Отиди на
Форум "Наука"

Ето какво знаят в Нидерландия за българското възраждане.


Recommended Posts

Преди 4 часа, ДеДо Либен said:

Сигурни ли сте , че знаете в коя тема пишете?

🙂

Милиционера както винаги говори в теб, дори след толкова години...

Тук темата за Украйна, до колкото забелязах, я начена модератора на Руско-украинската война 2022 година.

Де да знаеш, може пък там вече да му е тясно...😉

Редактирано от skiahtro
  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 1,1k
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

Posted Images

Преди 7 часа, gmladenov said:

Путин може да спре "изтощението" на Русия с една единствена заповед: изнасяйте се
от Украйна. Това е всичко и "изтощението" спира.

Да си го чул Путин да се оплаква? Това, че Запада мисли как ще изтощи Русия не означава, че Путин мисли същото и да го мисли не се знае какъв е редът на мислите и приоритетите, защото не е важно колко ще се изтощиш ти, а колко ще пострадат тези дето искат да те изтощят. Най-големият военен успех на България е Първата световна война в която тя се изтощи, загуби, но влизането й продължи войната с 3 години изтощи всичките й врагове в много по-голяма степен, три империи с които беше в постоянен конфликт рухнаха - Отоманската, Руската и Австрийската, не позволи да се възстанови Византийската, а сърбите понесоха колосални загуби от които никога не се оправиха. Възможно е руското ръководство да прави точно тези сметки, а е възможно да действа само по глупост, което винаги е било характерно за Русия, но така или иначе от тях няма оплаквания, не чувам такива и от Украйна или Запада, затова да не им се бъркаме на хората, те ще правят каквото са решили, България за сега е добре и печели, ако дойде време да духаме супата - ще мислим.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 13 часа, skiahtro said:

Нама нищо неясно! Украинците разбира се не са нацисти, те са жертва! Просто използваха нацисти, като ги финансираха и пратиха в управлението, за да взимат решенията. Възползваха се от тях, да създадат ситуацията...

Това не е нашата война! И защото не е нашата война, ние имаме шанса да разсъждаваме разумно, както и трябва да бъдем отговорни, за действията си!

 

Как са ги избрали, като всъщност украинците НЕ гласуваха за Десн сектор и Свобода. И дори като бяха в парламента, доста назад във времето не бяха от водещите партии. Можеш да се упражняваш и по темата за президента евреин-нацист.

Link to comment
Share on other sites

Преди 13 часа, skiahtro said:

Това е твоя мисъл, която прикачвам, към моя мисъл, за да ти е по-лесно...🙂

Руснаците няма да се изнесат, по-скоро света ще изчезне...

Целта на войната не е да победи Украйна, а да се изтощи Русия, икономически, военно, стратегически, политически... Украйна е жертва на историческия момент и според някои, при това доста приемлива жертва...

 

 

Така е прекалено опростено. Цел разбира се е това , което казваш но на главната груопа от ОЧЗ, т.н. Запада.  Все пак Русия нямаше други алтернативи и тя има цели в тази спец.операция-войноподобна. Не мога да твърдя, няма информация, че дъга спец.военна операция е планувано от самото начало, според мен не и от Русия, а плановете на Запада зависят от руския отговор. За мен руснаците за пореден път взеха полуактивна позиция в тази Световна Игричка и всъщност подпомагат опитите на някои групировки в Запада за налагане на нови политики и нов социал.икономически ред.
Предвиждам Путин да сдаде власта другата година, като още тази година е възможно света да узнае неговия наследник, наследници.Преди оттеглянето, Русия е логично да обяви Спец.военната операция за успешна, а колко ще е такава..........ако негласно САЩ се приберат от украинска територия , значи е успешна.

Link to comment
Share on other sites

Преди 47 минути, др-бр said:

Как са ги избрали, като всъщност украинците НЕ гласуваха за Десн сектор и Свобода. И дори като бяха в парламента, доста назад във времето не бяха от водещите партии. Можеш да се упражняваш и по темата за президента евреин-нацист.

Не съм твърдял, че са ги избрали украинците! Азов бяха финансирани от различни организации и вкарани в управлението на държавата! Дефакто станаха държавата, тези които разполагаха със средствата и тези които взимаха решенията. Вляха се в украйнската армия и поеха командването.

