Отиди на
Форум "Наука"

Расизмът днес - засилва ли се той?


Recommended Posts

  • Потребител

Що ти трябва да четеш евреите, за да разбереш какви са? Науката го е доказала или според теб Сим, Хам и Иафет са родоначалници на нови раси? И Соломон ли е гледал Савската царица, като на маймун, пардон маймуна ще да е била?

нали това приказвам, зависи кого четеш, Соломон едно, Ездра и Неемия съвсем друго...

върви го оправи...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Глостър, честно казано така ти се нахвърлихме всички, че не е истина! Но..., буквално по темата специално за белите отговорът е - да, засилва се, особено в Европа и по точно в южна Европа!Играя едно ММО от близо година и съм в пряк контакт с хора от цял свят, но предимно Европата. Ти да видиш германец как се кълчи около термини като расизъм и национализъм, доста весело но вече ги използват. Французин от Марсилия, който иска сите араби на сапун! Шефът на гилдията, който е португалец използва гей като обидна дума и най вече едно хърватче, който се представи с - Имали други хървати тук!На отрицателният ни отговор и мой въпрос ти да не си от ВВВ /крайните фенове на Динамо Загреб/, той отговори ти откъде знаеш за тях и се почна - дано сърби да няма!

Аз от бройката не се плаша.

А иначе и аз имам подобно впечатление от такива игри.

Младите хора са доста често крайни националисти,а и расисти(тоест мислят че тяхната раса е по-висша от другите).

При това без обективна причина за тази чисто расова омраза(все пак доста европейци рядко са виждали негри през живота си,но не ги смятат за равни на себе си).

Като доста често тези хора правят изказвания,с които пожелават смърт на тези които мразят и т.н.

Такива коментари съм виждал само от европейци,но те главно играт и на китайците или арабите не им се разбирам езика.

Правят го обаче и спрямо хора от собствената си нация(които не са съгласни с вижданията им),а когато се скарат помежду си изливат омразата си без никакъв проблем едни срещу други.

Редактирано от Gloster
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

не е това, аз ти казвам, че не трябва да дойде англичанин, за да може китаеца "расово" да се е осъзнал... китайците общуват с расово различна Индия от толкова много време преди да дойде твоя "европейски бял", че е много в час...

Буда каква раса е - отиди в Япония или Китай и виж каква раса го изобразяват (даже шкембе му слагат...)

еми много добре, разгледай им тогава на евреите концепциите, написани във Вавилон, Рим, и прочие, преди белите да родят "расизма" с Новото време, и ги включи хронологично в схемата си... и виж какво става...

Ами нали и аз това казвам приятелю - няма никакво значение кой идва, важното е, че явлението се проявява при КОНТАКТ с друга култура.

нека опростя за теб

1. Расизмът е част от нещо по-сложно, разновидност е.

2. Проявява се във всички времена и култури.

3. ЕЛемент е на сблъсъка или на контакта на цивилизациите.

4. Ражда се в главите на великите европейци, които първи придават на явлението формата расизъм, което е безумие.

трети път вече казвам - в китай и япония няма как да говорим за расизъм, защото там явлението не се базира на расата, а на културната принадлежност. което е сто пъти по-обосновано.

Редактирано от alvassareiro
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Авторът на темата не разглежда обективно ситуацията, освен от позицията на вменяване на "бялата вина" и непрекъснато смесва расизъм с други понятия и приписва на расизма черти, които обаче не се определят като расизъм.

Много ще е хубаво да посочиш къде съм смесвал расизъм с други понятия.

Намам против да му критикуваш,но дай някакъв пример,а не заявления.

Освен това никъде не съм споменал "бяла вина".

Виж "колониална вина" да и с пълно право.Сега какво да се прави,че Африка не са я колонизирали азиатците,а белите(араби и европейци)?

ПП-не съм смесвал национализма с расизма никога.

Не смесвам напълно расизъм и с нацизъм,но ми покажи един убеден нацист,който да не е расист.

Редактирано от Gloster
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Расизъм е мнение на някого,че една раса(почти винаги неговата) превъзхожда останалите две раси или поне една от тях(по-красота,интелект,морал и т.н.).За расиста расата е на първо място и има по-голямо значение от религията и културата.

Тоест според него никой негър природно не може да бъде равен на него,независимо от обстоятелствата(това е само пример,може да заменим негър с бял или азиатец).

Разбира се нацистите и някои други расисти смятат,че превъзхождат по-някакъв начин и хора от собствената си раса(евреи,руснаци) наред с другите раси.

Мисля че това е достатъчно за сега.

Ако имате критики-да бъдат конкретни.

Редактирано от Gloster
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

евреите са особен, макар и неединствен случай, при който религията е приравнена на чист национализъм и етноцентризъм. в този контекст техният антагонизъм е еднакво религиозен, и националистически, а и расов, защото и трите неща са смесени. Те са един много ясен пример на това, как реагират хора, които нагло и настойчиво са включени в една чужда цивилизация през почти цялата си история - като почнеш от вавилоския плен, рим та до днес. ясно и просто приятелю.

В такъв случай трябва да обосновеш днешното "нагло" и "настойчиво" включване в чужда цивилизация на прииждащите емигранти в Европа и даващите майка и баща за Зелени карти всякакви.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

все пак доста европейци рядко са виждали негри през живота си, но не ги смятат за равни на себе си

А по каква задължителна причина трябва да ги смятат "равни на себе си"?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Да, те също са нагло и нахално включени в днешна западна европа - след като били колонии. Европейците на никого да не се сърдят за имиграните, това е цената, която плащат за наглия си колониализъм от 16 век насам. Нали не си мислите, че можеш да ходиш и да колонизираш наляво и дясно, и да ти се размине тоя лукс безнаказано?

