Отиди на
Форум "Наука"

Пияни войници възмутиха Карлово


Зитко

Recommended Posts

  • Потребител

Отварям темата по повод скандалната новина от вчера:

http://www.focus-news.net/scandal/2013/12/19/4494/piyani-voynitsi-vazmutiha-karlovo.html

Дали ще неглижираме станалото с банални фрази от типа "алкохолът не прощава на никого", или този път ще се замислим по-надълбоко? Не са ли това нови, тревожни сигнали за това накъде отива Православна България и какво ни чака? Турци и гупци в армията? Вчера Евлоги и Христо Георгиеви, ами утре? Левски, Ботев? Над 200 000 жертви за освобождението на България и какво - в 21 век продължават да ни наричат гяури? Quo vadis, Bulgaria?

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Тия идиоти и провокатори трябва веднага да ги изключат от институцията, наречена армия. Незабавно уволнение. И да си направят сеппуку!

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Биология

Не знам дали ще си направят сеппуко, но задължително трябва да има дисциплинарно уволнение, съд и затвор!

Само някой да не започне, пак да политизира гафа (имам предвид политиците), тези хора са виновни, и трябва да понесат последствията от деянието си!

Завършек различен от ефективна присъда, за мен, ще е прах в очите.

Една голяма дандания (и с право, има за какво) и накрая нищо!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Има си устави, правила, наказателен кодекс даже. Нека бъдат наказани. Но нека не се пръвръщаме в прокурори и съдии. Това е първта стъпка към превръщането ни и в палачи.

Че са идиоти и са били пияни е ясно (което ни най-малко не ги оправдава), ама провокатори!!! Историк, че ти много малко си живял в онова време и даже ти почваш да лепиш етикети!

И Зитко 'ич не ми пука за Православна България, то няма и такава. Но ми пука за България и (разбра ли най-сетне, тука съм си, не съм в Чехия) и спазването на законите.

Колега, ;) и ти ли се опитваш да изземеш Правосъдието!? То за това сме на това дередже, че от една публикация ставаме прокурори, съдии и даже палачи!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Значи вижте, разберете ме правилно. Какво са направили пияните войници е горе долу ясно. Какви са мотивите обаче не! Даже дали има мотиви, различни от ипразване на мехура и пиянска свада по-късно. Все си мисля, че нашия форум не е жълт, колкото и да се опита един колега да го омаскри (не съм забравил, няма и да забравя, не ми е в правомощията да прощавм, а и не е нужно, щото 'покаяние' нЕма ;)), но това е друга тема. Ние не сме евтини журналисти, търсещи някаква моментна сензация. Всъщност, що евтини, това им е работата на журналята да търсят новини и сензации и даже да ги създават. Но ние не сме! Поне не трябва да бъдем (според мен поне). Не рабирам първосигналните реакции, особено при непонаване на мотивите, а вменяване на мотиви си е манипулативно отвсякъде. Мисля си, че тук няма място за манипулации!

Неее, не обвинявм колегите в манипулативност! Но ще ги обвиня в искане на сурово наказание само и само за назидание. Това мисля си, че сме го изживяли вече!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Това е то когато някои направят мода от пикаенето по паметници...А пребиването на един човек небива да се раздухва етнически въглени за да не стане по-голям пожар. Да се надяват в правосъдието на военият съд...

:elvis::elvis::elvis:

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Трима турци, военнослужещи в българската армия, отиват да свършат тая работа точно върху паметника! Не в градинката, не до дървото, не на стената на магазина за тикви и не на тротоара, където е работата на всеки пиян идиот да хулиганства и да ходи до тоалетната, а именно на паметника.

При направената им забележка смилат младежа от бой. При това с обиди на етническа основа.

Това са фактите.

Тука си трябва много сериозна присъда от военния съд. Не можеш да петниш униформата и да ползваш привилегиите на военната служба и да не отговаряш за опетняването й.

Имаме си квалифициран случай на "едро" хулиганство и лека или средна телесна повреда по хулигански подбуди, наказва се едното с до 5 години затвор, за другото е по-сложно.

