сметнешш какви са лихвените разходи и дали има шанс да се избие ...

когато няма комунизъм и се строи АЕЦ лихвените плащания са най-важния компонент ... затова и няма да има Белене ... в бюджета няма толкова пари ... а на частно лихвата ще е потрисаща ...

http://money.bg/news/id_59693614

това горе още повече влошава нещата ...

Редактирано от Alexander_Nevski
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Никой няма да ни разреши да си отворим спряните реактори бълващи евтин ток.

Никой няма да разреши, защото към днешна дата планираният експлоатационен срок на 1 и 2 блок е вече изтекъл. Май почнаха и демонтажа, който ще продължи поне още 20 години.

Нали точно за това ги спряха - щото правеха евтин ток. България произвеждаше най-евтината ел.енергия в цяла Европа. От там евтино производство в индустрията и конкурентен износ.

О да, много конкурентен износ имаше. Та затова всичко зяпаше по западния внос.

Къде ще си пробутат нещата западняците. Финансираха проектите за "зелена" енергия която е безумно скъпа, що ? Щото надуха цените на фотоволтаичните панели които по същите тези проекти доставяхме от къде? От там от къде отпускаха финасирането. Ще ви дадем кинти, ама ще купите машинките от нас на ТАКАВА цена.И за да може далаверата на новата енергийна мафия да е пълна, държавата ще им изкупи тоците за 20г /уф, то било грешка на стенографката, било прието да е за 10г, ама карай сега голяма работа/ на цена която я няма по света. Сега същите тези от ЕК ревнаха да се спрат евтините китайски фотоволтаици, щото обърквали далаверата им. А относно АЕЦ,щели сме да сме зависими от Русия. Ми откого да сме зависими?

Цената на тока се определя от ДКЕВР. Сърди се на тях и мисли с главата си, за кого гласуваш, ако изобщо ходиш на избори.

Освен това блоковете на Козлодуй бяха спрени за планов ремонт тази или миналата година - да си се грял на слънце тогава? Или не си усетил изобщо нищо?

Редактирано от Perkūnas
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Не строят скъпо руснаците, комисионните на другарите са големи :bigwink:

"Атомстройекспорт" вече не води преговори за цената, фиксирахме цена от 6,3 млрд. евро, защото това поиска българското правителство,каза Комаров. Готови сме да работим по всеки един от вариантите - с фиксирана цена или с ескалация, добави той.

По думите на Сергей Новиков тази цена ще се запази до 2019 г. като инфлационният риск ще остане за руската страна. Заинтересовани сме централата да е безопасна, защото от това зависи и нашата репутация и разбираме какви мащаби може да има всяка една авария, подчерта Комаров. Искаме да бъдем и инвеститори в този проект и тази станция да работи поне 60 години, добави той.

И аз искам да бъда инвеститор, ако държавата ми гарантира изкупуването на тока, и инвестира в останалите 60-80 процента..

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Значи ако 90% от тока се произвежда от ветрофотомото - и един месец не духне и не пекне незнам как някой хора си го представят :post-20645-1121105496: . А колко ще са инвестициите в Павец (пък ефективността и разхода там?). :post-20645-1121105496: .

Аха, инвеститорите са толкова залюхани, че да си хвърлят парите на места, където "един месец може да не духне и пекне"..Браво, важното е да се изтропаме..

ПС

На фотоволтаиците не им трябва пекане..

ПС1 Ветровете се предизвикват от разлики в температурата на въздуха, съответно - на плътността му, в две различни области..Ако говорим за крайбрежието, там имаме постоянен денонощен поток, поради различните температури и скорости на нагряване/охлаждане на водата (и въздуха над нея) и на земята (и въздуха над нея), през денонощния цикъло време цикъла. Съществува постоянен градиент, демек, с различна стойност за "различните" крайбрежия, и вероятно за разлинчите сезони.

