Отиди на
Форум "Наука"

Oт къде си купувате книгите?


Recommended Posts

  • Потребител

Аз от Ciela поръчвам. Ако искаш пък по евтино скивай в https://bazar.bg/obiavi/svobodno-vreme И от там се намрат, но са втора употреба все пак. Аз предпочитам да си ми е нова книгата.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Аз съм си купил електронна книга-четец от Киндъл и чета предимно от нея, с което мисля че си спестявам поне няколко стотици лева годишно; прилични такива устройства има за по около 200-300 лева, вътре в паметта може да се съхранят хиляди е-книги, тоест да си носите цялата библиотека в джоба.

Ако все пак сте фен на книжните книги, гледайте сайтовете на големите търговски вериги и издателствата, те почти винаги правят търговски отстъпки от порядъка на 15-20 процента; ако не Ви мързи, можете за определени книги да се обадите на самите издатели, те имат предвидена търговска отстъпка поне до 30 процента, най-сетне има книготърговски борси, откъдето също можете да си купувате с по 20 до 40 процента намаление от коричната цена.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 15 минути, bulgaroid said:

Аз свалям на телефона.

Става и така, но бързо пада батерията при по-дълго четене и блести екрана, този на е-четците е матов и с подсветка, регулиране на шрифтове и маса други екстри за четене.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Слушането не е като да четеш, не се брои. Не можеш да се наречеш читател ако слушаш книги. Също и гледането на филми по книги. :)


 

Link to comment
Share on other sites

  • Администратор
Преди 38 минути, makebulgar said:

Слушането не е като да четеш, не се брои. Не можеш да се наречеш читател ако слушаш книги. Също и гледането на филми по книги. :)

Хайде сега, колко да не се брой ;)

 

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

От книжарниците на Хеликон и на Сиела. И имам един мой бивш ученик, който ми носи книги от Франция.

Ето някои от големите френски вериги книжарници: Flammarion, La FNAC, Le furet du Nord, Kili, Gibert Joseph, Mollat, Sadel, Sauramps, L'appel du livre, Ombres blanches, Le grand cercle, Grand palais, Le forum du livre, Hall du livre... Списъкът не претендира за изчерпателност.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 часа, ISTORIK said:

От книжарниците на Хеликон и на Сиела. И имам един мой бивш ученик, който ми носи книги от Франция.

Ето някои от големите френски вериги книжарници: Flammarion, La FNAC, Le furet du Nord, Kili, Gibert Joseph, Mollat, Sadel, Sauramps, L'appel du livre, Ombres blanches, Le grand cercle, Grand palais, Le forum du livre, Hall du livre... Списъкът не претендира за изчерпателност.

Това е чудесно, само някои да ми ги превежда ще слушам и аз с удоволствие.;)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...
  • 4 седмици по-късно...
  • 10 месеца по късно...
  • Потребители

Основно от интернет, но и панаирите на книгата са винаги подходящо място за купуване на много книги :)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Книгата на

Thompson, Ewa M. (Ewa Majewska) Imperial knowledge : Russian literature and colonialism

от антиквар, онлайн.

Понеже имам лош опит, с плащане при получаването. За приемен пункт отбелязах FoxPost /при тях 3-5 дена стои стоката после я пращат на зад/.

Месеци чаках докато ми съобщат, че са я намерили и ще ми я изпратят незабавно....

Уви точно тогава когато заминах за 1 седмица в Испания.

Писах им, да забавят изпращането защото няма да съм тук. Няма отговор.

Следващото инфо беше, че книгата е поставена в боксът и имам 3 дена да я взема....Писах им, че от Мадрид надали мога, но ако може още само 1 ден да продължат/ако е нужно ще доплатя/ срокът. Върнаха я при антиквара.

След 2 дена получих съобщение, че ако искам книгата, да платя чрез банков трансфер Х сума за повторно изпращане. С това началната цена на книгата се удвои близо на 10 000 форинта.

Казах им, че предпочитам лично да сия взема, платих чрез банката първото изпращане и книгата и после лично отидох по крайнините на градът в един книжен магазин за нея....

Но затова като подарък ми дадоха още 3, за мен съвсем ненужни книги....

CUSTOMER ON FOCUS!!!!!🤬

ПС.

Знае ли някой, да има такава услуга, че човек ако занесе онлайн книга и да му направят истинска? 

Защото да чета от екрана дълго, не мога.

Да принтирам на А4 е ужасно много хартия и е също неудобно дасе чете...

Редактирано от Skubi
Link to comment
Share on other sites

  • Администратор
Преди 1 час, Skubi said:

Знае ли някой, да има такава услуга, че човек ако занесе онлайн книга и да му направят истинска? 

Защото да чета от екрана дълго, не мога.

Да принтирам на А4 е ужасно много хартия и е също неудобно дасе чете...

Аз също скоро се чудих дали има такава услуга и се оказа, че има, но не малко скъпичко.

Ето тук се дават 10 различни услуги, в който даваш книгата, те ти я принтират и подвързват като книга:

https://www.shopify.com/blog/print-on-demand-books

Ето тук пък може да се съмоиздаваш и да правиш същото, но минимум 4 бр. трябва да се поръчват от копие.

https://ridero.eu/en/sys/services/print/

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...