Отиди на
Форум "Наука"
Last roman

Върти ли се Земята или е статична, според ислямските проповедници?

Recommended Posts

Подобни психопати има навсякъде:

https://en.wikipedia.org/wiki/Modern_flat_Earth_societies

Това, което ми е интересно е дали в ислямския свят са единични случаи (както на Запад) или е някакво по-масово схващане.

флатъртовците са идиоти, но те се опитват с 'научни' обосновки да изкарат Земята плоска, разбира се със солидна доза конспиративност.

А като чета за създателя на 'обществото', имам чувството, че е бил голям шегаджия, който просто си е направил експеримент докъде може да стигне човешката глупост.

Едно е обаче сбирщина безобидни чудаци-софисти, наброяваща около 5000 души, съвсем друго е проповедник, който тълкува една свещена книга и промива мозъка на милиони. Опасявам се, че се задават нови тъмни векове.

Редактирано от Last roman

Той исляма се пада баш в тъмните векове от своето съществуване в момента. Когато християнството е било на 14 века са се ширели инквизиции и поредици от брутални войни и геноциди ръководени от религиозен фанатизъм.

Ние с Радо имаме цяла тема развита за научните постижение през средновековието...

А тук, както един познат (мюсюлманин) написа - човешката глупост няма религия и лимит!

Най-големия проблем тук е самото разпространение на подобни идеи и отричането на науката и знанието.

Обръщането на внимание на извратено тълкуване на исляма е един вид посочване с пръст и раздухване колко е зле. което вкарва религиозно напрежение. 

Един от най-добрите тълкуватели на исляма, които съм срещал по нета е Тарик Рамадан (Tariq Ramadan). Опитва се човека да се разграничи исляма от терористите но в момента цялата медийна артилерия слага знак за равенство между терористи и ислям и вкарва напрежение под налягане. 

Интересно явление наблюдавам в този форум. Оплюват се разни нещастници вместо да се почват и обсъждат светилата. И поклонение, ако не преклонение, към чужди автори, докато има неотстъпващи им български.

Върбанов, знам че чукча е писател, а не читател, но разделът е ИСЛЯМ! Сложи си очилата най-сетне и спри да оспамваш всяка тема с любимия ти Путин. В противен случай на мненията ти ще бъде въведен предварителен преглед.

Сещам се за този епизод: и за въпроса за часовете, в които мюсюлманите трябва да се молят на Северния полюс.

"Гущерът" (Иран, 2004),  реж. Камал Табризи

Редактирано от Perkūnas

Преди 53 минъти, Last roman said:

Върбанов, знам че чукча е писател, а не читател, но разделът е ИСЛЯМ! Сложи си очилата най-сетне и спри да оспамваш всяка тема с любимия ти Путин. В противен случай на мненията ти ще бъде въведен предварителен преглед.

Приетите закони в Русия за които писах третират точно текстовете от Корана,а той е свещената книга на ИСЛЯМА. Направо съм в раздела за исляма.Защо се държиш с мен като с ислямски джихадист от ИДИЛ?Текстовете които качвам, а ти триеш са наскоро приетите закони засягащи религиите в Русия между които е и Исляма.Според мен законът правилно защитава религиозните чувства на вярващите между които има ислямисти. И този пост ако не е за исляма, само ми кажи и повече няма да стъпя в този раздел.Във всяко изречение съм споменал исляма.  

http://www.rg.ru/sujet/4896/

Редактирано от vvarbanov

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

Вече 15 години "Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За контакти:

• Create New...