Отиди на
Форум "Наука"

Ето какво знаят в Нидерландия за българското възраждане.


Recommended Posts

Преди 3 часа, Atom said:

Оттеглянето на Путин е невъзможно.  Това си е лично негова държава - персонална Империя. Есть Путин — есть Россия, нет Путина — нет России.  Ако можеше да се оттегли, отдавна да го е направил, но не може.  В такива персонални Империи от типа на империята на Александър Велики, империята на Атила или империята на Путин, фюрерът стои до последно. Махне ли се творението му може да се разпадне. 

Наследник също не може да има. Властта в ръцете на Путин е персонално негова, а не институционална и е акумулирана постепенно за последните 20 години.  Т.е. тази власт не върви по автоматизъм с дадена институция и затова не може да се предаде или наследи.  Всички руснаци помнят врътката с Медведев и в чии ръце беше реалната власт тогава.

Руснаците - олигархията, силоваците и обикновените хора, позволиха да се натрупа в ръцете на Путин огромна власт.  Тя обаче си е лично негова и никой няма да позволи същият обем власт да се съсредоточи в ръцете на някой самозванец, пък бил той Патрушев, Медведев, Шойгу или който и да е друг. 

Според мен , ти си заблуден. Русия не е диктаторска държава, Путин е заменим, не забелязваш ли, че от около 2 години готвят руснаците за деня на <промяната>.

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 1,1k
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

Posted Images

  • Потребител
Преди 17 минути, skiahtro said:

 

Приятно гърчене!

 

А най-сетне  нещо смислено. Вместо повтарянето на руски опорки.

А ето какво отговарят Азов на Тайм.

https://azov.org.ua/the-azov-regiments-response-to-the-allegations-published-in-time-magazine/

Пак ще повторя, никой не е отричал, че Азов са националисти.

Но нека за по-интересно приемем, че са нацисти. Как това доказва тезата ти, че те управляват страната. И пак ще добавя нацизмът и антисемитизмът са свързани. Нацизмът отрича демокрацията и либералното общество. А в Украйна имаме главнокомандващ евреин, под чието командване се намират тия нарочени нацисти. Имаме и свободно избори.

  • Харесва ми! 2
  • ХаХа 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Преди 6 минути, др-бр said:

. А в Украйна имаме главнокомандващ евреин

Интересно ми е кои евреи оцеляха в Украйна? защото историята е, че след Втория Потоп извършен от украинците има артисали тук-там евреи, после прииждат още и криво-ляво стигат до едно значително число. През 1939 г. идват иудео-болшевиките и почват да трепят наред, но в един момент германците ги сдавили и украинците се захванали  с обичайната си дейност - да ги изтребват, както тези от болшевишката семка, така и всички останали и с малко помощ от германците горе-долу сварили да свършат работата и общо взета решили еврейския въпрос. От къде тогава са евреите в сегашна Украйна? Аз не съм бол очи в библиотеките, но ми се струва, че тези са от болшевишката семка, дошли през 1944 г., дето за тях по-скоро може да се каже, че за по-зли от нацистите и да твърдим, че точно от тези не може да се пръкне нещо, което да се определи като фашист и нацист е малко несериозно, като се има предвид, че са избили десетки милиони и това, че голяма част са писали на сметката на Хитлер не ги прави антифашисти.

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 минути, Петър_Пейчев said:

Интересно ми е кои евреи оцеляха в Украйна? защото историята е, че след Втория Потоп извършен от украинците има артисали тук-там евреи, после прииждат още и криво-ляво стигат до едно значително число. През 1939 г. идват иудео-болшевиките и почват да трепят наред, но в един момент германците ги сдавили и украинците се захванали  с обичайната си дейност - да ги изтребват, както тези от болшевишката семка, така и всички останали и с малко помощ от германците горе-долу сварили да свършат работата и общо взета решили еврейския въпрос. От къде тогава са евреите в сегашна Украйна? Аз не съм бол очи в библиотеките, но ми се струва, че тези са от болшевишката семка, дошли през 1944 г., дето за тях по-скоро може да се каже, че за по-зли от нацистите и да твърдим, че точно от тези не може да се пръкне нещо, което да се определи като фашист и нацист е малко несериозно, като се има предвид, че са избили десетки милиони и това, че голяма част са писали на сметката на Хитлер не ги прави антифашисти.

Струва ти се, мислиш си. Пак гледаш в стената и тракаш първата ти хрумнала мисъл.Хвани се ти да докажеш как евреин с прадеди загинали в лагерите може да е нацист. Може да се справиш по-добре от Лавров

 

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

🙂

Преди 19 минути, др-бр said:

А най-сетне  нещо смислено. Вместо повтарянето на руски опорки.

