Отиди на
Форум "Наука"

Кое е това заболяване?


Anck_Sun_Amun

Recommended Posts

  • Потребител

Лошото е, че в наши дни, генните изменения се увеличават и ще продължава да нараства броя им. Това има пряка връзка с изменението на условията в околната среда. Организмът трябва да се адаптира към нови фактори в средата на живот. Ще ставаме свидетели на много мутации вследствие на влошаването на качеството на природните ресурси.

Оцеляват най-адаптивните.

Всеки е чувал за естествения подбор.

С тези темпове на замърсяване и изчерпване на природните блага...

Не става въпрос само за мутации на човешки индивиди, а за всякакви организми. В това число и микроорганизмите...

Знам, че не е много по темата, но все пак има връзка...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Лошото е, че в наши дни, генните изменения се увеличават и ще продължава да нараства броя им. Това има пряка връзка с изменението на условията в околната среда. Организмът трябва да се адаптира към нови фактори в средата на живот. Ще ставаме свидетели на много мутации вследствие на влошаването на качеството на природните ресурси.

Оцеляват най-адаптивните...

Всъщност, отборът действа в полза на тези, които оставят най-многочислени копия от своите гени - е те те са най-адаптивните - а какво значи това съотнесено към човека - ами, при условията на днешната "социална" държава отборът действа в полза на тарикатите, паразитите, които са превърнали размножаването в своя професия - по-този начин, в генния пул на човешката популация се разпространява относителния дял на гените, обуславящи подобен паразитен начин на живот и, съответно, намалява относителният дял на гените, свързани с изявата на такива вечни човешки добродетели, като трудолюбие и почтеност. (Просто, защото тези, които работят, оставят по-малобройно потомство, от тези, които се редят на опашките за социални помощи).
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Така е, защото другите, които не са тарикати и не се редят по опашки за соц. помощи, нямат време да създават поколение!!!

Но в случая аз говорих за положението в глобален мащаб, а не за това в държавата....

а и си мисля, че трудолюбието и почтеността нямат общо с гените... :read::post-20645-1121105496:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Но в случая аз говорих за положението в глобален мащаб, а не за това в държавата....
И аз.

В това отношение, положението в глобален мащаб изобщо не се различава от това у нас.

а и си мисля, че трудолюбието и почтеността нямат общо с гените...
Няма такова нещо, което да няма нищо общо с гените. Съществува понятието "коефициент на унаследяемост" - то е много объркано и още по-объркано се тълкува, но общата му идея е вярна - то ти показва в каква степен варирането на признака зависи от наследствеността и в каква - от условията на средата.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • Потребител

Според мен заболяването е свързано с неправилната експресия на гените в ембрионалния стадии на развитие.Спада към т.нар.генетични уродства (много по лека форма е заешката уста например).Всяка една част от човешкото тяло е генетично детерминирана как трябва да се развие и при грешна експересия на гените се получават такъв вид заболявания ,който в повечето случай имат летален изход.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 седмици по-късно...
  • Потребител

Това е синдромът Тречър- Колинс. Няма нищо общо с този на Даун. Това, че хората ги наричат уроди/изроди не значи, че се отнасят по начин, който ги игнорира. Не може да отречете, че тези хора са уроди. Може да не са виновни, може да не искат, но е така и няма нищо лошо в това да ги наричаме така стига да не се отнасяме нечовешки към тях. Да, хора са и така трябва да се отнасяме към тях.

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...