Отиди на
Форум "Наука"

Расизмът днес - засилва ли се той?


Recommended Posts

Странни и глупави (според мен) въпроси и то от адвокат, че и се учудва, че човек може да е каквото си ще (или си мисли, че е) в частния си живот! Разбира се стига да не прокламира неща които са противозаконни, водят до насилие и т.н. Ама той, каквото и да прокламира това не е вече частен живот. Дензъл Уошинктън е свободен да се целува с която/когото си ще, но ако почне да прокламира "Черни не се целувайте с белите" - това ще е с расистки подбуди.

Митак, ако не си разбрал /съжелявам за което/ той това прокламира от години!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

В какъв смисъл "расовите белези определят религиозните и културните"?

Какво пречи на един негър да е християнин или с европейска култура.

И какво пречи на един бял да се кланя на някакво негърско божество и да живее в колиба?

Със сигурност не расата.

Редактирано от Gloster
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Богданов, без да се обиждаш, ама на Запад бял като пръдне в компанията на черен си е див расизъм - дела, прокурори, Скотланд Ярд, щото те не са расисти!

След като твърдиш това значи живееш на Запад? И на Запад практикуваш? Значи няма да ти е трудно да постнеш док-ва за горното ти твърдение, нали. Иначе, ако нямаш това как се нарича от юридическа гледна точка? Искате отговори! Давайте тогаз и вие.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Богданов, без да се обиждаш, ама на Запад бял като пръдне в компанията на черен си е див расизъм - дела, прокурори, Скотланд Ярд, щото те не са расисти!

biggrin.gif защо да се обиждам?

Аз нямам претенции, че притежавам необходимата квалификация за изказване на мнения с научна стойност. Просто, писах каквото мисля.

А сигурно имаш право - за делата и т.н.

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Ето го и Орфей (чистокръвен тракиец) според политически коректния Холивуд (във всеки филм трябва да има чернокожи).

orfei.jpg

Да не дава Господ да правят филм за Цар Симеон, чеее, може да изглежда така.

shaka+zulu.jpg

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Е точно в такива филми по-горе направих уточнение,че може да няма черни и даже е добре да няма. :biggrin:

Незнам кой в тази тема е съгласен с това,Орфей да е негър.

Но например в някой развлекателен филм ако има клаузи да не участват негри,това не е ли расизъм?

Редактирано от Gloster
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

В какъв смисъл "расовите белези определят религиозните и културните"?

Какво пречи на един негър да е християнин или с европейска култура.

...

Е да, но има расова обусловеност, още повече, че тя е и някаква локална, едва ли почива на опит или общуване между точки от целия свят. И дали расистите (аз не мога да бъда такъв) смятат, че всички чернокожи примерно са по-глупави? Това не предполага ли, че приема всички белокожи за умни, а опита му трябва да му докаже, че това е невъзможно.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

В какъв смисъл "расовите белези определят религиозните и културните"?

Какво пречи на един негър да е християнин или с европейска култура.

И какво пречи на един бял да се кланя на някакво негърско божество и да живее в колиба?

Със сигурност не расата.

А какво пречи на един негър да получи нобелова награда за физика? Странно защо няма.. или аз поне не се сещам.

Сещам за няколко учени - физици .. индийци и японци наградени с този приз за принос в науката.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ами един расист приема всички чернокожи за по-нисши,независимо от всичко.

Щурмана беше форумния расист(това не е нападка,защото той не го е крил) и обясняваше,че азиатците са по-умни от европейците по-принцип,но пак са по-нисши,защото европейците били по-красиви според него. :biggrin:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

А какво пречи на един негър да получи нобелова награда за физика? Странно защо няма.. или аз поне не се сещам.

Сещам за няколко учени - физици .. индийци и японци наградени с този приз за принос в науката.

Тоест твърдиш,че един негър не може да получи нобелова награда по физика,защото е по-глупав от белите и азиатците?

Ами не съм съгласен,че това е причината.

Причините може да са много,но за мен са абсурд теориите,че негрите са природно по-глупави.

Редактирано от Gloster
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Ами един расист приема всички чернокожи за по-нисши,независимо от всичко.

Щурмана беше форумния расист(това не е нападка,защото той не го е крил) и обясняваше,че азиатците са по-умни от европейците по-принцип,но пак са по-нисши,защото европейците били по-красиви според него. :biggrin:

Наистина не знам представилите на коя раса са най-умни, красиви и т.н, но в науката преобладават представители на европеидната. Явно черните са просто по-мързеливи.biggrin.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Тоест твърдиш,че един негър не може да получи нобелова награда по физика,защото е по-глупав от белите и азиатците?

Ами не съм съгласен,че това е причината.

Причините може да са много,но за мен са абсурд теориите,че негрите са природно по-глупави.

Отговорът ми изпревари въпроса ти.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Е нали расовите белези определят религиозните и културните? Не е ли расизма раздадени пагони, където поведението ти се определя от това дали си пред висшестоящ? Расизма е считан за нещо лошо, защото нарушава човешките права и свободи. Аз писах, че ако не ги нарушава (споменах геноцида, но имах предвид и другите права), то как точно е нещо лошо? Остават едни предубеждения, които лежат върху опита на предишните поколения, но няма пречка личният опит да ги опровергае.