Това бацевото не е смислено, а очевадно! В очевадното само ти може да търсиш особен смисъл...

🙂

Преди 19 минути, др-бр said:

Пак ще повторя, никой не е отричал, че Азов са националисти.

Но нека за по-интересно приемем, че са нацисти

=>

Преди 1 час, др-бр said:

Не баце, не са нацисти

🙂

Преди 19 минути, др-бр said:

Как това доказва тезата ти, че те управляват страната.

Чети по-горе казахме! Търси очевадни неща, на които няма нужда да търсиш смисъла...🙂

 

 

Редактирано от skiahtro
Link to comment
Share on other sites

Преди 1 минута, др-бр said:

Струва ти се, мислиш си. Пак гледаш в стената и тракаш първата ти хрумнала мисъл.Хвани се ти да докажеш как евреин с прадеди загинали в лагерите може да е нацист. Може да се справиш по-добре от Лавров

А болшевик може ли да е? Или ционист?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 4 минути, skiahtro said:

🙂

MainChaplinPhoto.jpg

Да, евреин, които иронизира нацизма и оставя една от най-добрите антивоенни речи в изкуството. Можеш като контрапункт да сложиш изказванията на Путин и семейство Дугини(баща и дъщеря) и на Илин 

  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 часа, skiahtro said:

Как ще обясниш, че при иконизираната поява на Зеленски в гръцкия парламент, повечето депутати, леви-десни, станаха и си заминаха? Вкл. Караманлис - бившия министър председател, от сега управляващата партия, който е известен, като изключитело умерен човек? Та се наложи, "връзката, да се изгуби"?

Станали и си заминали - хубаво. Караманлис дали  повтаря като папагал опорките на Златна Зора, които всъщност са руските опорки?  Споделя ли твоите собствени виждания по въпроса? Ако ги споделя - добре. Ако не ги споделя ти си този който трябва да дава обяснения. 

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

Преди 37 минути, др-бр said:

Да, евреин, които иронизира нацизма и оставя една от най-добрите антивоенни речи в изкуството. Можеш като контрапункт да сложиш изказванията на Путин и семейство Дугини(баща и дъщеря) и на Илин 

😀

Това зависи от ролята....

Единия иронизира, другия не...🙂

Link to comment
Share on other sites

Преди 12 минути, Atom said:

Станали и си заминали - хубаво. Караманлис дали  повтаря като папагал опорките на Златна Зора, които всъщност са руските опорки?  Споделя ли твоите собствени виждания по въпроса? Ако ги споделя - добре. Ако не ги споделя ти си този който трябва да дава обяснения. 

😄

Пиленце, ама колко ми харесфаш само ако знаеш....

Познай къде ще отидеш сега... 🙂

😀

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 57 минути, skiahtro said:

🙂

Това бацевото не е смислено, а очевадно! В очевадното само ти може да търсиш особен смисъл...

🙂

=>

🙂

Чети по-горе казахме! Търси очевадни неща, на които няма нужда да търсиш смисъла...🙂

 

Нищо не си казал.Написа една сурия глупости , които даже противоречаха на тезата ти, докато не се сети да потърсиш и нещо на английски. Както казах, това вече им смисъл. Първото нещо, което си написал досега. Хайде  ми докажи, че Азов управлявали. 

Общ принцип е, който е почти аксиома, че ако някой използва изрази като очевидно, общоизвестно и всеки знае, значи не може да се обоснове.

Link to comment
Share on other sites

Преди 25 минути, др-бр said:

Нищо не си казал.Написа една сурия глупости

Съжалявам! Нивото на диалога, винаги го съобразявам със събеседника. С теб това имаме да си кажем... Заслужи повече...😀

А това с клипчето на английски, не бе твоя заслуга, беше си чисто милосърдие...🙂

Просто избягвам да обяснявам на малки или като за малки деца...

Редактирано от skiahtro
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 13 минути, skiahtro said:

Съжалявам! Нивото на диалога, винаги го съобразявам със събеседника. С теб това имаме да си кажем... Заслужи повече...😀

А това с клипчето на английски, не бе твоя заслуга, беше си чисто милосърдие...🙂

Просто избягвам да обяснявам на малки или като за малки деца...

Клипчето беше единственото смислено нещо споделено от теб. Другото беше повтаряне на едно и също и споделяне на руска пропаганда, която всъщност не помагаше на тезата ти. Нацисти, които тероризират собствения си народ!? Неслучайно те пратих да четеш какво е нацизъм.  

