Отиди на
Форум "Наука"

Владимир Висоцки


todorg

Recommended Posts

  • Потребител

Би ми било интересно ,да чуя мнения за тази интересна личност ,като цяло и за мен тя е тайнствена и поне това ,което чета за него Съветските власти са го възприели ,като цирей на лицето.Неприятно е боли ,ама няма  ,как да го скриеш , тъй като личи и отделно подтиснатото население се е разтоварвало с песните му.Отделно е имал неблагоразумието ,да почине точно през онези злокобни Московски игри 1980.Всичкият видео и снимков материал от ПОКЛОНЕНИЕТО  е от западни журналисти ,дошли покрай т.н. Олимпиада.

Редактирано от todorg
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор История
Преди 5 минути, todorg said:

Би ми било интересно ,да чуя мнения за тази интересна личност ,като цяло и за мен тя е тайнствена и поне това ,което чета за него Съветските власти са го възприели ,като цирей на лицето.Неприятно е боли ,ама няма  ,как да го скриеш , тъй като личи и отделно подтиснатото население се е разтоварвало с песните му.Отделно е имал неблагоразумието ,да почине точно през онези злокобни Московски игри 1980.Всичкият видео и снимков материал от ПОКЛОНЕНИЕТО  е от западни журналисти ,дошли покрай т.н. Олимпиада.

Е чак пък цирей.Може и да е бшл любимец на властта но в никакъв случай не е бил репресиран по какъвто и да е начин.Висоцки през 70те години нарипмер е пътувал свободно в чужбина което далеч не е било достъпно за всеки съветски артист. 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 17 минути, resavsky said:

Е чак пък цирей.Може и да е бшл любимец на властта но в никакъв случай не е бил репресиран по какъвто и да е начин.Висоцки през 70те години нарипмер е пътувал свободно в чужбина което далеч не е било достъпно за всеки съветски артист. 

Както казах ,тепърва се запознавам с него ,в смисъл зная  го от 40 години ,но точно такъв музикален стил не ме  грабва ,сега вече ,на по зряла възраст ,се интересувам  ,по скоро от съответната политическа роля играна от този творец.На практика над 90% от произведенията му не са издадени ,но пък си е имал свой театър.Интересен персонаж ,ако бе жив сега ,Путинист ли щеше ,да е примерно? 

Редактирано от todorg
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор История
Преди 2 минути, todorg said:

Както казах ,тепърва се запознавам с него ,в смисъл зная  го от 40 години ,но точно такъв музикален стил не ме  грабва ,сега вече ,на по зряла възраст ,се интересувам  ,по скоро от съответната политическа роля играна от този творец.На практика над 90% от произведенията му не са издадени ,но пък си е имал свой театър.Интересен персонаж ,ако бе жив сега ,Путинист ли щеше ,да е примерно? 

Не си е имал собствен театър разбира се.Никой нямаше в СССР разбира се.Висоцки е бил звездата на театър Таганка.Който е бил символ на свободомислието през 70те години.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 4 минути, resavsky said:

Не си е имал собствен театър разбира се.Никой нямаше в СССР разбира се.Висоцки е бил звездата на театър Таганка.Който е бил символ на свободомислието през 70те години.

ОК.Тоест ,ако някой западняк дойде и ги попита ,имате ли нещо алтернативно те са го пращали в театър Таганка.Казвам това понеже съм чел стари броеве на списание Паралели и в броеве от 70-те много хвалеха Висоцки и театърът му Таганка.Само ,че е умрял баш през Олимпиадата и са  скрили смъртта му факт ли е или не е факт?

Редактирано от todorg
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор История
Just now, todorg said:

ОК.Тоест ,ако някой западняк дойде и ги попита ,имате ли нещо алтернативно те са го пращали в театър Таганка.Казвам това понеже съм чел стари броеве на списание Паралели и в броеве от 70-те много хвалеха Висоцки и театърът му Таганка.Само ,че умря баш през Олимпиадата и скриха смъртта му факт ли е или не е факт?

Никой не е крил смъртта му.Просто не са искали да има мноо хора ня погребението му тъй като съвпада с Олимпиадата. Няма драма.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 4 минути, resavsky said:

Никой не е крил смъртта му.Просто не са искали да има мноо хора ня погребението му тъй като съвпада с Олимпиадата. Няма драма.

От клиповете в You tube бая народ е имало ,нещо подобно се получава с поклонението пред Гунди и Котков в малка България през 1971.Доколкото съм чел 3 дни след Олимпиадата е споменато за смъртта му в Останкино.Въпреки това на погребението може би е имало повече хора и от това на Брежнев ,който умира след това ,Сталин и Ленин са извън класацията.

Редактирано от todorg
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 3 часа, todorg said:

От клиповете в You tube бая народ е имало ,нещо подобно се получава с поклонението пред Гунди и Котков в малка България през 1971.Доколкото съм чел 3 дни след Олимпиадата е споменато за смъртта му в Останкино.Въпреки това на погребението може би е имало повече хора и от това на Брежнев ,който умира след това ,Сталин и Ленин са извън класацията.

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

По мъжка линия Висоцки е с еврейски произход (макар и покръстен). След години, когато почнах да слушам Леонард Коен (непознат навремето в България)  разбрах на кого ми напомня гласа, а и стила. Интересно дали Висоцки се е влиял от него.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Наскоро открих и Леонард Коен.Не ми се връзват.По скоро български творци ,са се влияели от Коен.Много от песните му ми изглеждат страшно познати от времето на "естрадата".

Редактирано от todorg
Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...