Отиди на
Форум "Наука"

По-бързо от светлината със Специалната Теория на Относителността


Recommended Posts

  • Потребител
Преди 9 минути, scaner said:

Забрави нехомогенността на времето, съсредоточи се на по-съществени неща. На това, че ЛТ все пак е трансформация на въртене, а не на мащабиране :)

Хехе, нехомогенността на времето се получава от мащабирането на времевите координати.
Не знам защо не го виждаш.

Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 686
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • Потребител
Just now, gmladenov said:

Хехе, нехомогенността на времето се получава от мащабирането на времевите координати.

Не знам защо не се опитваш да прочетеш дефиницията която сам си цитирал.

Такова дръвчене не е продуктивно, знаеш вече, няма да ме разчувства.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Младенов в детската градина не са ли ви казали, че в оригиналната ЛТ времето и пространството не се трансформират заедно, а или едното или другото. Като оставиш пространството оригинално времето се забавя, а като оставиш времето оригинално пространството се разтяга, тва е цялата фалфосия, не е телескоп. И ако ги трансформираш заедно се получават щуротии като на минковски и твоите. 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 13 минути, vanio said:

Младенов в детската градина не са ли ви казали, че в оригиналната ЛТ времето и пространството не се трансформират заедно, а или едното или другото. Като оставиш пространството оригинално времето се забавя, а като оставиш времето оригинално пространството се разтяга, тва е цялата фалфосия, не е телескоп. И ако ги трансформираш заедно се получават щуротии като на минковски и твоите. 

Мъка, мъкааа, не е лесно да си прост, все трябва оправдания да си търсиш :D

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 10 часа, vanio said:

Младенов в детската градина не са ли ви казали, че в оригиналната ЛТ времето и пространството не се трансформират заедно, а или едното или другото. Като оставиш пространството оригинално времето се забавя, а като оставиш времето оригинално пространството се разтяга, тва е цялата фалфосия, не е телескоп. И ако ги трансформираш заедно се получават щуротии като на минковски и твоите. 

покажи отнякъде информация че не се трансформират заедно

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 11 часа, gooogle≪soft≫ said:

покажи отнякъде информация че не се трансформират заедно 

Лоренц го е писал отдавна, доказва се с експеримента на Майкелсън, не ми се занимава изобщо с тия щуротий, писна ми на хурката. 

Редактирано от vanio
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 3 часа, vanio said:

Лоренц го е писал отдавна, доказва се с експеримента на Майкелсън, не ми се занимава изобщо с тия щуротий, писна ми на хурката. 

Хохохо, яйца с пръжки :)

Тебе не са ли те учичили в детската градина, че толкова тъпизми на едно място не трябва да се казват, щото ли личат от километри? Ма толкова можеш, то е ясно от начлото.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 часа, scaner said:

Хохохо, яйца с пръжки :)

Тебе не са ли те учичили в детската градина, че толкова тъпизми на едно място не трябва да се казват, щото ли личат от километри? Ма толкова можеш, то е ясно от начлото.

а тебе не са ли те учили в детската градина че аргументация не се прави , само с пържени и бъркани яйца  :)

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 5 часа, vanio said:

Лоренц го е писал отдавна, доказва се с експеримента на Майкелсън, не ми се занимава изобщо с тия щуротий, писна ми на хурката. 

ами покажи или докажи какво е писал лоренц и какво е доказано с експеримента на майкелсън.

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 14 часа, gooogle≪soft≫ said:

ами покажи или докажи какво е писал лоренц и какво е доказано с експеримента на майкелсън. 

аман с тия глупости и никой не чете лоренц, а като им го дадеш на готово ти плюят в лицето. 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

кат вземеш формулата за пространството там времето е класическо. не можеш да го трансформираш с релативистко време щото става буламач. 

същото е и с формулата за времето там пространството е класическо. 

много ми писна на хурката. 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 часа, vanio said:

кат вземеш формулата за пространството там времето е класическо. не можеш да го трансформираш с релативистко време щото става буламач. 

същото е и с формулата за времето там пространството е класическо. 

много ми писна на хурката. 

Ей, тая ти хурка много се измъчи, завалийката, да я използваш за неприсъщи и дейности като мислене не е шега работа :)

И как простият наблюдател, като си погледне ччасовника и тръгне да смята с лоренцовите трансформации, ще направи разлика дали той показва класическо или релативистско време?

Мъкаааа :D

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...