Но дори от клипчето не можеш да се възползваш, защото твоята теза е, че в Украйна изобщо управляват нацисти. А за това освен на словесните полюции от Путин, Захарова и прочие говорещи глави, за които украинците един път са фашисти друг път нацисти, няма на какво да е позовеш. 

Link to comment
Share on other sites

Преди 21 минути, др-бр said:

Другото беше повтаряне на едно и също и споделяне на руска пропаганда, която всъщност не помагаше на тезата ти. Нацисти, които тероризират собствения си народ!? Неслучайно те пратих да четеш какво е нацизъм.  

 

Те не го смятат там това за "свой народ", бацевото и пред мен не е нужно да се оправдаваш, само ако изпитваш лична нужда...🙂

Те са тевтонци, онея там са животни! Бегай да четеш какво е нацизъм!🙂

Редактирано от skiahtro
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 9 минути, skiahtro said:

Те не го смятат там това за "свой народ", бацевото и пред мен не е нужно да се оправдаваш, само ако изпитваш лична нужда...🙂

Те са тевтонци, онея там са животни! Бегай да четеш какво е нацизъм!🙂

МДа, сега ще последват нови словоблудства и лични квалификации, но нищо по темата. Ако искаш си направи църква та някой да ти повярва, но така и тезата ти ЧЕ УКРАЙНА СЕ УПРАВЛЯВА ОТ НАЦИСТИ остава недоказана и по същество невярна. И ти самият го осъзнаваш.
ТРИма капацитети се опитахте и не успяхте.

Редактирано от др-бр
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Преди 36 минути, др-бр said:

МДа, сега ще последват нови словоблудства и лични квалификации, но нищо по темата.

🙂

Това не са мои квалификации, техни са! Само цитирах, необорими капацитете...😀

Азов в украйнската армия ли са? Авангарда на украинската армия ли са? Кой командва армията? Украинската армия върши ли зверства, използва ли военни престъпления като тактика?

Всичко това е очевадно и въпросите съдържат отговорите. И ако все пак не ти се вярва, само един клик е достатъчен да го провериш, точно както бе и с видеото на което се гърчи... Показах ти го като на малко дете играчка, забава, а не да ти доказвам, няма как да изпадна до там...🙂

...не може винаги да се криеш зад руската пропаганда, капацитете...

Нямам нужда да доказавам, че слънцето изгрява, всеки може да го види, а който не вярва, едва ли има нужда да му доказвам каквото и да било, не би имало никакъв смисъл...😉

Тактиката ти е глупава, но ако се чувстваш победител, честито...😀

Редактирано от skiahtro
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 48 минути, skiahtro said:

🙂

Това не са мои квалификации, техни са! Само цитирах, необорими капацитете...😀

Азов в украйнската армия ли са? Авангарда на украинската армия ли са? Кой командва армията? Украинската армия върши ли зверства, използва ли военни престъпления като тактика?

Всичко това е очевадно и въпросите съдържат отговорите. И ако все пак не ти се вярва, само един клик е достатъчен да го провериш, точно както бе и с видеото на което се гърчи... Показах ти го като на малко дете играчка, забава, а не да ти доказвам, няма как да изпадна до там...🙂

...не може винаги да се криеш зад руската пропаганда, капацитете...

Нямам нужда да доказавам, че слънцето изгрява, всеки може да го види, а който не вярва, едва ли има нужда да му доказвам каквото и да било, не би имало никакъв смисъл...😉

Тактиката ти е глупава, но ако се чувстваш победител, честито...😀

От това, че една малка  военна част, която официално отрича нацистката идеология бива набедена, че в нея членуват нацисти КАК следва, че цялата Украйна се управлява от нацисти. И какво значи авангард? Това е част, която е като цяло териториална и дори формално не е от армията. Част е националната гвардия, съответно преди войната се командваше от МВР. А както сам каза, украинците не искат нацисти. Показано и на избори. Та явно имаме някакви много тайни нацисти. Което пък противоречи на идеята за нацизъм.

И пак за военните престъпления. В коя точно вселена военни престъпления=на нацизъм. Сърбите на Младич нацисти ли бяха?  А като си говорим за военни престъпления има международно установени такива извършени от руските войски. В добавка идеологията на Дугин с подправка от Илин, според която руснаците(арийците) превъзхождат останалите, която е официално подкрепяна. В добавка, че се управлява еднолично от Лидер и близка до него чиновническа клептокрация,с водеща роля на силоваците. Както го каза наследникът на Жириновски на погребението на Дугина-"една нация, една победа, един президент". Ein folk, ein reich, ein fuhrer. Приликите не са случайни. И накрая държава, в която войната е издигната в култ. Като добавим и разни дреболии като младежки организации имаме всички белези на нацистка държава. Няма нужда да се чудиш как да вържеш действия с идеология и да си бъркаш в носа за аргументи. Та погледни по на изток. Ще ти е доста по-лесно да докажеш нацизъм.