Редактирано от alvassareiro
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

не е това, аз ти казвам, че не трябва да дойде англичанин, за да може китаеца "расово" да се е осъзнал... китайците общуват с расово различна Индия от толкова много време преди да дойде твоя "европейски бял", че е много в час...

В същност, китайците общуват още от VII век и с иранците и араби, които с оглед на китайската концепция за по-нисши раси, за да не се мешат с висшата китайска раса, имат отделни квартали и фактории в китайски градове и пристанища (не създадени от самите чужденци, а административно наложени райони на заселване от самите китайци). И също като индийците са считани за второ качество хора, които във всички отношения никога не могат да превъзхождат китайците. Та това, сега не разбрах,расизъм ли е или не?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

А по каква задължителна причина трябва да ги смятат "равни на себе си"?

на базата на факта, че все още расовата принадлежност все още не води до някакви когнитивни, културни или физически недъзи.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

А по каква задължителна причина трябва да ги смятат "равни на себе си"?

Имам предвид расово.

Тук не гледаме икономика,култура,религия и т.н.

Чисто расово.

За мен е абсурд в 21 век в Европа да има хора,които си мислят,че са "по-висши" от други само по-расата.

Редактирано от Gloster
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

В същност, китайците общуват още от VII век и с иранците и араби, които с оглед на китайската концепция за по-нисши раси, за да не се мешат с висшата китайска раса, имат отделни квартали и фактории в китайски градове и пристанища (не създадени от самите чужденци, а административно наложени райони на заселване от самите китайци). И също като индийците са считани за второ качество хора, които във всички отношения никога не могат да превъзхождат китайците. Та това, сега не разбрах,расизъм ли е или не?

точно така, това го казахи аз много преди Симпъл Стюпид. Това не е расизъм, а специфика на срещите на цивилизациите, част от която е и расизмът, горд принос на великия европеец.

Редактирано от alvassareiro
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Що ти трябва да четеш евреите, за да разбереш какви са? Науката го е доказала или според теб Сим, Хам и Иафет са родоначалници на нови раси? И Соломон ли е гледал Савската царица, като на маймун, пардон маймуна ще да е била?

И на мен ми е много интересно да науча коя наука го е доказала.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Китайците да, 'ние' сме дяволи за тях (поне сме били), аре и японците като частен сучай там бяхме само варвари, евреите защо, ние просто не сме Богоизбраните?

Нотки на антисемитизъм ли откривам?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

точно така, това го казахи аз много преди Симпъл Стюпид. Това не е расизъм, а специфика на срещите на цивилизациите, част от която е и расизмът, горд принос на великия европеец.

Обоснови исторически този горд принос на великия европеец що се отнася до Китай.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

... Разбира се нацистите и някои други расисти смятат,че превъзхождат по-някакъв начин и хора от собствената си раса(евреи,руснаци) наред с другите раси...

Не руснаци, а славянската "раса" изобщо, което включва и руснаците. А проблемът с руснаците се обостря още повече от обстоятелството, че руснаците в дадения исторически момент също поддържат и са в основата на една силно конкуретна на германците тоталитарна държава. Така че е доста деликатно да се прецени точно до къде отношение на германците е на чисто расова основа и до къде на чисто идеологическа (въпреки че се получава голям каламбур, защото расовата теория на нацистите е част от идеологията им ;) ).

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Обоснови исторически този горд принос на великия европеец що се отнася до Китай.

хехе, чак да обоснова....китайците се отнасят по същия начин към японци, корейци, и тн...които са от тяхната боя. ако съображенията им бяха расови, нямаше да бъде така.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

В такъв случай трябва да обосновеш днешното "нагло" и "настойчиво" включване в чужда цивилизация на прииждащите емигранти в Европа и даващите майка и баща за Зелени карти всякакви.

Те са включени в западната цивилизация от най-малко сто години.

Зависи за кои емигранти говориш.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

точно така, това го казахи аз много преди Симпъл Стюпид. Това не е расизъм, а специфика на срещите на цивилизациите, част от която е и расизмът, горд принос на великия европеец.

Алва,

само че не ти, ами авторът на темата трябваше да уточни тези работи още в началото и да даде работно определение за понятието, с което иска да се борави в тази конкретна тема. Че сега се получава като в българската политика - президентът казал едно, па говорителят му после обяснява какво искал в същност да каже първия. :biggrin:

Редактирано от DendroaspisP
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Имам предвид расово.

Тук не гледаме икономика,култура,религия и т.н.

Чисто расово.

За мен е абсурд в 21 век в Европа да има хора,които си мислят,че са "по-висши" от други само по-расата.

На базата на какви данни и статистики изнасяш подобно твърдение?

Или просто така си решил, че трябва да бъде за да затвърдиш тезата си.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ех вече дадох определението,както поне още два пъти го дадоха.

Дори незнаех че искате това от мен и никой не ми го каза ясно(че трябва да се разграничава расизъм от фашизъм,национализъм или етническа омраза).

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

не е така. Форумите са за това всички задружно да решават проблемата.

Хе, хе - че без авторът да посочи в какво вижда проблема, как да го решим? Излиза, че си чесахме езиците, умолявайки го десет страници да каже кой и в какво е проблема.

В същност, добре, че ти се появи да внесеш малко яснота. Така, дори когато не съм съгласен с теб, знам за какво в същност спорим.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

На базата на какви данни и статистики изнасяш подобно твърдение?

Или просто така си решил, че трябва да бъде за да затвърдиш тезата си.

Кое твърдение?

Че част от тези в играта,която съм играел мислят,че негрите са по-нисши само заради расата ли?

Или че негрите чисто расово не са "по-нисши" от другите раси?

Редактирано от Gloster
Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...