Отиди на
Форум "Наука"

Чукът от Тексас


Recommended Posts

  • Потребител

Здравейте. Преди месеци бях попаднал на сайт в който са обяснени доста "загадки", като чука от Тексас или различни други предмети откривани по света. Опитах се да открия страницата, но явно не задавам "правилните" въпроси на чичо и той не ми съдейства. Ще съм благодарен, ако някой е попадал на този сайт с обяснение на тези неща да му прати линк към него на ЛС или тук в темата. :)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Едва ли, само в един сайт да се пише за подобни находки. Трудно, някой би те насочил конкретно и точно към сайтът, който търсиш. 

По-голяма вероятност да го откриеш имаш, ако си провериш историята на браузера. 🙂 

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Наистина ли ти трябва специален сайт за оборване на очевидни фалшификати? ;) Чука от Тексас специално най-вероятно не е фалшификат, но не е и на 400 милиона години или там на колкото твърдят щурите креационисти. Най-вероятно е бил произведен през втората половина на 19 в. и е попаднал в лесно разтворим варовик, може би размекнат от грунтови води, който го е обгърнал частично и впоследствие отново се е втвърдил.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 27 минути, Warlord said:

Наистина ли ти трябва специален сайт за оборване на очевидни фалшификати? ;) Чука от Тексас специално най-вероятно не е фалшификат, но не е и на 400 милиона години или там на колкото твърдят щурите креационисти. Най-вероятно е бил произведен през втората половина на 19 в. и е попаднал в лесно разтворим варовик, може би размекнат от грунтови води, който го е обгърнал частично и впоследствие отново се е втвърдил.

Много вероятно да е използван от миньори и останал под земята през 19в.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 13 часа, Warlord said:

Наистина ли ти трябва специален сайт за оборване на очевидни фалшификати? ;) Чука от Тексас специално най-вероятно не е фалшификат, но не е и на 400 милиона години или там на колкото твърдят щурите креационисти. Най-вероятно е бил произведен през втората половина на 19 в. и е попаднал в лесно разтворим варовик, може би размекнат от грунтови води, който го е обгърнал частично и впоследствие отново се е втвърдил.

Обяснението беше много подобно на даденото от теб. В този сайт на който бях попаднал оборваха подобни небивалици и понеже редовно ми попадат подобни където мога се опитвам да обясня защо поредната "сензация" или "скрита истина" си има логично и смислено обяснение. 
За съжаление имам познати, които вярват във всякакви алтернативни глупости, скрита истина , конспирации, а има моменти в които не мога да си затрая и да им слушам дивотиите. :)

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Инженерни науки
Преди 55 минути, Димитър Йорданов said:

Обяснението беше много подобно на даденото от теб. В този сайт на който бях попаднал оборваха подобни небивалици и понеже редовно ми попадат подобни където мога се опитвам да обясня защо поредната "сензация" или "скрита истина" си има логично и смислено обяснение. 
За съжаление имам познати, които вярват във всякакви алтернативни глупости, скрита истина , конспирации, а има моменти в които не мога да си затрая и да им слушам дивотиите. :)

Това ли търсиш?

https://texashillcountry.com/london-hammer-time-travel/

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...