Отиди на
Форум "Наука"

Идентичност(и)


Recommended Posts

  • Потребител
Преди 34 минути, Atom said:

Е,  хайде сега. Това означава ли, че няма предразсъдъци към тези хора, няма стереотипи и т.н.?  Всичко е точно и тази идентичност е само заради някаква техническа отметка в квадратчето "азиатски американец".  Спрямо останалите идентичности - афроамериканците и латиносите сигурно е същото. И те си въобразяват, че имат някакви проблеми, но всъщност всичко е точно. 

 

Сигурно има дискриминация, но появата на "азиатска" раса, която влючва какви ли не азиатци, е административна мярка, нямам наблюдения те да са се мобилизирали в някаква обща идентичност на диалектичен принцип.

Любопитно: https://www.whitehouse.gov/briefing-room/presidential-actions/2021/01/26/memorandum-condemning-and-combating-racism-xenophobia-and-intolerance-against-asian-americans-and-pacific-islanders-in-the-united-states/

Идиосинкратични са щатските расови/етнически деления, защото испанска раса няма. Чудно ми е къде слагат испанците и португалците - при хиспаносите или при кавказката раса...

История:

https://www.pewresearch.org/fact-tank/2020/02/25/the-changing-categories-the-u-s-has-used-to-measure-race/

Редактирано от dora
Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 80
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • Потребители
Преди 9 часа, dora said:

личностови характеристики, собствена история - примерно инициативност,  социална ангажираност, препоръки от долните образователни нива, които се сканират за желани от университета характеристики, като лидерство (Харваврд конкретно иска да възпитава бъдещи лидери).

Ако се абстрахитаме от неведимото, това може би е нещото поставя "бамбуковия таван" в Айви-то -голямата част от азитците са идват от култури, в които се възпитава обратните характеристики на подчертаните:

култури с групов (родов) колективизим, със Self-effacement (и съответно негативно  отношение към авторитета - в което няма парадокс, просто в тези култури, да фи наречем "скромнни" се смята че автиритетът не е добро нещо - "ако един пирон стръчи, той ще бъде зачукан" - японска поговорка,), и с Restraint

Всъщност тези културни особености оказват влияние и върху кариерата на азиатците - понатието "лепкав под", се отнася за тях. Въпреки че са добре образовани, те рядко се издигат до лидерски и високи позиции

Дали има предразсъдъци и стреотипи към азитците създадени на на тази база (култура) - най-вероятно, но нека да кажем че не винаги пресразсъдъцъците и стереотипите са грешни 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
On 30.01.2021 г. at 12:32, Mazzini said:

Специално за "визията" и "прилагането на правилата". Форумът на Бойна слава, се славеше с изключително стриктна модерация, просто неща, които се допускаха в други форуми, там не се толерираха. Знаеш ли каква е съдбата на Бойна слава? - Практически мъртъв е. Една част от потребителите 2016 се отцепиха и си направиха собствен форум. 

Аз съм бил там още преди да се регистрирам тук, тъй че няма смисъл да ми обясняваш. Повече от това не искам да го коментирам въпросния форум. Тук изобщо не става дума за драконовски мерки, при които да те банват, ако не отговориш на някое от властимащите лица в рамките на пет минути. Става въпрос за елементарни работи като например недопускането на целенасочен, безобразен спам, от който цял раздел заприлича на кочина. Това до преди известно време се спазваше и не съм видял форумът да е умрял.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
On 30.01.2021 г. at 12:32, Mazzini said:

 

Специално за "визията" и "прилагането на правилата". Форумът на Бойна слава, се славеше с изключително стриктна модерация, просто неща, които се допускаха в други форуми, там не се толерираха. Знаеш ли каква е съдбата на Бойна слава? - Практически мъртъв е. Една част от потребителите 2016 се отцепиха и си направиха собствен форум. 

И аз бях, там форума умря защото не се допускаше друго мнение освен това на модератори и хората около тях,а при тях стритно се спазваше конспекта на АОНСУ,демек щом е написано е така и точка. Според мен форума беше специално създаден да подържа официалната история от времето на социализма,за нищо друго. Сега е умрял но има интересна библиотека и много качествени мнения дано не го закрият много ценни неща има там.

Кой е тоя форум аз не знам може ли линк?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
On 31.01.2021 г. at 15:33, bulgaroid said:

И аз бях, там форума умря защото не се допускаше друго мнение освен това на модератори и хората около тях,а при тях стритно се спазваше конспекта на АОНСУ,демек щом е написано е така и точка. Според мен форума беше специално създаден да подържа официалната история от времето на социализма,за нищо друго. Сега е умрял но има интересна библиотека и много качествени мнения дано не го закрият много ценни неща има там.

Кой е тоя форум аз не знам може ли линк?

https://www.fenixforum.net/

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
On 29.01.2021 г. at 18:32, Б. Киров said:

Разляхме му напълно темата на Атом, но благодаря ти за сравнението; аз самият отдавна си го правя за себе си, но друго е да го видиш от различна гледна точка.

Малко "разливане" и от мен (малко) :)

Не забравихме  ли много важно сравнение - "Хляб и зрееелищааааааа"? :) (театър/кино/ и спорт)

 

 

Попадна ми Wonder Woman 1984 (2020) - 10 Minute Preview (първите 10 минути) на Warner Bros и се сетих за тази аналогия -  трейлърът е просто "зрелище"

 

 

Бих развил тезата, че тази аналогия произтича от една друга- светския характер на държавите!

Редактирано от nik1
Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...