Вероятно нещо такова същестува и на другите места, които са определени като технически пригодни..

А колко ще са инвестициите в Павец (пък ефективността и разхода там?)

Проблемът не е в инвестиците, а в това кои ще поеме гаранциите и рисковете за АЕЦ, и на каква цена, и кой ще плаща евентуалните загуби.

Това е нещо което би могло да се разбере без проблем от хората, когато те се отърват от социалистическото си мислене и нагласи, че "държавата" трябва да се грижи за всичко, и че "държавата" не сме ние..

Що се отнася до това колко процента от енергията ще бъде от възобновими източници- това зависи от пазара, цените на инвестиците и продажбите (и/или сусидиите) и възможностите да се произведе такава..Никои от тук дискутиращите, не "слага тавани" или не гони проценти..

Илюстративно и най-общо прогнозите с най-голяма достоверност за САЩ, Дания и Германия (според мен това са лидерите) за мен са следните:

Например за САЩ: След 40-50 години поне 50 от енергията добивана в САЩ ще произвеждана от фотоволтаици и солари с директно нагряване.

/САЩ имат потенциала да произведат по тозьи начин 400-600 пъти повече енергия, от тази която консумират.. те са най-облагодетелствана страна и територия от всички развити страни/

За Дания: След 40-50 години, около 95 процента от енергията в Дания ще произвеждана от вятърни централи , фотоволтаици и чрез други неизпокаеми ресурси и начини..

За Германия: След 40-50 години около 50 процента от енергията в Германия от вятърни централи , фотоволтаици и чрез други неизпокаеми ресурси и начини..

Второто място в тези страни ще заемат (самостоятелно или в комбина)

-газовите централи

-въглищните централи (или горивни елементи с дирекно изгаряне на въглерода, технологията я няма все още на пазара, но ще се развие и то бързо поради обективни причини)

Ядрената енергетика според мен в Европа ще отпадне, и според мен остават има неизвестни за бъдешето и в Русия, и за бъдеюето и в комунистически Китай

Редактирано от nik1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Аха, инвеститорите са толкова залюхани, че да си хвърлят парите на места, където "един месец може да не духне и пекне"..Браво, важното е да се изтропаме..

ПС

На фотоволтаиците не им трябва пекане..

ПС1 Ветровете се предизвикват от разлики в температурата на въздуха, съответно - на плътността му, в две различни области..Ако говорим за крайбрежието, там имаме постоянен денонощен поток, поради различните температури и скорости на нагряване/охлаждане на водата (и въздуха над нея) и на земята (и въздуха над нея), през денонощния цикъло време цикъла. Съществува постоянен градиент, демек, с различна стойност за "различните" крайбрежия, и вероятно за разлинчите сезони.

Вероятно нещо такова същестува и на другите места, които са определени като технически пригодни..

Проблемът не е в инвестиците, а в това кои ще поеме гаранциите и рисковете за АЕЦ, и на каква цена, и кой ще плаща евентуалните загуби.

Това е нещо което би могло да се разбере без проблем от хората, когато те се отърват от социалистическото си мислене и нагласи, че "държавата" трябва да се грижи за всичко, и че "държавата" не сме ние..

Що се отнася до това колко процента от енергията ще бъде от възобновими източници- това зависи от пазара, цените на инвестиците и продажбите (и/или сусидиите) и възможностите да се произведе такава..Никои от тук дискутиращите, не "слага тавани" или не гони проценти..

Илюстративно и най-общо прогнозите с най-голяма достоверност за САЩ, Дания и Германия (според мен това са лидерите) за мен са следните:

Например за САЩ: След 40-50 години поне 50 от енергията добивана в САЩ ще произвеждана от фотоволтаици и солари с директно нагряване.

/САЩ имат потенциала да произведат по тозьи начин 400-600 пъти повече енергия, от тази която консумират.. те са най-облагодетелствана страна и територия от всички развити страни/

За Дания: След 40-50 години, около 95 процента от енергията в Дания ще произвеждана от вятърни централи , фотоволтаици и чрез други неизпокаеми ресурси и начини..

