Отиди на
Форум "Наука"

Какво е това?!


Radost2016

Recommended Posts

  • Потребител

Здравейте, намерих това и се чудя това дали е фосил на някакво животно или просто въображението ми работи много 😏🤭Благодаря на отзовалите се! 

1664122753196.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Съдейки по вида ми прилича По-скоро на минерални отлагания,  а не на нещо запазено в утаечни скали. Дай повече информация от къде е това парче скала по възможност точни координати или описание на мястото,  вид на скалите където си го намерил и подобна информация.  

Иначе наистина изглежда като нещо,  което е било някога живо,  но силно се съмнявам.  Без повече информация от твоя страна само по картинката трудно може да се прецени. Ако намериш във фейсбук групи свързани с различни видове скали и минерали може да ги помолиш да опитат да преценят състава на това парче,  което си снимал,  ако ти нямаш представа какъв е или да го занесеш в някоя лаборатория,  където да могат експерти да ти кажат какво представлява. 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, Radost2016 said:

Здравейте, намерих това и се чудя това дали е фосил на някакво животно или просто въображението ми работи много 😏🤭Благодаря на отзовалите се! 

1664122753196.jpg

Може да провериш и да попиташ ето тук:

 https://www.geology.bas.bg/bg/departments-112/depLaboratory-141

 

Има мейл адреси и телефони за връзка, а предполагам може да се занесе и на място.  Разгледай добре сайта им,  ако желаеш.  

Редактирано от Димитър Йорданов
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 15 минути, Димитър Йорданов said:

Съдейки по вида ми прилича По-скоро на минерални отлагания,  а не на нещо запазено в утаечни скали. Дай повече информация от къде е това парче скала по възможност точни координати или описание на мястото,  вид на скалите където си го намерил и подобна информация.  

Иначе наистина изглежда като нещо,  което е било някога живо,  но силно се съмнявам.  Без повече информация от твоя страна само по картинката трудно може да се прецени. Ако намериш във фейсбук групи свързани с различни видове скали и минерали може да ги помолиш да опитат да преценят състава на това парче,  което си снимал,  ако ти нямаш представа какъв е или да го занесеш в някоя лаборатория,  където да могат експерти да ти кажат какво представлява. 

Днес детето ми го намери на земята по време на разходка на крепост Овеч /Провадия/. Честно,, казано нямам си й напредстава какви скали са там. Просто ми направи впечетление и за това реших да попитам, а пък и детото му стана интересно какво може да бъде. 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 11 минути, Димитър Йорданов said:

Може да провериш и да попиташ ето тук:

 https://www.geology.bas.bg/bg/departments-112/depLaboratory-141

 

Има мейл адреси и телефони за връзка, а предполагам може да се занесе и на място.  Разгледай добре сайта им,  ако желаеш.  

Ще разгледам . Благодаря Ви много! 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 18 минути, Radost2016 said:

Днес детето ми го намери на земята по време на разходка на крепост Овеч /Провадия/. Честно,, казано нямам си й напредстава какви скали са там. Просто ми направи впечетление и за това реших да попитам, а пък и детото му стана интересно какво може да бъде. 

Сега като се замисля е варовикова скала.. даже съм намирала и доста фосили на миди. 

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...