Отиди на
Форум "Наука"

XXIX летни олимпийски игри - Пекин, 2008 г.


ISTORIK

Recommended Posts

  • Потребител

Михов, не знам какво си тренирал и дали имаш постижения, но май нямаш представа как се става олимпийски шампион и колко значи това за държавата, разбира се ако си е надвила на масрафа и не мисли как да се нахрани.

Би ли ми обяснил какво толкова означава това за държавата?

Сигурен съм, че австрия веднага би отделила два пъти повече (от колкото ни стига акъла) пари, за да има и тя някой друг медал. Но не са изкарали толкова способни спортисти.

Аз пък съм сигурен, че ако страни като Австрия (без медал), Канада (само един златен медал) и Швеция (само един златен медал) ако наистина си поставят за цел, ще станат спортни сили при финансовите и организационните им възможности. Но явно не им е чак такъв приоритет. От това следва ли, че са по-зле от нас в какъвто и да е аспект и че страните им имат по-лош имидж от нас (хайде да не сме ние, че вече не сме силни, но примерно успешни страни на олимпиади като Казахстан, КНДР, Куба, Ямайка)?

Да не политизираме.

Спортът е политика. Кубертен сигурно се обръща в гроба...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Аз пък съм сигурен, че ако страни като Австрия (без медал), Канада (само един златен медал) и Швеция (само един златен медал) ако наистина си поставят за цел, ще станат спортни сили при финансовите и организационните им възможности. Но явно не им е чак такъв приоритет. От това следва ли, че са по-зле от нас в какъвто и да е аспект и че страните им имат по-лош имидж от нас (хайде да не сме ние, че вече не сме силни, но примерно успешни страни на олимпиади като Казахстан, КНДР, Куба, Ямайка)?

и трите държави са силни предимно в зимните спортове, а специално в алпийските ски австрия са номер едно в света.

австрийците оцениха като провал представянето си на лондонската олимпиада и предстои да изготвят стратегия за развитието на летните спортове. сега обаче не ми се рови да търся статията за да дам линк към нея.

сащ, германия, италия, франция - всички те хвърлят огромни усилия и средства за да са в челото на класацията по медали. за сащ беше "въпрос на чест" да са номер едно на олимпиадата, а великобритания, като домакин направи свръхусилие да надскочи възможностите си.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

и трите държави са силни предимно в зимните спортове, а специално в алпийските ски австрия са номер едно в света.

австрийците оцениха като провал представянето си на лондонската олимпиада и предстои да изготвят стратегия за развитието на летните спортове. сега обаче не ми се рови да търся статията за да дам линк към нея.

сащ, германия, италия, франция - всички те хвърлят огромни усилия и средства за да са в челото на класацията по медали. за сащ беше "въпрос на чест" да са номер едно на олимпиадата, а великобритания, като домакин направи свръхусилие да надскочи възможностите си.

И трите държави имат сериозна традиция и в летните спортове, повече от нас, поне докъм 1950 г. - олимпиадите не почват от социализма в България!

Австрийците оцениха представянето си като провал, просто защото не взеха дори един медал! Нито един! А сега с новата стратегия ще вземат. Но те могат да си позволят всичко. Не съм убеден обаче, че ние сме в този кюп...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Всъщност Канада докъм 1950 година е всичко друго, но не и олимпийска сила в летните спортове. Най-много медали до средата на 20 век имат през 1928 г. в Амстердам - 4.

След 1950- в ЛА - 10 и в Барселона - 7.

Австрия никога, ама никога, не са били сила в летните спортове. Ако изключим Берлин 1936, когато имат 4 златни медала, обикновено си тръгват с два, един, а нерядко и с нула.

Шведите са сила, вярно е. Дори са номер 10 в историята на летните олимпиади по спечелени златни медали, но половината от спечелените от тях златни медали са от игрите в Стокхолм, Антверпен, Лондон и Хелсинки, а това са или домашни, или много близки до Швеция игри, с тогавашният транспорт и тези неща са фактор.

В "златната" класация от летни игри Канада са 20-ти (маааалко пред нас), а Австрия - 38-ми

В зимните игри, обаче трите държави са на 5-то, 6-то и 7-мо място. Пред тях са само Норвегия, Германия, САЩ и Съветския Съюз (не Русия, а точно Съветския Съюз)...така, че добре е да се говори все пак с някакви факти.

ПП. В първото си изречение за Канада имах предвид златни медали, сега видях, че не съм отбелязал това в поста си.

Редактирано от scarecrow
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Всъщност Канада докъм 1950 година е всичко друго, но не и олимпийска сила в летните спортове. Най-много медали до средата на 20 век имат през 1928 г. в Амстердам - 4.

След 1950- в ЛА - 10 и в Барселона - 7.

Австрия никога, ама никога, не са били сила в летните спортове. Ако изключим Берлин 1936, когато имат 4 златни медала, обикновено си тръгват с два, един, а нерядко и с нула.

Шведите са сила, вярно е. Дори са номер 10 в историята на летните олимпиади по спечелени златни медали, но половината от спечелените от тях златни медали са от игрите в Стокхолм, Антверпен, Лондон и Хелсинки, а това са или домашни, или много близки до Швеция игри, с тогавашният транспорт и тези неща са фактор.

В "златната" класация от летни игри Канада са 20-ти (маааалко пред нас), а Австрия - 38-ми

В зимните игри, обаче трите държави са на 5-то, 6-то и 7-мо място. Пред тях са само Норвегия, Германия, САЩ и Съветския Съюз (не Русия, а точно Съветския Съюз)...така, че добре е да се говори все пак с някакви факти.

Само да попитам, а ние на този фон до 1956 г. къде сме, колко медала имаме и с какво право обявяваме нации, които имат успехи във времена и спортове, където и когато ние нямаме абсолютно нищо, че не са "олимпийски сили"?!? :doh:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

питай, що да не питаш.

обаче не виждам защо питаш мен.

ти твърдеше, че тези държави не полагат усилия да печелят медали, аз ти обясних, че австрия поставя на сериозна преоценка спортната си политика, точно за да започне да печели медали от летните олимпиади и че силата на тези три държави е основно в зимните спортове (по специално алпийските ски за австрия, ски бягането и хокея за швеция и хокея, кънките и шорттрека за канада).

след това ти почна да ми обясняваш какви големи сили са били в летните олимпиади до 1950 г, а аз ти посочих, че нито канада, нито австрия са били, това е обективен факт и няма никакво значение колко медала имаме ние, нито например вануату или каймановите острови...по твоята логика, от гледна точка на бутан или науру, има над 100 "велики олипмпийски сили".

аз никъде не съм намесвал нашите успехи или липсата им.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Аз твърдя само, че тези държави не полагат адекватни на възможностите им усилия да печелят медали, нищо повече.

Поискат ли - ще печелят медали. Техните цели са други - те не са Азербайджан или Катар, че да купуват спортисти на кило.

Редактирано от Михов
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

не знам къде си чел, че не влагат средства, влагат, но там, където има програма, която носи резултати. така е навсякъде, не само в тези три страни.

и у нас е така - средства от държавата получават тези федерации и спортисти, които имат резултати на олимпиади, световни и европейски първенства.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Стефка Костадинова: Федерациите да кажат защо не се представихме по-добре http://frognews.bg/news_46673/St_Kostadinova_Federatsiite_da_kajat_zashto_ne_se_predstavihme_po-dobre/

Олимпийско нищо http://www.webcafe.bg/id_1046617315_Olimpiysko_nishto

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...