Отиди на
Форум "Наука"

Колко често пазарувате през интернет?


Колко често пазарувате през интернет?  

21 потребители са гласували

  1. 1. Колко често пазарувате през интернет?

    • Веднъж на няколко месеца
      4
    • Веднъж месечно
      4
    • Няколко пъти на месец
      7
    • Много рядко
      5
    • Никога
      1
    • Друго (опиши в коментарите)
      0
  2. 2. Започнахте ли да запазурвате повече в интернет от пандемията на сам?

    • Да
      12
    • Не
      8
    • Друго (опиши в коментарите)
      1


Recommended Posts

  • Администратор
On 8.10.2023 г. at 15:29, Skubi said:

Рядко. Лъжат, крадът, мошеници.

 

Може ли да разкажеш как и с какво са те излъгали?

От къде пазаруваш онлайн?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 часа, Р. Теодосиев said:

Може ли да разкажеш как и с какво са те излъгали?

От къде пазаруваш онлайн?

 

Най често това което показват по рекламата или нета, не покрива това което в действителност ще получиш. Или изгодната цена която изписват ако почнеш процеса за поръчка, таква такса, онакива проценти и накрая по-скъпо излиза от това което би си купил ако отидеш в един мол.

Предпоследното. Поръчах нещо по нета, платих го занапред с поставка на фохпощ.....и никога не пристигна.....Последното беше на фейса реклама от удобни сутиени. Имаше избор на цветове и размер. Избрах един размер и един цвят. Но с плащане при доставка. В този случай не може пощенска кутия да се посочи. И по елпоща ми съобщиха, че поръчката е приета и е на път към куриера. и после нищо....Поне 3 седмици се минаха и сутринта в 10 часа ми звънят по телефона, че тук е пред апартаментас поръчката. Казах ОК да я занесе назад защото съм на работа и да я донесе по-късно....После нищо....Потърсик старият адрес и им писах, а те ми отговориха, че с това че несъм платил съм анулирал поръчката....При това повториха анулираното и видях, че размера съвпада ама цветът не. Защото уж съм поръчал от трите цвята по-един.

По сигурни ми се вижда това което китайците правят. Поръчваш по интернет, но за самата стока трябва на място да отидеш и там плащаш. Така си поръчах Го-ПРо камера например...

Но няколко пъти ми се случва, да поръчам нещо и никакъв отзив да няма....

И ако търсиш нелп лайн да те пращат на безкрайни обиколки по автоответчиците. Но това навярно си го патил вече от банките, чрез мобифон компаниите до електро и водоснабдяващите компании. Изчезнаха гишета, изчезнаха хора. Понякога чисто проста информация искаш питаш и почва едно безкрайно идентифициране или на автотвечик. И ако е наистина сериозна работата обикновенно по-телефона не може да се уреди ами трябва лично да отидеш.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 месеца по късно...
  • Потребител

Рядко. Предимно от китайците разни джунджурийки. Калъфки и протектори за телефон, за дъщеря ми някакви боклуци за училище (ластици за коса, лепенки за нокти и т.н.). Преди около 4 години се бях зарибил и много пазарувах от китайците, ама вече не.

Последно преди година си взимах екипировка за планина от Германия и Словения. Обувките излизаха с 100 лева по-евтино отколото в БГ магазин.

Link to comment
Share on other sites

  • Администратор
Преди 2 часа, Янков said:

Май вече ще спирам да пазарувам от интернет. Прекалено често взе да ми се налага да връщам стоките. При това от уж реномирани сайтове.

За какви стоки става въпрос?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 30 минути, Р. Теодосиев said:

За какви стоки става въпрос?

Електроника. Е Маг. Мебели от други търговци. Не отговарят на описанието. Поръчваш един модел, пристига друг. Пише че е налично, но се оказва че не е. Но най-зле са куриерските фирми. С тях вече ме е страх да имам работа. А Еконт са номер 1. Имам ли друга опция, през тях не искам да поръчвам.

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...