Отиди на
Форум "Наука"

Танкове Т-55 заминават за Африка


Recommended Posts

  • Глобален Модератор

Споко, не вярвам да са ги шитнали всичките, ще има за музея. Скоро не съм ходил, ама май нямаше 55-ца!?

Има бе как да няма, даже и една премодифицирана има на двора. Сигурно не са ги шитнали всичките. Още.

Реално не ни трябват толкова остарели машини. Лошото са няколко неща (на първо сещане):

1) вероятно са дадени на невероятна безценица, африканците не са сред най-платежоспособните

2) колкото и да са приходите от сделката те няма да отидат в бюджета на МО, а и да отидат ще бъдат използвани... да го кажем не по предназначение, макар че съм сигурен че вече са предназначени за нечии конкретни джобове.

3) затриването на старата техника няма да бъде припокрито с каквато и да е нова. Т.е. армията и въоръжените ни сили прогресивно продължават да загиват...

Редактирано от Warlord
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

По принцип всеки който има право да гласува на изборите има право да задава и въпроси. Съвсем официално можеш да отидеш на приемният ден на твоят парламентарен представител и да го информираш и да искаш да се информира във връзка с тези оръжия. По принцип той ако се допита до министерството те са длъжни да му отговорят....

По принцип.... :goodpost::goodpost::goodpost:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Глупости, какво ни е нестабилното по отношение на външен противник? Сами не можем да се защитаваме, не можехме и когато имахме 2 000 танка.

Понеже в една друга тема тая статия казваш, че не била подходяща, ето тук по отношение на твоето мнение си е меродавна:

http://www.faktor.bg/mnenia/lacheni-carvuli/14018-balgariya-e-v-opasnost-mit-e-che-nato-ni-pazi.html

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
  • Глобален Модератор

К беше време когато в танковия полк в който служех само командира имаше Т-55, .

Хм, ми че то веднага ще го целнат първи него..

Не дай боже да се налага тия, дето продават макар и старото оръжие на България, да идат под трибунал, както се казва.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Този сайт на коя партия е собственост? На атака, на НФСБ или на тези които се регистрираха миналата седмица? Честно казано виждам само типичното за крайните националисти смесване на реални факти с фантазия, комбинирани от крайно политизирано тълкуване. Не мисля че една такава статия има място като аргумент в тема отнасяща се към оръжията.

Сайтът не знам на кого е, но авторът на статията най-малко може да бъде обвинен в националистични пристрастия.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 седмици по-късно...
  • Потребител
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Браво!!!



Страшни снимки, много детайли! Чудесно!

пп

виждате ли веригата в едър план. Тази кал от нея се свяла 2 пъти в годината по един единствен начин - с 13.5 кг. чук бой по трака, разкачена на парчета и подпряна на дърво... :):):):):)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Току що в Бургас на път към пристанището минаха няколко влекача натоварени с танкове ама не бяха като тези от снимките, видяха ми се по- настъпани отгоре и бяха нашарени като за Пустинна буря. Успях да видя само последния, и то за кратко и не сварих да го щракна.

Редактирано от JImBeam
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Хм, дали тогава не са ги поръчали някъде за Сахарска Африка или Близкия Изток?

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Току що в Бургас на път към пристанището минаха няколко влекача натоварени с танкове ама не бяха като тези от снимките, видяха ми се по- настъпани отгоре и бяха нашарени като за Пустинна буря. Успях да видя само последния, и то за кратко и не сварих да го щракна.

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/8/87/T72_cfb_borden_1.JPG

?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Нещо такова беше, но в по-светла, пясъчна окраска

Редактирано от JImBeam
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Нямаме мисии с танкове. От времето на Кербала, всъщност и първата афганска мисия, по-тежката ни техника е американска (след като видели нашите уазки ;)).

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ми не съм чувал за такава сделка. Ние маса оръжие продадохме на Грузия (там ни смятат за много, много големи братя), ама 72-ки надали, ще раздразним Мечката много яко. От друга страна през морето ние може да ги изнесем навсякъде. Какъв е бил точно камуфлажа? Пустинен? Не май, той е само жълт. А може просто да са ги пребазирали на някъде?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Дано някоя медия е надушила нещо и да се пръкне някой коментар

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ако има продажба ще разбера ;). Имам информатор на високо ниво ;), ще се видя най-късно на Нова Година с него, ама не вярвам да сме сторили това.

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Инженерни науки

Е аз двама от секретни поделения познавам, ама не са много слонвоохотливи

Редактирано от Joro-01
Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...