Има си точно определение какво значи расизъм, преди да почнеш да дискутираш и да пишеш, че расизма е нещо добро без... да беше проверил. Личната ти дефиниция не ме интересува. Расизма и расовата дискриминация са забранени от закона. Ако махнеш от расизма и расовата дискриминация геноцида (и другите дето си ги имал предвид, а не си ги споменал), то това няма да са расизъм и расова дискриминация. Между другото расизма съмсем не води до геноцид (нали знаеш какво е това?).

Митак, ако не си разбрал /съжелявам за което/ той това прокламира от години!

Къде, кога и какво? Прокламира, че не желае да бъде сниман как се целува с бели жени ли? И какво от това? А къде и кога прокамира черните да не се целуват с бели? Док-ва?

Хм, за химик се мислиш за велик историк, не съм на Запад, та...както и да е! Не искам да влизам в спорове, защото просто няма смисъл, атвоето заяждане е нвероятно

Какъв съм и за какъв се мисля не е твоя работа!

Правилник:

. Да уважава другите потребители на форума. Всякакви обидни думи и преки характеристики/заплахи ще се считат за грубо нарушение, като в резултат от това постът ще бъде редактиран или отстранен от темата. Нецензурните думи ще бъдат замествани със символа "*".

Като не желаеш, тогава не влизай! Ама ти влезе, че и въпроси зададе и въпреки, че си получи отговорите ти отговори не даде.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Все пак наистина ли няма големи учени негри?

Нито един известен физик негър ли няма?

Питам от любопитство.

Има един. Не е много известен, но в областта на лазерната техника е едни от водещите специалисти в света.

. . .

Хм.. само един.. или поне аз се сещам за толкова.

Наскоро ми попадна снимка от международен симпозиум по теоретична физика.

На фотографията /около 200 човека бяха заснети/ черни учените нямаше. Странно, нали?

Редактирано от Б.Богданов
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Колеги, моля ви да не нарушаваме добрия тон.

Редактирано от Б.Богданов
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Това че няма негри може да се дължи на много причини.

Културни,икономически и т.н.Не е доказано,че са расови.

Например японците имат много повече учени от виетнамците,пък са от една раса.

Да не бързаме с изводите.

Редактирано от Gloster
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

За Брат Пит-има правото да не иска да се целува с чернокожи,само ако подбира и белите по-хубост(според личната му преценка).

А защо Брад Пит да няма право да си се целува с който си ще? Ако има филмови продуценти, които са готови да приемат това му условие, кой си ти да казваш какво трябвало да подбира и какво не? Значи, пeдерастите имали право на избор, но Брад Пит не?

По темата - що се отнася до белите - не, расизмът не се засилва, даже е по-слаб от когато и да е било. За съжаление.

Редактирано от Авитохол_165
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Това че няма негри може да се дължи на много причини.

Културни,икономически и т.н.Не е доказано,че са расови.

Например японците имат много повече учени от виетнамците,пък са от една раса.

Да не бързаме с изводите.

айде сега, за да бъдем мулти-култи политкоректни, дай да пуснем няколко негъра във Физиката. :laugh:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Авитохол-щом Брад Пит е придирчив тогава трябва да подбира и белите.

Значи той приема да се целува с която и да е бяла,а в същото време да не ще с никоя черна.

Е как да не е расизъм?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

айде сега, за да бъдем мулти-култи политкоректни, дай да пуснем няколко негъра във Физиката. :laugh:

Без такива.Сами ще си заслужат.

Каквото за белите,това и за черните.

Но да не бързаме с изводите,че са тъпи и т.н.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Това че няма негри може да се дължи на много причини.

Културни,икономически и т.н.Не е доказано,че са расови.

Да не бързаме с изводите.

Аз не бързам с изводи. Само съобщавам познатите ми факти, което е и целта на темата доколко разбрах.

Не мисля, причините са икономически. Ако бяха, тогава индийците също нямаше да имат изявени представители. А те наистина имат велики учени в областта на физика след двадесете години на двадесети век. Има частици кръстени на индийци, агрегатно състояние носи името Бозе-Айнщайнова кондензация и т.н

Редактирано от Б.Богданов
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Авитохол-щом Брад Пит е придирчив тогава трябва да подбира и белите.

ОТ

Брад Пит е доста придирчив ... като гледам жена му.

Край на ОТ

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Авитохол-щом Брад Пит е придирчив тогава трябва да подбира и белите.

Значи той приема да се целува с която и да е бяла,а в същото време да не ще с никоя черна.

Е как да не е расизъм?

Работа на Брад Пит си е какво да подбира и какво не. Май-май не сме толкова толерантни и почваме да назидаваме хората с кого да се целуват и с кого не. Нищо чудно и това някой ден да бъде наложено от толерастите - да задължават белите хора да сношават с небели.
Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...