Отиди на
Форум "Наука"

Пет чашки кафе на ден помагат да се избегнат проблемите с паметта


Bridget

Recommended Posts

  • Потребител

Пет чашки кафе на ден позволяват да се избегнат проблемите с паметта. До този извод са достигнали изследователи от Института Бърд-Алцхаймер във Флорида, съобщиха ИТАР-ТАСС и в. "Ню Йорк пост".

Освен това продължителната употреба на кафе намалява риска от развиване на болестта на Алцхаймер, смятат учените. Изследванията са правени с лабораторни мишки. В организма им за дълъг период от време са били инжектирани дози кофеин, които на "мише равнище" съответстват на 5 чашки кафе на ден, изпити от човека.

Американските учени не престават да откриват в кафето нови и нови полезни свойства. Само през последната половин година бе установено, че напитката може да спаси страдащите от алкохолизъм от цироза на черния дроб, а също да намали риска от диабет.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...
  • Потребител

според мен кафето няма такъв ефект просто, защото действа по различен механизъм от невромедяторите свързани с паметта,но вношението е велика сила :biggrin:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

За тези 5 чашки дневно трябва ниско кръвно и здраво сърце. Повишава кръвното и ако на човека по принцип си е високо, последната му грижа ще е дали ще доживее до Алцхаймер.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 седмици по-късно...
  • Потребител

Да, добре, пиите 5 чашки на ден. И Ред Бул и всички тези. И да, предизвиква инфаркт, заради кофеина и както вече казаха не е добра комбинация с хипертонията.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Най-новите изследвания показвали, че 7 чаши нескафе на ден предизвиквали халюцинации и видения у консуматора (може би от отвъдния свят)! Лично аз пия по едно кафе седмично най-много. :post-70473-1124971712::crazy_pilot:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Глупости - аз мога да изпия и 10 чаши нес кафе и да легна да спя като новородено, вероятно без да сънувам! Въпрос на привикване е :animatedwink: И без това пия 10 чаши (кафени де щото моята чаша е към 300 мл и пия поне 4-5 такива с малко мляко) на ден :)

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Аз вече почти не пия кафе. Не знам защо, но вече не ме кефи толкова. Мирише хубаво, но като че ли няма същия вкус и същото въздействие над мен.

Организма ми ли стана резистентен към него или "развалиха" кафето, не знам.

Сега наблягам на чая - билков, зелен и черен.

Винаги съм предпочитал чая пред кафето обаче.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Аз вече почти не пия кафе. Не знам защо, но вече не ме кефи толкова. Мирише хубаво, но като че ли няма същия вкус и същото въздействие над мен.

Организма ми ли стана резистентен към него или "развалиха" кафето, не знам.

Сега наблягам на чая - билков, зелен и черен.

Винаги съм предпочитал чая пред кафето обаче.

Китайците, които са доста сведующи по здравословния начин на живот, твърдят че в кафето се съдържат над 100 вида отрови! За това там се набляга най-вече на пиенето на зелен чай, който е в пъти по-полезен!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Нищо му няма на кафето бре! Кофеинът си е наркотик, як стимулант, има си странични ефекти и води до пристрастяване - това е единствения му минус :). Зеления чай е ГАДЕН на вкус сори, също и всички билкови чайове - щото ми се налага да пия тези напитки без захар.... Единствено вкуса на черния чай и на кафето могат да се приемат за ВКУСОВЕ без подправяне :)

Пфууу билков чай....без мед - това си отвара от трева...колкото и да е ароматно бляк... В крайна сметка зеленият чай е готин за много работи, но е гадория на вкус особено тоя дето го продават по магазините в БГ.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Зеленият чай е чудесен! Важното е кой е производителя. Китайският е добър, но в България е вероятно грузински. Най-добрият е американският зелен чай - китайци, правещи го в САЩ. Марката е "Три листа" - бях донесъл няколко кутии в България - който го опита, голяма работа! Листата на чая са предварително изпарени - ефекта поразителен! Три пъти по-скъп е!

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Зеленият чай е чудесен! Важното е кой е производителя. Китайският е добър, но в България е вероятно грузински. Най-добрият е американският зелен чай - китайци, правещи го в САЩ. Марката е "Три листа" - бях донесъл няколко кутии в България - който го опита, голяма работа! Листата на чая са предварително изпарени - ефекта поразителен! Три пъти по-скъп е!

Само че листата на чаеното дърво съдържат повече кофеин от листата на кафето. :smokeing:

А в черният чай /получен от ферментиралият зелен чай/ - съдържанието на кофеин си е значително.

Аз затова го карам на билкови 'отвари'. :bigwink:

Малко повече за този интересен метилксантин:

http://www.bb-team.org/articles/1690/

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

"Три листа" е мек и просто ти гали гърлото - чудесен! Една кутия зелен чай (100 пакетчета) струва 3 долара, а една кутия "Три листа" (20 пакетчета ) - 5 долара! Това е даже повече, отколкото аз казах по-горе!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Нищо му няма на кафето бре! Кофеинът си е наркотик, як стимулант, има си странични ефекти и води до пристрастяване - това е единствения му минус :). Зеления чай е ГАДЕН на вкус сори, също и всички билкови чайове - щото ми се налага да пия тези напитки без захар.... Единствено вкуса на черния чай и на кафето могат да се приемат за ВКУСОВЕ без подправяне :)

Пфууу билков чай....без мед - това си отвара от трева...колкото и да е ароматно бляк... В крайна сметка зеленият чай е готин за много работи, но е гадория на вкус особено тоя дето го продават по магазините в БГ.

Това е защото ползваш като зелен чай боклуци от пакетче - това са просто отпадъци от производството, независимо от марката и допълнителното парфюмиране! Истинския зелен чай трябва да е с цели листа - ще го купуваш от китайските магазини или от арабите; има страхотни сортове за познавача. И ЗАДЪЛЖИТЕЛНО СЕ ПИЕ БЕЗ ЗАХАР, защото иначе ароматът му отива на кино, както и ред други неща! После има технология на запарката, ако не е я спазваш го разваляш. От билковете чайове препоръчвам шипки, каркаде, цвят от бъз (ама сам да си си го брал), мурсалски чай и мащерка. Също са много добри и здравословни! :post-70473-1124971712:

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...