Интересно, турци досега не а се държали така.... дали тези, които упорито настройват българи и турци един срещу друг, полека полека не успяват?

Редактирано от КГ125
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Не мисля, че е 'мода' пикаенето по паметници. Просто.....пикенето винаги е на мода. Скуби ти по е знаеш (мисля си де) че пановете (бе значение чехи словаци или поляци) и херовете пикат където им падне, като им се пика де.


Трима турци, военнослужещи в българската армия, отиват да свършат тая работа точно върху паметника! Не в градинката, не до дървото, не на стената на магазина за тикви и не на тротоара, където е работата на всеки пиян идиот да хулиганства и да ходи до тоалетната, а именно на паметника.

При направената им забележка смилат младежа от бой. При това с обиди на етническа основа.

Това са фактите.

Тука си трябва много сериозна присъда от военния съд. Не можеш да петниш униформата и да ползваш привилегиите на военната служба и да не отговаряш за опетняването й.

Имаме си квалифициран случай на "едро" хулиганство и лека или средна телесна повреда по хулигански подбуди, наказва се едното с до 5 години затвор, за другото е по-сложно.

Интересно, турци досега не а се държали така.... дали тези, които упорито настройват българи и турци един срещу друг, полека полека не успяват?

Хмммм поредната неадекватна рекция от юрист! Турци в БГ армията? Що???? По линията на НАТО ли? Кой сег разделя БГ нацията? Че и БГ армията!? Кои служат в БГ армията? Освен българи имало и турци!?!

Какъв военен съд за пикаене? Абе Наборе, знаеш ли колко пикаят в центъра на София? Трябва да знаеш, даже и незнайния войн са припикавали, народното събрание редовно. За щото си възобнових разходките и виждам, дааа много виждам! Аааа всички 'лъвове' редовно с препикавни от нощна София. ;).

Знаеш ли? Мисля си, че гониш вещици за да ги съдаваш!? ИМХО!

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Едно е в центъра на София, едно е НА ПАМЕТНИК с последващо пребивне на лицето, направило им забележка.

Едно е пиян идиот, друго е военнослужещ. И да, военен съд трябва да е.

ПП

Впрочем всички тия, за които говориш, трябва да заминат за по 15 дни в ареста, следващия път да се сетят къде се пика и къде не.

Редактирано от КГ125
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

От имената очевидно са помаци :) , фамилиите са български. Поне така ми прилича.

Да трябва да има уволнения и наказания, чак затвор е много според мен, но солидни глоби трябва да има, освен акотвора не е месец два. И обидите не са етнически, а религиозни.

Причините сега е интересно. Няма какво да се лъжем определени кръгове у нас възпитават такава омраза на етническа и верска основа. Още повече цели партии го правят. Това са ДПС,турски националисти и арабски ислямисти от една страна, а от друга Атака, русофили и други крайни български националисти. Всъщност повечето даже не са външни, а идват от партията майка. Отдавна е открито и се употребява тая карта за врага, страха и големия брат. Отдавна управляващите екскомунистически кръгове и техните господари в Москва са открили, че като немогат да предложат хляб и развитие на народа, могат да му предложат фанатизъм. Накрая са заедно в коалиция и нямат никакъв проблем с това.

Няма нужда от кой знае какъв драматизъм от случката. Имало е има и ще има подобни случки и двете страни, важното е да не се толерират, да се наказват и да не се създават настроения на омраза между обикновените хора.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

95% от шофорите на таксита пикат в центъра на София, и те ли на военен съд!?

Хммм. Я да те питам Наборе, в Банско за такви неща ли се заяждаха или беше бойната готовност? При нас в Джумаята си беше, пикай, пикай по бързо и бегом на бойния пост. 'Аааа ама аз пиках тук в гробища" - Да не ти пука! Трябва да хванеш в колиматурите Круз-а дето ще влезе в дефилето и ще изпепели офия ;).