Президента не е евреин-нацист, а евреин-артист!🙂

Редактирано от skiahtro
  • Благодаря! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 7 минути, laplandeca said:

Предвиждам Путин да сдаде власта другата година, като още тази година е възможно света да узнае неговия наследник, наследници.

Оттеглянето на Путин е невъзможно.  Това си е лично негова държава - персонална Империя. Есть Путин — есть Россия, нет Путина — нет России.  Ако можеше да се оттегли, отдавна да го е направил, но не може.  В такива персонални Империи от типа на империята на Александър Велики, империята на Атила или империята на Путин, фюрерът стои до последно. Махне ли се творението му може да се разпадне. 

Наследник също не може да има. Властта в ръцете на Путин е персонално негова, а не институционална и е акумулирана постепенно за последните 20 години.  Т.е. тази власт не върви по автоматизъм с дадена институция и затова не може да се предаде или наследи.  Всички руснаци помнят врътката с Медведев и в чии ръце беше реалната власт тогава.

Руснаците - олигархията, силоваците и обикновените хора, позволиха да се натрупа в ръцете на Путин огромна власт.  Тя обаче си е лично негова и никой няма да позволи същият обем власт да се съсредоточи в ръцете на някой самозванец, пък бил той Патрушев, Медведев, Шойгу или който и да е друг. 

  • Харесва ми! 3
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

Преди 28 минути, laplandeca said:

Така е прекалено опростено.

Опростеността в случая е напълно целенасочена! Тук имаме елементарни грешки, на ниво проста логика и не е необходимо да се усложнява.

Редактирано от skiahtro
  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 6 минути, skiahtro said:

Не съм твърдял, че са ги избрали украинците! Азов бяха финансирани от различни организации и вкарани в управлението на държавата! Дефакто станаха държавата и тези които взимаха решенията. Вляха се в украйнската армия и поеха командването.

Президента не е евреин-нацист, а евреин-артист!🙂

Отново имаме голи твърдения. И ти ли ще вкарваш соросоиди и рептили като колегата. Както ти обяснихме с Ник сегашният Азия няма нищо общо с този 2014. Тогава бяха толкова луди, че почнаха да нападат дори държавни институции и чиновници, които не им допадаха. Затова имаше вкарани в затвора. А държавата пое контрола върху батальона. Толкоз! Останалото са  руски фалшивки, като фотошопите с татуираните свастики и твърденията(нови за мен), че били обявени за екстремисти в половината свят. Ако твърдиш нещо друго, трябва да го докажеш без общи приказки. И само една информация за теб. При целия хаос след 2014 г., когато украинската държава, съответно армията бяха в състояние на полуразпад самите украински граждани се организираха и започнаха да финансират военните. Така са закупени бронежилетки, очила за нощно виждане, превозни средства....ето ти организациите финансирали Азов-украински граждански организации.

  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

 

Преди 15 минути, др-бр said:

Отново имаме голи твърдения. И ти ли ще вкарваш соросоиди и рептили като колегата. Както ти обяснихме с Ник сегашният Азия няма нищо общо с този 2014. Тогава бяха толкова луди, че почнаха да нападат дори държавни институции и чиновници, които не им допадаха. Затова имаше вкарани в затвора. А държавата пое контрола върху батальона. Толкоз! Останалото са  руски фалшивки, като фотошопите с татуираните свастики и твърденията(нови за мен), че били обявени за екстремисти в половината свят. Ако твърдиш нещо друго, трябва да го докажеш без общи приказки. И само една информация за теб. При целия хаос след 2014 г., когато украинската държава, съответно армията бяха в състояние на полуразпад самите украински граждани се организираха и започнаха да финансират военните. Така са закупени бронежилетки, очила за нощно виждане, превозни средства....ето ти организациите финансирали Азов-украински граждански организации.

😀

Естествено че имиджа ще е излъскан.. 99% от информацията за тях бе изтрита или променена.. Но ти нима вярваш, че нациската идеология, може да стане ей така изведнъж хоп, напълно човешка и хуманна? Изведнъж им дойде ъкъла, главорезите се поправиха напълно и станаха мирни и напълно хрисими граждани🙂 

Това е за баламурници и аз нямам нищо против, да го вярваш...

