Отиди на
Форум "Наука"

проф. Лъчезар Филипов - труд и възгледи


Recommended Posts

  • Потребител

От известно време гледам различни видеа с проф. Лъчезар Филипов и ми прави впечатление начина по който успява да обясни тезите си по интересен и логичен (поне за мен) начин. Какво е мнението ви относно неговите виждания? Доколко твърденията и предположенията му са достоверни?

На мен лично ми харесва това, че не се страхува да изказва открито своите съмнения, така както и да търси новото и различното.

 

За тези които не са чували за него прилагам едно от предаванията в които участва:

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
On 4.08.2021 г. at 22:59, discounts said:

От известно време гледам различни видеа с проф. Лъчезар Филипов и ми прави впечатление начина по който успява да обясни тезите си по интересен и логичен (поне за мен) начин. Какво е мнението ви относно неговите виждания? Доколко твърденията и предположенията му са достоверни?

На мен лично ми харесва това, че не се страхува да изказва открито своите съмнения, така както и да търси новото и различното.

Лично моето мнение: около 10% от приказките му заслужават доверие, останалото е някаква чиста измислица.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Благодаря за информацията! 

Прегледах няколко видеа с Бойко Рангелов. Той също добре обяснява на достъпен език как според него стоят нещата.

Навярно, ако потърся ще намеря и други учени опитващи се да обяснят случващото се около нас. Думите им макар и на пръв поглед да звучат малко като приказки за възрастни са добре изложени, обосновани и подкрепени с личен или споделен опит.

Смятате ли, че изходните данни на които се базират техните предположения и твърдения са достоверни? Става въпрос за преки и косвени наблюдения, експерименти, документи и т.н. 

Въпросът е предизвикан, малко и пореди факта, че гледах няколко предавания от поредицата 'Прастари времена' от Ирена Григорова. В един от епизодите обясняваха, защо няколко големи камъка са били използвани за светилище в древноста. Предположенията направени по време на огледите на камъните, които след публикуването им ще бъдат приети за доказателства ми се сториха меко казано несериозни. Следвайки метода, който бе използван може би всяка по-голяма и не гладка скала или група от скали независимо къде се намират може да се докаже, че някога е била свещено място. 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
On 8.08.2021 г. at 8:24, discounts said:

Смятате ли, че изходните данни на които се базират техните предположения и твърдения са достоверни? Става въпрос за преки и косвени наблюдения, експерименти

Нещата за който те говорят са от прочетено + собствено разбиране.

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...