За Германия: След 40-50 години около 50 процента от енергията в Германия от вятърни централи , фотоволтаици и чрез други неизпокаеми ресурси и начини..

Второто място в тези страни ще заемат (самостоятелно или в комбина)

-газовите централи

-въглищните централи (или горивни елементи с дирекно изгаряне на въглерода, технологията я няма все още на пазара, но ще се развие и то бързо поради обективни причини)

Ядрената енергетика според мен в Европа ще отпадне, и според мен остават има неизвестни за бъдешето и в Русия, и за бъдещето и в комунистически Китай

ПС

Искам да кажа нещо много ясно: аз не съм против ядрената енергетика, нито предлагам и защитавам свои "алтернативи" и "планове" (което е работа на "стратезите - умници", и "писателите" във форума)- само констатирам някакви факти и причинно-следствените връзки..

Не е нужна кой знае колко проницателност, за да се разбере, че щом никой частен инвеститор не се ангажира безусловно с Белене, то АЕЦ Белене не е привлекателен и изгоден икономически проект, и държавата не трябва да се набутва с него.В дискусията развих идеята че и други алтернативи стават възможни и достъпни. Дори в най-мрачния сценарии, може да се изкача с кардиналното решение.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Не е нужна кой знае колко проницателност, за да се разбере, че щом никой частен инвеститор не се ангажира безусловно с Белене, то АЕЦ Белене не е привлекателен и изгоден икономически проект, и държавата не трябва да се набутва с него.

А колко проницателност е нужна,за да се разбере, че никой частен инвеститор нямаше да се ангажира безусловно с фотото и вятъра ако същата тази държава не му беше гарантирала такави изкупни цени на тока , съчетано с европарички . Тука обаче тарикатската държава не се набута, а прехвърли на потребителите да плащат за масрафа на миропомазаните избранниици. В "белия свят", който така обичаш да коментираш, добавките за зелената енергия се поемат от държавата.

....А още по-малко проницателност е нужна, да се разбере, че вместо добавка за зелена енергия, държавата можеше да ни набута добавка за атомна енергия :bigwink:

Редактирано от JImBeam
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Искам да кажа нещо много ясно: аз не съм против ядрената енергетика,

Аз пък не съм против екзотичните енергии. Против съм държавата гарантирано да я изкупува на преференциали цени, а потребителите да плащаме далаверата.

Редактирано от JImBeam
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

А колко проницателност е нужна,за да се разбере, че никой частен инвеститор нямаше да се ангажира безусловно с фотото и вятъра ако същата тази държава не му беше гарантирала такави изкупни цени на тока , съчетано с европарички . Тука обаче тарикатската държава не се набута, а прехвърли на потребителите да плащат за масрафа на миропомазаните избранниици. В "белия свят", който така обичаш да коментираш, добавките за зелената енергия се поемат от държавата.

....А още по-малко проницателност е нужна, да се разбере, че вместо добавка за зелена енергия, държавата можеше да ни набута добавка за атомна енергия :bigwink:

Е и?.Къде съм написал или пропонирал обратното?

Продължаваш да се заяждаш значи....Пий си хапчетата, приятел, жегата ти идва в повече...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Аз пък не съм против екзотичните енергии. Против съм държавата гарантирано да я изкупува на преференциали цени, а потребителите да плащаме далаверата.

Ако пропонираш че Беленската авантюра ще се бъде платена и плащана от "държавата", а не от потребителите и гражданите, значи си много зле..

Ако искаш да правим сметки кое колко-давай..

