Отиди на
Форум "Наука"

Защо съвременният човек е инфантилен?


Recommended Posts

  • Потребител

Неприятен, но все по-основателен въпрос.

https://kerchtt.ru/bg/infantilnyh-i-t-d-i-pochemu-infantilen-sovremennyi-chelovek-kak/

https://psychology.framar.bg/10-признака-човекът-до-вас-е-инфантилен-и-как-да-се-справите-с-това

"Психичният инфантилизъм има редица характеристики и може да се прояви на различни етапи от живота на човек и в различни области. Това се отнася както за отношенията с близки, така и за работата. При възрастен инфантилен човек и мисленето, и чертите на характера са твърде сходни с тези на децата. Ето основните признаци на психологически инфантилизъм:

 
  • Липса на независимост.
  • Желанието да се избегнат проблеми.
  • Липса на житейски цели и стремежи.
  • нежелание за развитие.
  • Неадекватност.
  • Егоизъм.
  • Склонност към пристрастяване.
  • Безотговорност.
  • Неспособност за общуване.
  • Липса на социален растеж.
  • Заседнал начин на живот и др."

215606.jpg

Редактирано от Шпага
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Понеже имам познати девойки, които се държат по подобен начин имам подозрението, че една от причините за прояване на подобен характер е липсата на чувство за отговорност. Когато си отговорен си отговорен както към заобикалящия те свят, така и към самия себе си. Означава, че можеш да поемеш отговорност и например да признаеш вината си. Ей, имам досег с един човек, който освен, че се държи инфантилно и лъже изключително много. За разни дребни неща. И то защото, аз поне си мисля така, не умее да признава пред себе си някакви неща. Например, че харесва определен тип мъже, че оправдава нанасянето на корекции по тялото. Например, аз я питам - абе ти май си си сложила инжекция хиалуронова киселина в устата, а тя отрича, въпреки че то е видимо, че е така. И то отрича и лъже, защото знае, че ще получи неодобрението ми. Защото не може да застане с лицето си да каже "Да, сложих си. Ако не ти харесва, това е твой проблем". И разбира се, се държи инфантилно. Та така... бягане от отговорност е за мен това.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 9 часа, Шпага said:

Неприятен, но все по-основателен въпрос.

https://kerchtt.ru/bg/infantilnyh-i-t-d-i-pochemu-infantilen-sovremennyi-chelovek-kak/

От статията:

  • Причини за инфантилизъм
    Това неприятно най-често се развива в резултат на неправилно възпитание. Когато родителите
    се стремят да предпазят детето си (дори и вече доста възрастно дете) от отговорност и всички
    неприятности. Ако самият човек не иска да се научи как да решава проблемите си без външна
    помощ, тогава инфантилните черти на неговия характер само ще растат и ще набират скорост.

Напълно съм съгласен с написаното.

В стремежа си да се погрижат възможно най-добре за своите деца, родители завършват да ги
разглезват и инфантилизират.

Някога на децата се е гледало като на бъдеща работна ръка, а не като на принцове/принцеси.
Съответно нашите баби и дядовци не са били инфантилни, за разлика от новите поколения.

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...