Отиди на
Форум "Наука"

Защо идеята за сероводорода като алтернативен източник на енергия удря на камък?


laplandeca

Recommended Posts

Черно море има един неограничен и постоянен източник на енергия - морските течения, които са постоянни и много силни. За това обаче трябва да се проектират и построят подводни електроцентрали или само турбини. Всичко друго е бош-лаф. Черно море при нашия бряг е плитко, там могат да се направят десетки изкуствени острови и те да носят от туризъм повече пари от цялата ни енергетика.

Link to comment
Share on other sites

Леле, леле , колко съм изостанал! В последните само 5 години какви неща разработват! Говорим за <горивни клетки> окислителни батерии, системи, трябва ми време да се запозная, има и промишленно приложими безмембранни, има смесени ............. има да <горят> и глюкоза, захари !

Да прехвърлим в друг раздел <технологии> ?

Link to comment
Share on other sites

Преди 22 часа, Петър_Пейчев said:

там могат да се направят десетки изкуствени острови и те да носят от туризъм повече пари от цялата ни енергетика.

Абе може ама, докато манталитета е такъв, че да се гледа само какво да се открадне и кой да се измами, вместо да се предложи наистина нещо хубаво, няма как да стане. Държава в която дори се става полицай, с цел да се краде и мами, кучета я яли...

Link to comment
Share on other sites

Преди 7 минути, skiahtro said:

Абе може ама, докато манталитета е такъв, че да се гледа само какво да се открадне и кой да се измами, вместо да се предложи наистина нещо хубаво, няма как да стане. Държава в която дори се става полицай, с цел да се краде и мами, кучета я яли...

Познавам хора, добре ги знам , които станаха полицаи точно за да се корумпират, да влезнат в кръговете по покровителстване на престъпност и беззаконие. Има един , къде сега е в борбата с организираната престъпност, имам и хора на КПП-то Кап. Андреево....................не е по темата ,но сегашния служебен министър на МВР преди години ми беше адвокат, той ми помагаше срещу едни такива екземпляри от органите на МВР !

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...