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Проблемът не е само дали пикаещото трио ще получи адекватно наказание, проблемът е още, че реакциите на политиците са твърде семпли срещу една явна гавра с националното ни достойнство - къде е главнокомандващият на БА, който се мъчи, милия, някакви съвети за национална сигурност да свиква, а неговите подопечни кадри в армията припикават националните ни памептици...

Най-сериозният проблем е, че армията ни тихомълком се пълни с турци, вероятно и цигани, а каква може да бъде мотивацията им, ако някога, недай си Боже, някой напрадне България? Какво да очакваме от войници, които са откърмени с идеята, че българите са гяури?

Аз минах през казармата по Байтошово време, служих в Търговище, артилерийско поделение. В батареята имахме двама турци и един гупец, бяха най-големите скатавки, гък не смееха да кажат...а вижте сега какво правят, какви времена доживяхме, просто не е истина...

Редактирано от Зитко
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

По една от медиите писаха, че американски генерал бил уволнен за употреба на алкохол по време на командировка в Русия.

Тия келеши, щото са с нисък чин - дайте да им простим. Така звучиш горе-долу, Митак.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

95% от шофорите на таксита пикат в центъра на София, и те ли на военен съд!?

Хммм. Я да те питам Наборе, в Банско за такви неща ли се заяждаха или беше бойната готовност? При нас в Джумаята си беше, пикай, пикай по бързо и бегом на бойния пост. 'Аааа ама аз пиках тук в гробища" - Да не ти пука! Трябва да хванеш в колиматурите Круз-а дето ще влезе в дефилето и ще изпепели офия ;).

Има огромна разлика - на паметника, пребиват човек, военни са.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Хора, ама вие май забравяте за коя държава говорите? Пикаенето не е забранено по принцип, а само на някои места. Тук не е проблем да се окраде паметника на Левски или да се препикае паметника на братя Георгиеви.

Съвсем друго нещо обаче е да решите да правите подобно нещо с някой комунистически паметник или ПСА. Тогава ще видите, че народната милиция може да бъде бдителна и да действа твърдо и решително.

http://archive.bnt.bg/bg/news/view/111296/bojadisaha_pametnika_pred_centralata_na_bsp

Полицията забелязала шестимата около 5 сутринта, докато те пръскали със спрейове паметника на ул. "Позитано". Младежите били арестувани и отведени в Трето РПУ. Единият от задържаните е блогърът Аен Генов. Групата ще остане в ареста за 24 часа.

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Биология

Колега, ;) и ти ли се опитваш да изземеш Правосъдието!? То за това сме на това дередже, че от една публикация ставаме прокурори, съдии и даже палачи!

Митак, нямам никакво намерение да изземам Правосъдието или да ставам палач!

Реакцията ми е провокиране не на етническа основа, а на съвсем човешка.

Припикали паметника - припикали го.

Сритали момчето, което им направило забележка - сритали го.

И ако бяха съвсем цивилни - отдаваме всичко на пиянски хулиганизъм и прокуратурата да се оправя.

Само, че в случая става въпрос за военослужещи.

Не знам кой вятър ги е довял в града, местни (от околните села) и някъде от някое затънтено крайче на Родината - няма значение.

Само, че роднините ми все още живеят там (в Карлово) и съм в течение на ситуацията, като цяло. До сега не е имало толкова тежки изпълнения. Поделението в Карлово е пълно с всевъзможна паплач (имам близки познати, които служат в това поделение), която до момента е "възпирана" от "чуждото" място, където и керемидите бият.

Ако това трио не понесе сериозно наказание (което да не е базирано на етническа основа) ще се сбъднат страховете на местните - щом си кадровак минаваш метър!

Тези ще минат метър, следващите между капките и оттук до безредието крачката е много малка.

Ако наполовина са верни историите които съм слушал, от първа ръка, страх ме е да си помисля какво би се случило!

От друга страна някой се опитва да разпали етнически конфликт в Карлово и като гледам засега се справя доста добре!

(но това е друга тема на разговор и не трябва да се намесва в разговор за хулигански прояви!)

Не искам линч за пикаещото трио, но не искам и деянието им да мине между другото!

