Отиди на
Форум "Наука"

Софиянци вече могат да събират и дрехи за рециклиране


ISTORIK

Recommended Posts

  • Глобален Модератор

По улиците на София вече може да се събират и дрехи за рециклиране. Вероятно сте се чудили, какви са тези големи зелени правоъгълни кутии. Те не приличат на познатите ни до скоро контейнери за хартия, стъкло, пластмаса и други отпадъци.

Точно в тях от скоро жителите на вече двумилионния град може да слагат непотребните текстилни продукти.

Идеята е на фирма "Ретекс" от Червен бряг, която ще ги преработва. От столичната община са откликнали на предложението, което е прекрасно, но като че ли все още българинът или в частност, живеещите в столицата ни не са готови за нея. Някои хора обаче хвърлят в тях домашните си отпадъци. Както вече отдавна го правят и в контейнерите за разделно събиране на хартия, стъкло и пластмаса. Така де, за какво ще се разкарват до намиращата се само на 2-3 метра кофа за боклук.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 месец по късно...
  • Потребител
По улиците на София вече може да се събират и дрехи за рециклиране. Вероятно сте се чудили, какви са тези големи зелени правоъгълни кутии. Те не приличат на познатите ни до скоро контейнери за хартия, стъкло, пластмаса и други отпадъци.

Точно в тях от скоро жителите на вече двумилионния град може да слагат непотребните текстилни продукти.

Идеята е на фирма "Ретекс" от Червен бряг, която ще ги преработва. От столичната община са откликнали на предложението, което е прекрасно, но като че ли все още българинът или в частност, живеещите в столицата ни не са готови за нея. Някои хора обаче хвърлят в тях домашните си отпадъци. Както вече отдавна го правят и в контейнерите за разделно събиране на хартия, стъкло и пластмаса. Така де, за какво ще се разкарват до намиращата се само на 2-3 метра кофа за боклук.

Мисля, че идеята е много добра!

Само дето от няколко дни откакто го прочетох, така и нито една такава голяма зелена кутия не видях! :tooth:

Ако си виждал някъде из центъра (на София) пиши, мисля че ще се възползвам!! :good:

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Аз съм виждал такава кофа само на снимка в софийския "Градски вестник" - http://www.gradski.bg/

С повече не мога да ти помогна, защото живея в Пловдив, но нека софиянците във форума се опитат да ти помогнат...

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

А кофата изглежда така:

post-471-1229341677_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Aз такива кофи не съм виждал из София. Явно са доста разредени, да не кажа 1 - 2.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ясно защо! Те само по кварталите ги били сложили:

Компанията поставя 100 контейнера за текстилни отпадъци в няколко квартала в София - ”Надежда”, "Красно село”, Искър”, „Слатина”, „Овча купел”, „Студентски град” и “Младост”.

Повече

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...