Отиди на
Форум "Наука"

Забрана за тютюнопушене


Recommended Posts

  • Потребител

Ако има вече такава тема, можете да я затворите. Нека изкажем аргументите си за или против забраната за тютюнопушене на открити места, на закрити или въобще. Защото е скандално да има хора, които по медиите да защитават пушенето като някакво свое неотменно право, и като право да тровят другите естествено.

моето скромно мнение - тотална забрана на пушенето, не само на открито, закрито, полуоткрито, под земята, в стратосферата, у дома, на гости, в институции, и съд за пушачите!

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Един път да съм на 100% съгласен с тебе! :) Леле снощи, верно че вкръчмата, ама все пак чух, че някой бил предложил да има нов референдум - ЗА или Против забраната за пушенето! :new_shocked:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Един път да съм на 100% съгласен с тебе! :) Леле снощи, верно че вкръчмата, ама все пак чух, че някой бил предложил да има нов референдум - ЗА или Против забраната за пушенето! :new_shocked:

Съвсем вярно си чул

http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=40&oid=5482851

Ще се правят референдуми до откат. :grin:

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Емил Кабаиванов е пълен идиот! (Идиот е психиатрична диагноза.)

Как може да иска преразглеждане на едно решение, което е в полза на здравето на хората?!

Ще ми прави той референдум за премахване на забраната за тютюнопушене! Като му се пуши, да ходи на Марс или на Сатурн - да си пуши там!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ще се правят референдуми до откат. :grin:

Е то това явно е новата политическа мода в БГ. След като преоткрихме чудото на референдума (а и нов метод за харчене на пари - 20 милиона на парче) защо да не го използваме? Я какви приятни диспути се завихриха по вестници, тв и радио, реклами се плащаха - гласувай с ДА, с НЕ, не гласувай и т.н. Така хем хората са доволни откъм зрелища, хем се печели от реклами и хонорари.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Хахаха, егати, надявах се че снощи съм бил пиян или съм халюцинирал. Вие се косите за дето сме щяли да се прецакаме с много пари за нов АЕЦ, ама това май ше се окаже бял кахър на фона на задаващите се ежеседмични референдуми по ~ 20 милиона всеки. :doh:

Предлагам следващия референдум да е на тема "Валиден ли е стария референдум и да се отмени ли?" - пратете го на смс тва на Кабаиванов да го внесе като следващо предложение.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Непушачите талибани са най-малкият проблем. А какво да правим с онези 70% от българите, които са непушачи-неталибани?

пушач и непушач са еднакви хора, само че с различни права и статут, а не по-висши и по-нисши, както комините искат да го изкарат.

Наредени един до друг, държавата трябва да е на страната на непушача, а не да угажда на пушача, комуто между другото не забранява да пуши въобще, а само, за да не вреди на непушача, като така въстановява справедливостта.

Защо справедливостта? ами защото над всеки нас трябва да стои държава и да се грижи за здравето, независимо от моето или твоето мнение Дендро.

Какво да кажем за хората, които работят в заведения, и са принудени да ги обгазяват денонощно?

а какво да кажем за хора като мен, които не са талибани, и никога не са имали нищо против да седнат в частта за пушачи, за да угодят на приятелите си?

е тука трябва да се намеси държавата и да въстанови справедливостта и да е на моя страна, не на страната на пушача.

Редактирано от alvassareiro
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Алва,

ти прочети ама много внимателно статията и по възможност - интелектуално и емоционално непредубедено. Общите приказки - после.

ПП - и да не бъда неправилно разбран: не твърдя, че тютюнопушеното само по себе си е полезно.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

като не е полезно, да се забрани. Има достатъчно сериозни изследвания какво причинява. А и не желая да ме обгазяват, та ако ще и с райски газ.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Защо справедливостта? ами защото над всеки нас трябва да стои държава и да се грижи за здравето, независимо от моето или твоето мнение Дендро.

Ами гледай сега - пушачите, като всички останали наркозависими фанатици са войнстващи наглеци, до един!

Тяхното становище е, че не са те длъжни да не пушат за да не ти вредят, а ти си длъжен да се разкараш от заведението, ако не те кефи това положение. Това е.

Има и друга група, които упорито спорят за това, че тютюневия дим бил вреден за здравето (познавам дори биолози-пушачи, които ме убеждават в това) или в най-добрия случай признават, че е вредно, обаче то по-вредно било да дишаш изгорелите газове от колите примерно.

