Отиди на
Форум "Наука"

Какво е чел поп Спиридон


Recommended Posts

  • Потребители
1. Поп Йовчо Попниколов от Трявна е ползвал книги, а не книга! Сведенията му са изключително ценни и оригинални!

И как разбра, че са книги, а не една книга? Да не би той в текста да казва, че е ползвал няколко книги от царската и или патр. бибилиотека? Ценни и оригинални сведения може да има и само в една книга.

2. В манастира "Нямц" се съхранява цялата библиотека на Григорий Цамблак! Това е потвърдено от нашата изследователка д-р Лиляна Райчева от историческо дружество "Българска Орда - 1938", на което съм член и аз! Тя е посетила манастира преди около 25 години и е видяла библиотеката с очите си - голямо помещение с рафтове книги. Били са изнесени на катъри от Търново през Дунава, след окупирането му от турците! Мисля ,че става въпрос за около 3000 ръкописа! Никой не ги е изследвал досега, освен някакъв руснак който е ровил там!

"Някакъв руснак" - леле каква "докторка" е тая.

Предполагам, че е донесла снимки на някои от страниците на тези ръкописили. Но по-вероятно ми се вижда при своето изследване да се търсила истината във виното в някое заведение в Нямц и когато е напреднала с материала менюто да й се е видяло като 300 ръкописа. :tooth: Има там това онова, но определено не отговаря на фантасмагориите на каката.

Има и още един източник, който сега издирвам от арабските хроники, в които се твърди, че българите са предпотопно население и произлизат от библейския патриарх Матусал, който предхожда Ной и е живял според "Библията" 800 години! Това показва, че българите като народ може би наистина са от предпотопната цивилизация, но откритията в това поле тепърва предстоят според мен!

Анонимния хронограф е най-ранното. Има и други от І хил. от н.е. - напр. двете редакции на писмата на хазарския хаган.

Link to comment
Share on other sites

Докторе какви 2 монаси- какви пет лева????

Там има около 300 монаха ,а в женските манастири се срещат някои и с по 800!!!!!!

Манастира е създаден от българи -Св.Никодим Тисмански/ чието истинско житие е унищожено от английско пиратче подпомогнато от някъв продажен боляр/ е изпратил там 3 от своите ученици.

За броя на монасите не споря, но само отбелязвам, че преди 25 години, когато д-р Лиляна Райчева е била там е имало само един български монах, останалите са били румънци или молдовци! Манастирът е доста голям наистина, виждал съм негови снимки, но проблемът с библиотеката на Григорий Цамблак остава и се учудвам защо не дискутираме това?!?! :post-20645-1121105496:

Link to comment
Share on other sites

И как разбра, че са книги, а не една книга? Да не би той в текста да казва, че е ползвал няколко книги от царската и или патр. бибилиотека? Ценни и оригинални сведения може да има и само в една книга.

"Някакъв руснак" - леле каква "докторка" е тая.

Предполагам, че е донесла снимки на някои от страниците на тези ръкописили. Но по-вероятно ми се вижда при своето изследване да се търсила истината във виното в някое заведение в Нямц и когато е напреднала с материала менюто да й се е видяло като 300 ръкописа. :tooth: Има там това онова, но определено не отговаря на фантасмагориите на каката.

Анонимния хронограф е най-ранното. Има и други от І хил. от н.е. - напр. двете редакции на писмата на хазарския хаган.

Галахад, доста неуважително изказване и отношение към сериозни изследователи! Имам първо няколко въпроса:

1. Чел ли си произведението на поп Йовчо Попниколов от Трявна "Летопис и хронология"?!? Ако да, прочети го още веднъж и си води бележки!

2. Кого от изследователите и членовете на сдружение "Българска Орда - 1938" познаваш лично, на колко наши форуми и конференции си участвал и какво от нашите публикации си чел? Чел ли си нещо от сп. "Авитохол", което до 2004 г. беше редактирано от мен и беше орган на сдружението? Ако отговорът е не , ами я се поограмоти малко!.... :lightbulb:

"Анонимния латински хронограф" от 354 г. не е най-ранния документ за историята на древните българи има и много други. Самият Хронограф е препис от по-стари съчинения! Прочети нещо например за Св. Йероним и неговата карта на България от 4 в. Някои изследователи твърдят, че именно той създава глаголицата няколко века преди Кирил и Методий! Има и други сведения; който търси намира!..... :post-70473-1124971712:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Докторе стига сте пращали българите по дяволите с вашите духовни врели-некипели окултизми,дъновизми,НЛО-изми .

Библиотеката на Нямц никой няма да е даде на българите,ако беше отворена тази библиотека ,то Ръмъния щеше да е част от България,каквото и да е имало в нея ,то никога вече няма да се разкрие......

Нито пък ще се открие какво е чел поп Спиридон,

по друг случай мисля ,че бях споменал ,че профатрическото сонмище се беше опитало да подкупи един български игумен и така Зограф да попадне в елински ръце,после дядо Поликарп /Вечна му памет!!!/ взема та върна "История Славянобългарска " в България и след което в ответната атака НеБожо шпионката я прати в Елада ,

така че абсолютно забравете нещо да излезе,дори и да го има на Атон е така скрито ,че никой не може да го намери.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
1. Чел ли си произведението на поп Йовчо Попниколов от Трявна "Летопис и хронология"?!? Ако да, прочети го още веднъж и си води бележки!

Аз бележки имам, но това не променя нищо.

