Отиди на
Форум "Наука"

Действително ли България и българите са ощетени от Историята? (1) („Турското робство”)


Warlord

Recommended Posts

  • Потребител
Преди 1 час, Alexander000 said:

Много ясно, че е преувеличено, но това не значи че не е имало робство! Ако за вас, охолният живот е мерило, то много жалко... факт е, че нито на Запад нито в Русия са живели по-добре, даже аз заявявам, че са живели доста по-зле от нас!! Българите фактически не участват във войни, обработват плодородни земи, климатът е много благоприятен, няма я църквата, която да граби от народа, така както се случва в Русия и на Запад...

НО не толкова лошият живот не може да свидетелства за липсата на робство!!! Тука става дума за опит чрез някои скривани, но очевидни факта, да се подмени общото понятие. 

Каквото и да говорим неграмотен народ не може да бъде свободен. 

Абе живеели си добре, по добре от Запада и Русия...но който живял, живял вече се(ни) освободихме...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 седмици по-късно...
  • Мнения 279
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

Posted Images

  • Потребител
On 5.06.2020 г. at 4:43, Alexander000 said:

Много ясно, че е преувеличено, но това не значи че не е имало робство! Ако за вас, охолният живот е мерило, то много жалко... факт е, че нито на Запад нито в Русия са живели по-добре, даже аз заявявам, че са живели доста по-зле от нас!! Българите фактически не участват във войни, обработват плодородни земи, климатът е много благоприятен, няма я църквата, която да граби от народа, така както се случва в Русия и на Запад...

НО не толкова лошият живот не може да свидетелства за липсата на робство!!! Тука става дума за опит чрез някои скривани, но очевидни факта, да се подмени общото понятие. 

Каквото и да говорим неграмотен народ не може да бъде свободен. 

Демографският срив в Мизия от 17-и век на какво се дължи?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...
  • Глобален Модератор

Хардкор дуел между байтошево и байсюлейманово време :) със Сашо от Клуб Военна история. Общо взето казва същите неща, за които съм писал тук, но и много други, дълго е но интересно.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 6 месеца по късно...
  • Глобален Модератор

Fair enough като за роби ;)

img_1_1678865485596.jpg

Link to comment
Share on other sites

On 22.08.2022 г. at 15:06, Warlord said:

Хардкор дуел между байтошево и байсюлейманово време :) със Сашо от Клуб Военна история. Общо взето казва същите неща, за които съм писал тук, но и много други, дълго е но интересно.

 

Първо, искам да попитам, кой е тоя Александър Стоянов? Понеже за първи път го чувам, а смея да твърдя, че историците от тоя период долу-горе ги знам. В смисъл... компетентните. Примерно Пламен Митев ми е любимият... Тоя не съм го и чувал, а като му слушам глупостите... и по-добре.
Второ, още в началото, завалията... каза, че нямало как да се сравняват двете епохи, ама самият видеоклип така е направен, че двете епохи се сравняват. Чак почнах да се обърквам. В смисъл, като видим и на пръв поглед как изглежда... от едната страна имаме СССР, а от другата Османската империя. Това сигурно ще означава... че не се сравняват. Ми, какво се правят тогава?
Трето... тия "отрицателни" черти на социализма са и тия, които най-много ни надуват главите с тях. Само не знам, на Сашко или на роднините му, кой им е правил проблем, да ходят на църква и т.н. понеже аз съм от изключително вярващо семейство и никой никога не ги е "репресирал", понеже са палили свещичка в църквата. Така, че тая опорка... Освен това, в днешно време, когато ни управляват банда проамерикански клоакьори и некадърници и благодарение на което пенсионерите продължават да ровят по кофите за боклук, това че баба Гинка, може да отиде на църква не я оправя в живота особено...
Четвърто... Киро Скалата веднъж полунадрусан беше казал, че културизма бил забранен през соц-а, понеже властта се страхувала, да не вдигали бунтове. Беше интересно изказване относно държава, където младото поколение масово е било в спорните зали. Сега обаче разбрах от вездесъщият професор, че заради комунизма хората не били особено задружни, понеже едно време имало ДС. Хубаво, че ми отвори очите... Интересно. Значи са митове и легенди историите за едновремешните събирания, където цялото село е било поканено, опъвали са големите софри и са къркали до зори. Това от баба ми го знам, ама явно ме е лъгала. Их... начи, мама им комунистическа!
Пето... Комунистите били избили "елита". Мда... тоя "елит", дето ни вкара в две национални катастрофи и преди чичо Джо да влезе с танковете тук сме били във война с всички Велики сили. Това не са били политици, а същински титани на мисълта! И просперитет, бате... То преди 9-ти септември, бате... все Мерцедеси, народа масово замезва с Рибай стек и цока "Дом Периньон". Това, че едно време са брали тютюн е лъжа. Никакъв тютюн! Само шафран и трюфели, бате!
-------------------
Съжалявам, стигнах до 16-тата минута, ама повече не мога. Чак такъв мазохист не съм...
 

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...