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Военнослужещият има много по-големи задължения от обикновения гражданин (впрочем не знаем дали са били цивилни в този момент, но и така да е, фактът на хулиганството е налице) и си носи отговорностите, ако ги наруши.

Точно заради това, което пише колегата в предния пост.

Едно е лапешка лудория някаква, или сбиване, в което що годе са прави в съответния конфликт. Но това....

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

По една от медиите писаха, че американски генерал бил уволнен за употреба на алкохол по време на командировка в Русия.

Тия келеши, щото са с нисък чин - дайте да им простим. Така звучиш горе-долу, Митак.

Въпроса не е в ниския чин и не бива да им се прощава. Но наказанието трябва да е адекватно на престъплението. А то си е нарушаване на обществения ред и побой. Виж ако в реултата на разследването се появят няккви други мотиви, нека да има наказания за тях тогава, а не предварително да се търсят не, а напротив да се залагат такива мотиви.

Митак, нямам никакво намерение да изземам Правосъдието или да ставам палач!

Реакцията ми е провокиране не на етническа основа, а на съвсем човешка.

Припикали паметника - припикали го.

Сритали момчето, което им направило забележка - сритали го.

И ако бяха съвсем цивилни - отдаваме всичко на пиянски хулиганизъм и прокуратурата да се оправя.

Само, че в случая става въпрос за военослужещи.

Не знам кой вятър ги е довял в града, местни (от околните села) и някъде от някое затънтено крайче на Родината - няма значение.

Само, че роднините ми все още живеят там (в Карлово) и съм в течение на ситуацията, като цяло. До сега не е имало толкова тежки изпълнения. Поделението в Карлово е пълно с всевъзможна паплач (имам близки познати, които служат в това поделение), която до момента е "възпирана" от "чуждото" място, където и керемидите бият.

Ако това трио не понесе сериозно наказание (което да не е базирано на етническа основа) ще се сбъднат страховете на местните - щом си кадровак минаваш метър!

Тези ще минат метър, следващите между капките и оттук до безредието крачката е много малка.

Ако наполовина са верни историите които съм слушал, от първа ръка, страх ме е да си помисля какво би се случило!

От друга страна някой се опитва да разпали етнически конфликт в Карлово и като гледам засега се справя доста добре!

(но това е друга тема на разговор и не трябва да се намесва в разговор за хулигански прояви!)

Не искам линч за пикаещото трио, но не искам и деянието им да мине между другото!

Ми точно така, трябва д си получат наказанието за провинението, а то е виж по-горе да не се повтарям. И да, били с цивилни в момента на простъпката (атова в началото не са разбрали, че са военни) . Ако са били в униформа, моментално изхвърчат.

Каква паплач не е армията е отражение на това което предлага армията а то не е никак много. Бленуваме, за силна, мощна, технологична армия, а какво предлагаме? Кой ще иска да влезе при такива условия?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Най-важното за една армия е тя да е лоялна на суверена, независимо от етническия и състав.

Лоялността не зависи от това дали си с униформа и за тия войници, които са пребили един българин и са го нарекли гяур насред Карлово е доста съмнителна.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Наказанието им е още по-възмутително - последно предупреждение за уволнение :thmbdn:


Редактирано от JImBeam
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Без значение от етноса на тези военнослужещи, оскверняването на паметник трябва да им бъде наложени строги наказания, като уволнението от армията е най-лекото.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Това, че са цивилни били е единственото смегчаващо обстоятелство.

Само че оскверняването на паметника и побоят над човека не са малки престъпления, така, че дисциплинарното наказание е едно, ама тия са си за прокурор.

Сега вече субективно ако има някакви смегчаващи неща, те са само в тяхна полза, но това е абсолютно недопустимо да се търпи ако трябва да имаме армия.

Изобщо това с професионалната армия не е най-добрия вариант за страни като нашата. Всякакви келеши и връзкари се набутват там.

От тия тримата чакаш да ти пазят България, божеее, боже.

Редактирано от КГ125
Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...