2. Кого от изследователите и членовете на сдружение "Българска Орда - 1938" познаваш лично, на колко наши форуми и конференции си участвал и какво от нашите публикации си чел? Чел ли си нещо от сп. "Авитохол", което до 2004 г. беше редактирано от мен и беше орган на сдружението? Ако отговорът е не , ами я се поограмоти малко!....

На света има толкова много хубави неща за четене, тъй че трябва да се подбира по-качественото. Уви, издава се и доста фантастика, която трудно може да се окачестви като научна.

Прочети нещо например за Св. Йероним и неговата карта на България от 4 в. Някои изследователи твърдят, че именно той създава глаголицата няколко века преди Кирил и Методий! Има и други сведения; който търси намира!.....

Някои изследователи твърдят че пирамидите, Микена и Баалбек са изградени от извънземни, ама това не означава, че трябва да им се вярва, защото звучи забавно и развлекателно.

та върна "История Славянобългарска " в България и след което в ответната атака НеБожо шпионката я прати в Елада ,

Това не е толкова лошо. Я какво стана у нас с тленните останки на цар Иван Александър. А в Зограф и до сега се пазят двете истории, Евангелието на цар Георги ІІ и още куп документи на нашите владетели и църковни предстоятели, колкото в цяла днешна България май няма да се съберат. Първо трябва да се научим да пазим, пък после са се опитваме да задигнем от места където нещо е опазено добре.

__________________________

Link to comment
Share on other sites

Докторе стига сте пращали българите по дяволите с вашите духовни врели-некипели окултизми,дъновизми,НЛО-изми .

Някакви по-сериозни аргументи от плювките моля?!?.... Май няма; айде със здраве и редовни прегледи на психиатър - зле сте с нервите, ало!..... :whistling:

Нещата си ги има и в българските библиотеки, ама кой да порови - то иска дупе и упоритост с години! В личната ми библиотека също има туй-онуй! Иначе да се пеняви всеки може, ама да свърши работа - не!.... :crazy_pilot:

Галахад, в "Българска Орда - 1938" (сдружението съществува от тогава!) се застъпва интердисциплинарния подход за изучаване на българската история. Очевидное, че нищо не знаеш за "Българска Орда - 1938" (да не се бърка с едноименото дружество, което се отцепи по политически причини и беше създадено за да обърква хората!). При нас има историци, археолози, лекари (медицинска антропология), лингвисти, инженери, математици (календар и хронология), етнолози, архитекти, както и хора с академични титли. В списанието са писали само сериозни изследователи! Участвали сме наравно в различни научни конференции и симпозиуми, организирани от официалните институции, макар, че доста често сме "на нож" с тях! Ако ти наистина считаш всички тези хора за "фантасти" и "кукувици", то си правя заключение, че просто няма какво да обсъждаме с тебе - не си на нашето ниво!!!.... :smokeing:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Докторе ,човек има свободна воля и може да бъде какъвто си иска.

Но в Православното християнство ,което е достатъчно либерално си има догмати,не вериги ,не някакво гнетящо условие в което човек да бъде пленен или свързан роб.Догмата е Богооткровенна истина и в тази връзка човек или приема догмата или го отхвърля.

В Православието ,човек може да бъде само православен ,не и Дъновист,не и богомил/немил/,не и Нло.

Да погледнем вашето списание ,застъпват се християнски тези ,езически ,окултни,масонски,дъновистки,езотерични и пр....

Един духовен "сбирщайн " в който човек направо му се завива свят....

Затова се изразих по дяволите ,та това не е покана за някаква битка ,а възмущение от неразбирането ви /екипа/ или целта на вашите тези.

Чета например едно друго синкретично послание -Родово имение -пълно ваще копие-Ванга,Христос<Буда <Дънов всичко е така омесено ,че направо и за Нло няма място.

Link to comment
Share on other sites

Докторе ,човек има свободна воля и може да бъде какъвто си иска.

Но в Православното християнство ,което е достатъчно либерално си има догмати,не вериги ,не някакво гнетящо условие в което човек да бъде пленен или свързан роб.Догмата е Богооткровенна истина и в тази връзка човек или приема догмата или го отхвърля.

В Православието ,човек може да бъде само православен ,не и Дъновист,не и богомил/немил/,не и Нло.

Да погледнем вашето списание ,застъпват се християнски тези ,езически ,окултни,масонски,дъновистки,езотерични и пр....

Един духовен "сбирщайн " в който човек направо му се завива свят....

Затова се изразих по дяволите ,та това не е покана за някаква битка ,а възмущение от неразбирането ви /екипа/ или целта на вашите тези.

Чета например едно друго синкретично послание -Родово имение -пълно ваще копие-Ванга,Христос<Буда <Дънов всичко е така омесено ,че направо и за Нло няма място.

Нещо грешиш, няма никакъв "духовен сбирщайн" в списание "Авитохол"! Между другото то не излиза от 2004 г. , поради липса на средства. В Ордата сме доста по-различни от "Родово имение", въпреки, че някои наши хора пишат и там. За масоните нещо си се объркал тотално - те са ни духовен антипод и се борим всячески срещу тази напаст! Що се отнася до духовността, то тя все още не е притежание само на една група, секта или религия, а принадлежи на цялото човечество! Бих искал нещата да не се коментират общо, а конкретно за даден материал, статия или хипотеза! Това е истинския научен подход и умение да се води спор; другото е политика и махленски пазар!.... :post-70473-1124971712:

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...