Редактирано от skiahtro
  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 7 минути, skiahtro said:

 

😀

Естествено че имиджа ще е излъскан.. 99% от информацията за тях бе изтрита или променена.. Но ти нима вярваш, че нациската идеология, може да стане ей така изведнъж хоп, напълно човешка и хуманна? Изведнъж им дойде ъкъла, главорезите се поправиха напълно и станаха мирни и напълно хрисими граждани🙂 

Това е за баламурници и аз нямам нищо против, да го вярваш...

Тоест пак общи приказки! Не става дума за вяра. Поне не и във форум с наука в името. Тук се предполага, че ако твърдиш нещо, можеш да го подкрепиш с някакви доказателства. Досега такива няма. Казваш, че 90%/ били изтрити. Ами дай останалите 10% или дори 1%. Досега няма едно доказателство. А самият ти дори не знаеше за трансформацията на Азов и сега си измисляш свободни съчинения. Но хайде да оставим нацисткия привкус на Азов в миналото. Ти твърдиш, че били завзели властта. Затова доказателства,или пак са ги изтрили?

И да, Зеленски е артист и евреин, а НЕ нацист. И това е факт. Не като вашатс теза:

Те са нацисти!

Доказателство?

Ама, доказателствата са изтрити, а вие нищо не разбирате.

  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

😀

Айде стига глупости! Идеята ти за бивша нацистка организация, преосмислила идеите си и превърнала се в благотворителна организация за откриване и набиране на благородни девици е абсурдна!

Това не са общи приказки, а идиотизъм!! Крокодила, дето станал бавачка у децката градина... Страхотна теза, пълна с доказателства и умиление...🙂

Доказателствата са навсякъде, за тия дето могат да съберат 2+2, но предпочиташ да се самозаблуждаваш, като си мислиш, че така съвеста ще ти остане чиста... ...или пък може би целенасочено заблуждаваш?🙂

Колко доказателства да ти давам, винаги ще минават покрай тебе, защото не са ти необходими!

Редактирано от skiahtro
  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 16 минути, skiahtro said:

😀

Айде стига глупости! Идеята ти за бивша нацистка организация, преосмислила идеите си и превърнала се в благотворителна организация за откриване и набиране на благородни девици е абсурдна!

Това не са общи приказки, а идиотизъм!! Крокодила, дето станал бавачка у децката градина... Страхотна теза, пълна с доказателства...🙂

Доказателствата са навсякъде, за тия дето могат да съберат 2+2, но предпочиташ да се самозаблуждаваш, като си мислиш, че така съвеста ще ти остане чиста... ...или пък може би целенасочено заблуждаваш?🙂

И аз това казвам, стига глупости.

Да припомня, тезата ти беше, че Украйна се управлява от Нацисти. Това не бе доказано. Въртиш се само около Азов, които били нацисти, просто щото ти така казваш и нямало как да не са нацисти. Дори нефелният ти опит за логическа заблуда(никой не твърди, че са благотворителна организация или, че не са националисти) само показва как нищо смислено не можеш да кажеш по темата. А това да докажеш, че сега са нацисти е само началото. Тепърва трябва да се аргументираш и, че Украйна като цяло е управлявана от нацисти.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

"Доказателствата" за украинския нацизъм могат да се намерят в разни сайтове и сайтчета на истинските нео-нацисти в Европа. Всички неонацистки групи и групички в Европа до една подкрепят Путин и именно евро-нацистите са най-големите борци срещу ("нацистка") Украйна.   На пръв поглед парадокс, но е факт.

Ето  статия на гръцката групировка "Златна Зора"  Заглавието (машинен превод на Гугъл)  е САЩ са решени да се бият с Русия... до последния украински войник!

"Продължаването на войната срещу Русия... до последния украинец, искат международните тирани! Така че вместо да използват влиянието си в Украйна, за да подновят мирните преговори и да позволят на Украйна да спаси каквото може, САЩ умишлено наливат масло в огъня, като увеличават военната помощ." 

https://xrisiavgi.com/2022/08/24/12/153496/

Ето още няколко цитата от същия нео-нацистки сайт  за да стане напълно ясно на чия срана са евро-нацитата:

"Нека не се смеем, нека не бъдем дезинформирани от баража на пропагандата на Новия ред. Причината за войната в Украйна е непрекъснатото разширяване на НАТО на Изток и "изстискването" на Русия!"

