Отиди на
Форум "Наука"

Тайните нуки и човешката душа

Recommended Posts

• Потребител

Човешката душа е мистерия, която трябва да изучаваме и в крайна сметка никога няма да я разгадаем, защото тя е безкрайна, също както необятния космос. Има много тайни науки, тайни, защото още не сме ссе докоснали до тях. Тук можем да обсъдим част от тези тайни науки. Такива са:

астрология - Наука за разположението на небсните тела.

нумерология - Псевдонаука за числата.

алхимия - Наука за трансмутация на металите.

орфизъм - Учение на траките за безсмъртието на човешката душа.

тангризъм - Наука,която включва всички останали науки.

френология - Псевдонаука за сихическите качества, за които се съди по формата на черепните кости.

физиогномика - Наука, която изучава външния вид на човека и връзката му с вътрешния му свят.

кабала - Езотерична наука, която разкрива смисъла и значението на Словото Божие и обяснява библията.

акаша - Наука за история на духа. 

и други окултни науки. 

Можем да обсъждаме всичко това, както и всичк, което ви нтересува. Въпросите са всестранни, така,че по тях може да се говори много.

• Потребител

Вярвате ли в безсмъртието на човешката душа?

Според много окултни науки душата се преражда много пъти с цел да се извиси духовно, или да изпълни няаква мисия. Не случайно "траките се радвали, когато някой почине и тъжали, когато се роди човек". Това е така защото те знаели, че смъртта е начало на осъзнатия истински живот, а раждането е друга форма на съществуване имаща определена цел. Те знаели, че нашето физическо тяло е временна обвивка, докато някой от енергийните ни тела никога не умират.

Всяка душа следва принципа на числото 8, което според науката нумерология е числото на цикличността т.е. редува се материален с нематериален живот. Явление което е нречено прераждане.

• Потребител
Преди 31 минути, Victoria Padalov said:

Вярвате ли в безсмъртието на човешката душа?

Не. 

Приемам само като поетичен израз "душа". Това, което наричат така за мен е "мозъчна дейност по преработка на сигналите от сетивата и самия мозък, а също и кодираната чрез словото информация". С умирането на мозъка се прекратява и психичната дейност. Информацията се загубва.

• Потребител

Ако нямаше прераждания, то какъв би бил смисъла на поуките от живота, след като те биха се загубили и какъв би бил смисъла да се борим за истина и съвършенство. Би ли имал живота смисъл, ако след него нямаше друг? Щяха ли дасъществуват окултни  науки? И ще имали смисъл да живеем?

Споменахте за мозачната дейност и сетивата, да мозъка е най-сложния орган в човешкото тяло, но след него информацията не се разпада. Тя се съхранява в пространството.

Може ли според вас един обикновен орган в тяото да представлява човека? Отговора е, не, защото човек не е това видимо тяло. Той е това, което наричаме душа.

• Потребител
Преди 5 часа, Victoria Padalov said:

Тук можем да обсъдим част от тези тайни науки.

Астрология: Ако сте тръгнали да падате, направете го по елегантен начин.

Нумерология: Новите валути са Време и Мобилност.

Физиогномика: Никога не учете една дама как да лети с метла.

Кабала: Ако сте страхливи, търсете билката Гутсия семпервиренс - ще ви изпълни с дързост.

• Потребител
Преди 18 часа, Victoria Padalov said:

Ако нямаше прераждания, то какъв би бил смисъла на поуките от живота, след като те биха се загубили и какъв би бил смисъла да се борим за истина и съвършенство. Би ли имал живота смисъл, ако след него нямаше друг?

Мисля, че въпросът е решен. Жените имат предимство. Могат да осъществяват Прераждане и да пренесат поуките от живота, постигнатото знание в следващото поколение.

Случка от моя живот. Говорим си с позната за преживяно време на безработица и казвам, че това е пропиляно за мен време. Тя ме затапва с "А аз родих и отгледах три деца". 

Впечатление от филм: "Смъртта й прилича" ТУК (Брус Уилис още с коса): Там има избор за вечен живот, обаче героят си избра пълноценен живот с многобройно семейство и нормална човешка смърт.

Редактирано от Втори след княза

• 2 седмици по-късно...
  • Потребител
On 16.08.2021 г. at 12:00, Втори след княза said:

Говорим си с позната за преживяно време на безработица и казвам, че това е пропиляно за мен време. Тя ме затапва с "А аз родих и отгледах три деца". 

А аз написах няколко книги. 

• Потребител
On 15.08.2021 г. at 17:53, Victoria Padalov said:

Ако нямаше прераждания, то какъв би бил смисъла на поуките от живота, след като те биха се загубили и какъв би бил смисъла да се борим за истина и съвършенство. Би ли имал живота смисъл, ако след него нямаше друг? Щяха ли дасъществуват окултни  науки? И ще имали смисъл да живеем?

Споменахте за мозачната дейност и сетивата, да мозъка е най-сложния орган в човешкото тяло, но след него информацията не се разпада. Тя се съхранява в пространството.

Може ли според вас един обикновен орган в тяото да представлява човека? Отговора е, не, защото човек не е това видимо тяло. Той е това, което наричаме душа.

Смисъла би бил, да живеем истински в този свят, който ни заобикаля тук и сега и света ни да е прекрасен! Да не отлагаме мечтите си за "следващия живот". Мечтите за "следващ живот" е характерен само за неудачници!

Редактирано от skiahtro

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

Вече 15 години "Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За контакти:

• Create New...