Сега тоя доста умело ги е подбрал комините, баш преди изборите всичките ше се вдигнат и това може да разклати сериозно вота.

Редактирано от Warlord
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Плюс.

това е гениалната стратегия на сдс за изборите. пушачите ще изиграят за сдс тягата, която са ромите за бсп.

а да ви е честито господа роми, пардон пушачи.

наглеци недни. Обвиняват хора, които защитават правата си, че са талибани.

А няма по-фанатизиран човек от пушача, защитаващ правото си да трови другите. Пример - слабаков.

Редактирано от alvassareiro
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

това е гениалната стратегия на сдс за изборите. пушачите ще изиграят за сдс тягата, която са ромите за бсп.

А казва ли се ромите пушачи за кого да гласуват? Щото хората искат да има яснота по този въпрос.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ясно. Темата била публицистична, а аз будалата мислех, че е научна.

Все едно на сбор на талибани да се опитвам да им обясня, че има и друг бог освен Аллах, или по-точно, че няма никакви богове... :mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

А казва ли се ромите пушачи за кого да гласуват? Щото хората искат да има яснота по този въпрос.

за тоя, които дава повече пари.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Не бива да се пуши в затворени пространства. А в градския транспорт? А в такситата?

Вчера се возих на автобус, чийто шофьор/водач пушеше. Стана ми гадно, обърнаха ми се и червата, и рецепторите, очите ми се насълзиха. Аха-аха да повърна и побързах да сляза на следващата спирка, и да се кача на следващия автобус със същия номер.

Ама, ако някой пътник реши да се изпикае, да повърне или да се издриска в автобуса или в таксито, какво ще стане?

Като му се допуши на водача, би могъл да спре, да излезе навън и да си изпуши фаса. Ама ще изпусне клиенти...

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

ами да беше сигнализирал, бре Историк. То вярно е, че в Пловдив забраната за тютюнопушене не се спазва стриктно, щото такава ви е цялата работа, но законът си е закон.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Референдумът за тютюнопушене е партенка. Просто и Костов иска да провери колко верни последователи са му останали преди изборите. Ама няма да докрета до заветния минимум.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Те - партиите - вече нямат читави политици, нямат идеология, която да ги разграничава... Постигнаха влизане в НАТО и в ЕС и може да въведем и еврото.

И с това ли се изчерпват българския национален идеал и българската национална доктрина? Или това са само стъпки към постигането на този идеал? А какъв точно е той днес?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Малко офтопик.Някой има ли идея как в Холандия има пълна забрана за тютюнопушене на обществени места,а в същото време пушенето на трева е разрешено в кофишоповете? :fool:

Сега по-сериозно.Аз съм пушач,но мисля че забраната за пушене е добро нещо,но е доста двулично навсякъде да има реклами на цигари и тютюневите изделия да се промоцират от млади девойки ,обещеващи безплатни запалки и други подаръци ако си купиш съответната марка.Ако толкова много ги беше грижа властите трябваше да въведат пълна забрана на тютюна :производство,разпространение и консумация.Всичко останало е агония и мъчение ,както на пушачите,така и на непушачите.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Забраната за пушене има за цел за предпази Непушачите, които са 70% от населението, от терора на пушачите. Рекламите за цигари и запалки са за пушачите и си е тяхно право както да си пушат, така и да им се рекламира каквото ида било.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Емил Кабаиванов е пълен идиот! (Идиот е психиатрична диагноза.)

Как може да иска преразглеждане на едно решение, което е в полза на здравето на хората?!

Ще ми прави той референдум за премахване на забраната за тютюнопушене! Като му се пуши, да ходи на Марс или на Сатурн - да си пуши там!

Идат избори и ще сме свидетели на кой знае още какви малоумни изяви. Тоя идиот, както го нарече даскала, иска така да посъбере някой и друг опушен глас на изборите за пародията която представлява.

Скоро по екраните :

референдум от Атака -: да или не - циганите на сапун

референдум от ГЕРБ - : да или не - нов лифт в Банско

референдум от ДСБ : да или не - мутра ли е Б.Б.

референдум от БСП : да или не - да възкръсне Т.Ж.

референдум от Кунева: да или не - гласуването на референдуми

референдум от ДПС : да или не - ибрикчийството

продължението следва....

Редактирано от JImBeam
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Референдумът за тютюнопушене е партенка. Просто и Костов иска да провери колко верни последователи са му останали преди изборите. Ама няма да докрета до заветния минимум.

Римски, нещо бъркаш двата "щата" нерде Костов, нерде Кабата :)

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...