Отиди на
Форум "Наука"

Recommended Posts

  • Потребител
Преди 5 часа, Warlord said:

Не сме ли всички отдавна наясно, че АЕЦ Белене никога нямаше да го построим, а тези стари реактори просто ще изгният, ако не ги пробутаме на някого?

Нали това и казах, но изглежда тука някой имат съмнение в казаното, мрънкат и са недоволни..

Реакторите ги докараха 2017 година и Зеленски го измуфтиха, да му пробутат само прахта в кофи от тези изгнили реактори...

А като купят после американските реактори по 40 млд. бройката, след година две, няма да е проблем пак да му ги дадат в кофи, за радост и удовлетворение на истинските демократи.

Преди 1 час, Warlord said:

Да. Украинците имат Президент, с главно П.
А ние имаме чорап...

То и чораП може да се пише с главно П, стига да има желаещи...

Редактирано от cucumerario
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 5 часа, Warlord said:

Не сме ли всички отдавна наясно, че АЕЦ Белене никога нямаше да го построим, а тези стари реактори просто ще изгният, ако не ги пробутаме на някого?

Аз мисля, че можем да го построим, но по-добре да е с френски реактори и от френска компания, както и с европейско финансиране.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Това вече ще е съвсем друг проект, който само (евентуално), ще е на същото място. По принцип по-лесно ще е да отворим нови реактори в закритите блокове в АЕЦ Козлодуй. Но не съм сигурен дали със сегашното оборудване ще може да са различни от руските.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 4 часа, Warlord said:

Това вече ще е съвсем друг проект, който само (евентуално), ще е на същото място. По принцип по-лесно ще е да отворим нови реактори в закритите блокове в АЕЦ Козлодуй. Но не съм сигурен дали със сегашното оборудване ще може да са различни от руските.

И едното и другото ще е полза. В допълнение пак трябва да си сътрудничим с Франция като страната, която най-яростно защитава ядрената енергетика, като възобновим с помощта на техни специалисти и пак еврапейско финансиране добивът на уран у нас. Това наистина би направило ядрената ни енергетика независима от Русия, което е адски важно.

Редактирано от skorpion1980
Link to comment
Share on other sites

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...