Отиди на
Форум "Наука"

НямаЛО такава държава?!


Шпага

Recommended Posts

  • Потребители
Преди 4 минути, laplandetza said:

Аха, от милицията са новите капиталисти и от БКП също.Имай на внимание БКП не беше единна, моята група беше от <губещите> .😀 Решиха да работят за вашето бъдеще само заради Комунизма и НРБ, с ликвидирането им нямаме ангажименти, не сме от <един отбор> .

За моето бъдеще не са рабитили..

..А парите от куфачетата трябваше да са за вашия отбор, ама се оказа че вашият отбор беше прецакан от другия..

Редактирано от nik1
Link to comment
Share on other sites

Преди 1 минута, nik1 said:

За моето бъдеще не са рабитили..

...

Точно за твоето бъдеще. Както съм казвал имаме избити от <царския режим, фашисткия> 3 ма. Имаме избити по пряко нареждане дясната ръка на Сталин 2ма. / работили за Несталински болшивизъм.Имаме човек с контакти с първите съветски генерали дошли на наша територия, а преди това , забравих по време на въстанието лично наш човек е неутрализирал съветски аг,ент/провокатор или по скоро маниполатор готвещ убийството на млади български офицери, безмислени жертви. Техните наследници още са благодарни.Както и други. Но , за мен много важно , като ключов полеви офицер в трудови войски , въпреки безумните заповеди мой дядо е спасил живота на десетки, а можеби и стотици младежи, като на 2 пъти за малко да бъде осъден от военен съд, но поради голямото си влияние и преки контакти със СССР генерали никой не е посмял да продължи. Спасили сме от глад поне 3 селищни системи и сме изградили социалистическата икономика на поне една четвърт в районите хасково, Кърджали, Ямбол и пр. 

Как според теб не сме работили за теб.Дори и аз имам принос за твоето добруване.....

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 56 минути, laplandetza said:

Точно за твоето бъдеще.

Аз ще ти кажа как ми "изработиха" моето бъдеще

1. "Народната власт" взе работилничката на дядо ми (беше мебелист)

Той стана наемен работник, и работеше за "твоите" за дребни  стотинки,
Когато , дядо ти "голямото   комунде" бивш партизанин, голям началник, и баща ти са яли масло и салам, дядо ми е ял леща

2. Дойдоха 70-те.
Какво   мислиш стана -  твоите  ни взеха  двете къщи (гредоред), строени от дядо ми- (той е преселник от Панагюрище, рода с Райна Футекова) и двора в центъра на Пловдив.
Двора, в който си гледахме зеленчуци, овошки и няколко кокошки (голям двор  + бивше сметище на гърба на двора, което дядо ми беше взел под аренда и превърнал в градина), И в който дядо ми работеше частно по мебелите на за бедните хора в квартала, вече като пенсионер- това за имаме един път на седмицата месо.

Платиха ми всичко на всичко 2700 лева ,и дадоха право да закупим 2 нови апартамента  - единия за 15 000 хиляди лева , другия за 16 000 леа.

Изплатих остътъка от вноските  чак през 1998 г (от няколко хиляди лева), когато парите се бяха обезценили 1000 пъти.

Та толкова.

Познавам хора от Пловдив, чийто бащи  не преживяха експроприацията на къщите и малките им бизнеси, а те - дъщерите и синовете им днес мизерстват..В рушащи се панелни жилища, продукт на мисълта и "благото" на "твоите"

За мен  са работили викаш? 

Аз ще кажа  - не да го д.....ш :) , ами да умреш - и ти , и семето ти (децата ти)..Да ги надживееш, обаче.... Става ли?

 

Редактирано от nik1
Link to comment
Share on other sites

Преди 24 минути, nik1 said:

..

Аз ще кажа  - не да го д.....ш :) , ами да умреш - и ти , и семето ти (децата ти)..Да ги надживееш, обаче.... Става ли?

 

Става, може и да се случи, няма да е нещо ново за Нас, Смърт, Живот ние сме връзката им😀

Както казах работил съм и за теб, в последните десетилетия активно помагам на наследници от Нашите комунисти, <изнасям > ги от България та да ти е широко на нежната, малка душичка!😀

Link to comment
Share on other sites

Преди 33 минути, nik1 said:

Аз ще ти кажа как ми "изработиха" моето бъдеще

1. "Народната власт" взе работилничката на дядо ми (беше мебелист)

Той стана наемен работник, и работеше за "твоите" за дребни  стотинки,
Когато , дядо ти "голямото   комунде" бивш партизанин, голям началник, и баща ти са яли масло и салам, дядо ми е ял леща

2. Дойдоха 70-те.
Какво   мислиш стана -  твоите  ни взеха  двете къщи (гредоред), строени от дядо ми- (той е преселник от Панагюрище, рода с Райна Футекова) и двора в центъра на Пловдив.
Двора, в който си гледахме зеленчуци, овошки и няколко кокошки (голям двор  + бивше сметище на гърба на двора, което дядо ми беше взел под аренда и превърнал в градина), И в който дядо ми работеше частно по мебелите на за бедните хора в квартала, вече като пенсионер- това за имаме един път на седмицата месо.

Платиха ми всичко на всичко 2700 лева ,и дадоха право да закупим 2 нови апартамента  - единия за 15 000 хиляди лева , другия за 16 000 леа.

Изплатих остътъка от вноските  чак през 1998 г (от няколко хиляди лева), когато парите се бяха обезценили 1000 пъти.

Та толкова.

Познавам хора от Пловдив, чийто бащи  не преживяха експроприацията на къщите и малките им бизнеси, а те - дъщерите и синовете им днес мизерстват..В рушащи се панелни жилища, продукт на мисълта и "благото" на "твоите"

За мен  са работили викаш? 

