Отиди на
Форум "Наука"

Бранник-фашистка или националистическа организация?


Recommended Posts

  • Потребител

 По онова време какво е трябвало да се пее? Кои са започнали първи да кокошкарстват и мародерстват? РМС естествено! Бранниците са си вършели работата, а именно да изтласкат комунизма от главите на подрастващите. Щом дядо ти са го преследвали бранници, е бил долен комунист. Симпатии към съюзниците не е нещо ново. Това не доказва, че се фашисти, нацисти, антисемити или каквито и да е! 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 40 минути, Pesho681 said:

 По онова време какво е трябвало да се пее? Кои са започнали първи да кокошкарстват и мародерстват? РМС естествено! Бранниците са си вършели работата, а именно да изтласкат комунизма от главите на подрастващите. Щом дядо ти са го преследвали бранници, е бил долен комунист. Симпатии към съюзниците не е нещо ново. Това не доказва, че се фашисти, нацисти, антисемити или каквито и да е! 

Комунистите, привържениците на СССР и на Путин, (и юго-македониситите) имат едно общо нещо - подменят понятията за да подменят историята и действителността с алтернативна.

В тази алтернатива "национализъм и патриотизъм"  винаги са "фашизъм" или "нацизъм"
 

Link to comment
Share on other sites

Преди 5 часа, nik1 said:

Комунистите, привържениците на СССР и на Путин, (и юго-македониситите) имат едно общо нещо - подменят понятията за да подменят историята и действителността с алтернативна.

В тази алтернатива "национализъм и патриотизъм"  винаги са "фашизъм" или "нацизъм"
 

Това не е вярно, аз не съм  комунист но пишеш глупости.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 6 часа, Sekynda_69 said:

Това не е вярно, аз не съм  комунист но пишеш глупости.

Точно така е! Оплюха Луков, който не е бил привърженик на нацизма и фашизма, после го убиха! Хиляди млади националистично настроени момчета са били интернирани по лагери. Избивали са хора без съд и присъда. Гръцките партизани убиха като куче Стефан Клечков. Комунизмът и социализмът не се борят за работниците, а за власт! Днес комунистите в Западна Европа и САЩ правят същото. Плюят и чернят имената на хора, които са невинни.

Сами виждате идеологията на Бранник. Единственото нещо, което може да се сметне за проблемно е, че са против "юдомасонството". Това също са го застъпвали легионери и ратници. Не знам дали тогава е имало световен елит, който да е влияел зле на България, или някаква масонска ложа от евреи, която да е дърпала конците. Въпреки това никоя от българските младежки организации тогава не се е самоопределяла като антисемитска.  Знам, че е имало зацапване и трошене на витрини от младежи от тези организации, но това са били частни случаи! 

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...