Редактирано от др-бр
  • Харесва ми! 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Ти винаги може да отричаш доказателствата, но за това не са виновни доказателствата.

Преди 1 час, др-бр said:

От това, че една малка  военна част, която официално отрича нацистката идеология бива набедена, че в нея членуват нацисти КАК следва, че цялата Украйна се управлява от нацисти. И какво значи авангард? Това е част, която е като цяло териториална и дори формално не е от армията. Част е националната гвардия, съответно преди войната се командваше от МВР. А както сам каза, украинците не искат нацисти. Показано и на избори. Та явно имаме някакви много тайни нацисти. Което пък противоречи на идеята за нацизъм.

...не са малка военна част! Официално около 2 дивизии!

...отрича само официално, но идеологията е нацистка и лесно може да се провери! Дори не нужно панаирдджийското филмче от което получи уртикария...

...тази част е официално в армията!

..украинците не искат нацисти, но армията я командват нацисти и никой не ги е питал за това!

Преди 1 час, др-бр said:

В коя точно вселена военни престъпления=на нацизъм.

Във всяка една вселена в която нацисти извършват военни престъпления!

 

Преди 1 час, др-бр said:

Сърбите на Младич нацисти ли бяха?

Не коментирам сърбите на Младич, а украинските нацисти!

Преди 1 час, др-бр said:

А като си говорим за военни престъпления има международно установени такива извършени от руските войски.

Че руснаците са престъпници, не доказва че азов не са нацисти! Ти не защитаваш руснаците, а украинските нацисти!

 

Преди 1 час, др-бр said:

Дугин

Дугин не ме е интересувал никога, нито доказва, че азов не са нацисти!

🙂

Ако не приемаш фактите, не са виновни фактите!

Редактирано от skiahtro
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 3 часа, skiahtro said:

Пиленце, ама колко ми харесфаш само ако знаеш....

Познай къде ще отидеш сега... 

Дългичко е. Я по-добре дай конкретна информация по минути:

В коя минута г-н Караманлис изказва мнение за "нацистката идеология и зверствата на властта в Украйна!"
В коя минута за това, че украинците "ползваха жени и деца за жив щит, с/у руското нашествие..."
В коя минута твърди, че "Целта на войната не е да победи Украйна, а да се изтощи Русия, икономически, военно, стратегически, политически... "
В коя минута г-н Караманлис твърди, че "
части на украинската армия, водеха битки прикрити в детски градини и болници"

Има и още, но тези засега стигат.  Въпросът ми е сравнително прост:  твърди ли г-н Караманлис подобни неща и в коя конкретна минута от неговата реч може да се види това?

"

Редактирано от Atom
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

Ама вие го обърнахте тук на забавачка бе...  😀Не само дълго, но и трудно... Ще трябват и познания по риторика, които липсват на този който ти превежда...🙂

Айде хфрък пак, да направиш едно кръкче...🙂

Говори идейно, за това което ти говоря аз на по-обикновен и достъпен език. Няма как да искаш такава конкретика, човека е на съвсем друго ниво... Това нито ти е бойко, нито ти е кирето, нито се обръща към ганя....

Редактирано от skiahtro
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 минута, skiahtro said:

Ама вие го обърнахте тук на забавачка бе...  😀Не само дълго, но и трудно... Ще трябват и познания по риторика, които липсват на този който ти превежда...🙂

Айде хфрък пак, да направиш едни кръкче...🙂

Не е мой проблема. Ти си тоя който цитира нео-нациска пропаганда и в същото време се оправдава, че г-н Караманлис имал същото мнение .  Топката си е изцяло твоя.  В края на краищата никой не те е карал насила, а па собствено желание цитираш опорки на нео-нацистки сайтове.  До доказване на противното, мнението ти съвпада изцяло с идеите на Златна зора и подобни на нея. 

На всичко отгоре си готов да набедиш  г-н Караманлис, че има същото мнение като твоето.  Лесно може да ме опровергаеш, като покажеш  в коя минута твърди, че   "Целта на войната не е да победи Украйна, а да се изтощи Русия, икономически, военно, стратегически, политически... "

Link to comment
Share on other sites

 

Едиствените опорки от неонацистки сайтове ги пускаш ти...😀

Пък и те нали трябва да кажат нещо истинско, иначе кой ще им повярва?😀

...първите 5 минути мисля че ще са ти достатъчни, ако не искаш да се затрудняваш особено...🙂

Редактирано от skiahtro
Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...