Аз ще кажа  - не да го д.....ш :) , ами да умреш - и ти , и семето ти (децата ти)..Да ги надживееш, обаче.... Става ли?

 

Така е било както казваш.Според нашите закони никой няма право да притежава, правилната дума е да разполага и то само с толкова колкото е необходимо, т.е да има всичко базово и да е спокоен в ежедневието, всичко над това е перверзия, гавра със Съдбата и подлежи на рестрикция. Разполагали сме с възможности, никой от Нас не е злоупотребил, никой мъж от моя род не е умрял собственик на каквото и да е, при нас е забранено да имаме собственост !, ние принадлежим, а не обратното, това е Силата..............

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 31 минути, laplandetza said:

Така е било както казваш.Според нашите закони никой няма право да притежава, правилната дума е да разполага и то само с толкова колкото е необходимо, т.е да има всичко базово и да е спокоен в ежедневието, всичко над това е перверзия, гавра със Съдбата и подлежи на рестрикция. Разполагали сме с възможности, никой от Нас не е злоупотребил, никой мъж от моя род не е умрял собственик на каквото и да е, при нас е забранено да имаме собственост !, ние принадлежим, а не обратното, това е Силата..............

Къщите бяха на дядо ми/дядо ми,  и на сестра му ("лелка") , всичките те бяха живи по това време...Две семейства/домакинства - две къщи,  в един двор. 
Такива са били нравите и обичаите, когато дядо ми е строил къщите ..
Демек, никой не е притежавал  повече отколкото му се полага по комунистическия  закон. 
И не е даден избор на никого

Не споменах по-горе - живял съм при дядо ми и баба ми, без родителите ми. Те са ме отгледали от бебе.

Цитирай

никой от Нас не е злоупотребил

Чста злоупотреба е и престъпелние е - да вземеш властта с оръжие и сила, и да я държиш по този начин, Да се ползваш с привилегии през това време и да определяш  съдбата на другите.Така прави мафията - а  знаеш че мафията я преследва закона. 

Редактирано от nik1
Link to comment
Share on other sites

Преди 4 минути, nik1 said:

Къщите бяха на дядо ми/дядо ми,  и на сестра му ("лелка") , всичките те бяха живи по това време...Две семейства/домакинства - две къщи,  в един двор. 
Такива са били нравите и обичаите, когато дядо ми е строил къщите ..
Демек, никой не е притежавал  повече отколкото му се полага по комунистическия  закон. 
И не е даден избор на никого

Не спопемах по-горе - живял съм при дядо ми и баба ми, без родителите ми. Те са ме отгледали от бебе.

 

Е, тогава било е грешка , произвол , при факта , че не са ги обезвазмездили както е необходимо с подходящи безплатни жилища ( платени с пари от иззетите имоти).

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 5 минути, laplandetza said:

Е, тогава било е грешка , произвол , при факта , че не са ги обезвазмездили както е необходимо с подходящи безплатни жилища ( платени с пари от иззетите имоти).

Това беше практиката - не сме само ние третирани така, Така стана с хората целия квартал (който  го няма вече)

Link to comment
Share on other sites

Преди 19 минути, nik1 said:

Това беше практиката - не сме само ние третирани така, Така стана с хората целия квартал (който  го няма вече)

Пловдивските кадри не са били читави. Това да е само, някои са предпочитали за <дребни буржоа> дори, не говорим за по заможни хора , метода на <безследно изчезналия>, такъв им е бил светогледа.Познавах и такива възрастни комунисти, които не се замисляха много.Нов ред, нова държава, позволяват се такива действия, замитат се.

Следващият път , следващата тотална революция, ще е много по жестоко, според мен това ще е абсолютния край на господството на човешкият вид, вероятно, дай боже Глобален гиноцид., нека да е по бърз, по малко страдание да приключва тая <сапунка> .............😀

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Навсякъде т.н. комунисти в Източна Европа след ВСВ са едни и същи

Това е написано не къде да е, а е органа на БСДП (о) в изгнание

„Политическата обстановка на унищожаване на основните граждански и политически свободи, създадена с установяване на комунистическата власт в България, лиши социалистическото движение от всяка възможност на легално съществуване в страната. Историческата мисия и неговите идеали обаче останаха непокътнати като неразрушима вяра, залегнала дълбоко в съзнанието на трудящите се маси там в Отечеството. Те отново ще проблеснат заедно с освобождението на нашия народ, за да се превърнат в неудържим порив към изграждане на един нов свят, светът на свободата, социалната справедливост и достойнството на човека“.

„Чрез тези принципи демократичният социализъм се подчертава като решително отрицание на всяка форма на тоталитаризъм, фашизмът от дясно или комунизмът от лево. Докато социализмът се бори за свобода и социална справедливост, комунистите се стремят да изострят социалните конфликти в обществото с цената на мизерията и страданията на бедните народни маси, единствено за да установят диктатура на своята партия. Техните методи на властване са физическия и морален тормоз над трудящите се маси, влошаване тяхната мизерия и икономическа зависимост.
“Защото за нас отрицанието само по себе си не е и не може да бъде съдържание на една творческа политика. Отрицанието и разрушението са атрибути на комунизма". 

Цитирай

Следващият път , следващата тотална революция, ще е много по жестоко, според мен това ще е абсолютния край на господството на човешкият вид, вероятно, дай боже Глобален гиноцид., нека да е по бърз, по малко страдание да приключва тая <сапунка> .............

Не се знае, знае ли се ли се :)  ..Следващия път....Следващия  път всички "другари" може да "окрасят" като мартеници през април клоните на дърветата..:)

 

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...