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

" Цени на електроенергия при продажба от производители

1.- АЕЦ Козлодуй - 11,68 лв/мегават час (1,168 стотинки)

- ТЕЦ „Марица изток“ - 40,50 лв/мегават час

- ТЕЦ „Бобов дол“ - 65,08 лв/мегават час

- ТЕЦ „Марица изток“ – 67,64 лв/мегават час

- ТЕЦ Варна – - 71,88 лв/мегават час

- ТЕЦ Русе – - 76,39 лв/мегават час

- ТЕЦ -ИВАН КОСТОВ - 175,00 лв/мегават час (американския)

2. Цена, по която ВЕЦ продават електроенергия – - 105,00 лв/мегават час

3. Цени на вятърни електрически централи:

3.1. до 2250 пълни ефективни годишни часове на работа – 189,00 лв/мегават час

3.2. над 2250 пълни ефективни годишни часове на работа – 172,00 лв/мегават час

4. Цена на електроенергия, произведена от фотоволтични централи:

4.1. с инсталирана мощност до 5 кВтп – - 823,00 лв/мегават час

4.2. с инсталирана мощност над 5 кВтп – - 755,00 лв/мегават час

5. Цена от газова Ел станция – - 1250,00 лв/мегават час /Една такава бат`Бойко иска да ни натресе/

Цените са без ДДС

Спроред консултанта HSBC усреднената цена на тока от АЕЦ Белене за 60 години при която печалбата е нула е само 2.4 ст/кВч. Цената на тока през най-тежката година която покрива всички разходи и вноски по заема е 4.4 ст/кВч. "

..и малко от мене:

Никчо, очаквам от тебе:

1. да изчислиш цената на тока от новия атомен реактор

2. да изчислиш с колко ще се вдигне "от самосебе си :bigwink: " цената на ел.енергията до евентуалното въвеждането в експлоатация на нов атомен реактор - eто ти един примерен жокер

http://www.dnes.bg/business/2012/07/06/tokyt-moje-da-poskypne-s-33-do-2015-g.163189,5

3. и ако можеш да направиш съпоставка

Предварително благодаря.

Редактирано от JImBeam
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

тия цифри горе са мижи да те лажем и няма да покрият само лихвените разходи, камо ли да се изплати първоначалната инвестиция, па още по-малко да се излезне на печалба ...

реалната цена на тока от АЕЦ Белене ще трябва да е по-скоро 20ст., а не 2ст.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ако пропонираш че Беленската авантюра ще се бъде платена и плащана от "държавата", а не от потребителите и гражданите, значи си много зле..

Ако искаш да правим сметки кое колко-давай..

има само 2 варианта

1) държавата да поеме всички гаранции по финансирането, т.е. данъкоплатеца да бъде обременен с огромен нов дълг ...

2) да се дадат на инвеститора префернциални изкупни цени поне за 20г. напред, защото при изкупните цени на АЕЦ Козлодуй той ще фалира за нула време, т.е. инвестицията да бъде изплатена от потребителите ...

трети вариант няма ...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

тия цифри горе са мижи да те лажем и няма да покрият само лихвените разходи, камо ли да се изплати първоначалната инвестиция, па още по-малко да се излезне на печалба ...

реалната цена на тока от АЕЦ Белене ще трябва да е по-скоро 20ст., а не 2ст.

Можеш ли да посочиш кои числа /а не цифри/ не ти харесват ?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Въпросът има лесно решение-референдумът е поименен(без тайна на вота)и след него гласувалите за , начело с Джим , стават акционери и внасят своята лепта :biggrin:

След което-пей сърце-всяка година ще им падат парички от изключително изгодната АЕЦ...

Редактирано от ДеДо Либен
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

реалната цена на тока от АЕЦ Белене ще трябва да е по-скоро 20ст., а не 2ст.

Близко си, реалната цена на ел. енергията от Белене, според консултанта, ще е 15 ст. А това е цената по която сега НЕК продава на електроразпределителните дружества. Тези 15 ст. включват и лихвените плащания, но сигурно знаеш че са възможни всякакви вариации според схемата на погасяване.

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...