"Основната причина, поради която международните тирани се борят яростно с Русия на Путин (по повод военните операции в Украйна...), е, че тя остава вярна на триптиха Родина-Православие-Семейство и силно се съпротивлява на мръсните им планове за разпадането на традиционните общества!"

"Идва "черна зима" в Европа, с нормиране на горивата и енергията! "Санкциите" в Русия са причината!"

Та толкова за "доказателствата"

 

Редактирано от Atom
  • Харесва ми! 1
  • Благодаря! 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Преди 21 минути, др-бр said:

Да припомня, тезата ти беше, че Украйна се управлява от Нацисти. Това не бе доказано. Въртиш се само около Азов, които били нацисти, просто щото ти така казваш и нямало как да не са нацисти.

Добре, нека тръгнем от някъде...🙂

Според теб Азов, не са нацисти, така ли?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 3 минути, skiahtro said:

Добре, нека тръгнем от някъде...🙂

Според теб Азов, не са нацисти, така ли?

Написал съм каквото имам да кажа по въпроса още преди няколко дни. А впоследствие даже Ник сложи дълъг материал по въпроса. Ако имаш нещо да казваш по същество давай.

Link to comment
Share on other sites

Преди 33 минути, Atom said:

"Доказателствата" за украинския нацизъм могат да се намерят в разни сайтове и сайтчета на истинските нео-нацисти в Европа. Всички неонацистки групи и групички в Европа до една подкрепят Путин и именно евро-нацистите са най-големите борци срещу ("нацистка") Украйна.   На пръв поглед парадокс, но е факт.

Ето  статия на гръцката групировка "Златна Зора"  Заглавието (машинен превод на Гугъл)  е САЩ са решени да се бият с Русия... до последния украински войник!

"Продължаването на войната срещу Русия... до последния украинец, искат международните тирани! Така че вместо да използват влиянието си в Украйна, за да подновят мирните преговори и да позволят на Украйна да спаси каквото може, САЩ умишлено наливат масло в огъня, като увеличават военната помощ." 

https://xrisiavgi.com/2022/08/24/12/153496/

Ето още няколко цитата от същия нео-нацистки сайт  за да стане напълно ясно на чия срана са евро-нацитата:

"Нека не се смеем, нека не бъдем дезинформирани от баража на пропагандата на Новия ред. Причината за войната в Украйна е непрекъснатото разширяване на НАТО на Изток и "изстискването" на Русия!"

"Основната причина, поради която международните тирани се борят яростно с Русия на Путин (по повод военните операции в Украйна...), е, че тя остава вярна на триптиха Родина-Православие-Семейство и силно се съпротивлява на мръсните им планове за разпадането на традиционните общества!"

"Идва "черна зима" в Европа, с нормиране на горивата и енергията! "Санкциите" в Русия са причината!"

Та толкова за "доказателствата"

 

Как ще обясниш, че при иконизираната поява на Зеленски в гръцкия парламент, повечето депутати, леви-десни, станаха и си заминаха? Вкл. Караманлис - бившия министър председател, от сега управляващата партия, който е известен, като изключитело умерен човек? Та се наложи, "връзката, да се изгуби"?🙂

Всички ли са фашисти?

Редактирано от skiahtro
  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

Преди 5 минути, др-бр said:

Написал съм каквото имам да кажа по въпроса още преди няколко дни. А впоследствие даже Ник сложи дълъг материал по въпроса. Ако имаш нещо да казваш по същество давай.

Като си написал жив и здрав.. Аз не съм някой на който можеш да даваш поръчки, винаги имам изисквания към събеседника си...🙂

Можеш да си останеш сам с абсурдите си и да избягваш отговора, дали азов са нацисти...🙂

Редактирано от skiahtro
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 5 минути, skiahtro said:

Като си написал жив и здрав.. Аз не съм някой на който можеш да даваш поръчки, винаги имам изисквания към събеседника си...🙂

Можеш да си останеш сам с абсурдите си и да избягваш отговора, дали азов са нацисти...🙂

Не баце, не са нацисти, когато ти се покри. И не, Украйна не се управлява от Нацисти. 

Чакам да докажеш противното. 

  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

Преди 13 минути, др-бр said:

Не баце, не са нацисти, когато ти се покри. И не, Украйна не се управлява от Нацисти. 

Чакам да докажеш противното. 

Би ли уточнил, каква роля играе моето появяване или покриване, като доказателство, че са или не са нацисти?

Кой забраняваше, народа да се евакуира, когато падаха бомбите? Кой изкарваше бягащите от колите и ги пребиваше на пътя, защото бягаха от бомбите? Кой водеше военни действия, под прикритието на детски градини и болници? Кой изкарваше жените и децата в азовстал, пред бомбите и ги държаха в клетки, да не избягат? Кой пускаше видеа с отрязани гърла? Кой скопяваше военнопленници? Кой взимаше тези решения и командваше всичко това, бе бацевото? Някое благотворително дружество ли?

Редактирано от skiahtro
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 3 минути, skiahtro said:

Би ли уточнил, каква роля играе моето появяване или покриване, като доказателство, че са или не са нацисти?

Кой забраняваше, народа да се евакуира, когато падаха бомбите? Кой изкарваше бягащите от колите и ги пребиваше на пътя, защото бягаха от бомбите? Кой водеше военни действия, под прикритието на детски градини и болници? Кой изкарваше жените и децата в азовстал, пред бомбите и ги държаха в клетки, да не избягат? Кой пускаше видеа с отрязани гърла? Кой скопяваше воснопленници? Кой взимаше тези решения и командваше всичко това, бе бацевото? Някое благотворително дружество ли?

Има значение дотолкова,доколкото показва, че вече съм писал с теб по тази тема и съм ти показвал какво мисля, за нацизма в Азов.

Тези въпроси, които явно са реторични само показват, че идея си нямаш какво е националсоциализъм и типично за руски пропагандатор ще изкараш, че такъв съществува от хилядолетия. Примерно, асирийците са нацисти. А за всяко от твърденията си трябва да приложиш доказателства. Като става дума за скопявания, последното такова видео беше как го вършат руснаци с украински пленници. А преди това имаше с изнасилване на бебе от руски младши офицер.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, др-бр said:

Има значение дотолкова,доколкото показва, че вече съм писал с теб по тази тема и съм ти показвал какво мисля, за нацизма в Азов.

Тези въпроси, които явно са реторични само показват, че идея си нямаш какво е националсоциализъм и типично за руски пропагандатор ще изкараш, че такъв съществува от хилядолетия. Примерно, асирийците са нацисти. А за всяко от твърденията си трябва да приложиш доказателства. Като става дума за скопявания, последното такова видео беше как го вършат руснаци с украински пленници. А преди това имаше с изнасилване на бебе от руски младши офицер.

Ако за теб има някакво значение какво си писал, за мен няма, защото липсва ти логика, както и доводи!

Също така, единствените доказателства и доводи с/у написаното от мен, са изглежда моята крива особа!

Извършваните престъпления от лоши хора, по никакъв начин не оневинява, същите престъпления извършвани от други, особено ако ги даваш за пример, като достойни и справедливи хора!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Just now, skiahtro said:

Ако за теб има някакво значение какво си писал, за мен няма, защото липсва ти логика, както и доводи!

Също така, единствените доказателства и доводи с/у написаното от мен, са изглежда моята крива особа!

Извършваните престъпления от лоши хора, по никакъв начин не оневинява, същите престъпления извършвани от други, особено ако ги даваш за пример, като достойни и справедливи хора!

Празен пост, не по темата. Чакам за нацизма.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

Преди 3 минути, др-бр said:

Празен пост, не по темата. Чакам за нацизма.

Нацизма преди всичко е идеология и практики! Чети по-горе... Така може да изискваш, да се повтарям безкрайно...

Редактирано от skiahtro
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 5 минути, skiahtro said:

Нацизма преди всичко е идеология и практики! Чети по-горе...

Да, де, свържи практиките с идеология. В Африка като режат глави националсоциалисти ли са? Или  Червените кхмери в Камбоджа? Сталин, който е депортирал и пратил в лагери милиони нацист ли е? Тимур, който е избивал населението на цели градове и е струпвал пирамиди от глави нацист ли е? Както казах, идея си нямаш за какво говориш и единственото, което ти остава е да лепиш на всяко предполагаемо военно престъпление етикета нацизъм. А не се съм те почнал с руските такива, за да не разводним дискусията. Не, че има някакъв особен смисъл, но е забавно да те гледам как се гърчиш.

 

Редактирано от др-бр
Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...