Отиди на
Форум "Наука"

НЛО?


xaxo

НЛО  

40 потребители са гласували

  1. 1. Имат ли общо НЛО с ИБС (Извънземни биологични същества)

    • ДА
      11
    • НЕ
      15
    • ВЪЗМОЖНИ СА И ДВАТА ВАРИАНТА
      14


Recommended Posts

  • Мнения 72
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

Posted Images

  • 9 месеца по късно...
  • Потребител

2 crop circle-а.

Първият е от 2001 г. и "отговаря" на така нареченото Arecibo message изпратено през 1974 от Arecibo radio telescope

Aribig.jpg

И вторият една година по-късно през 2002 г. наречен The Maldekian crop circle.

ascii-disc.jpg

И двата crop circle-а(целия първи и диска във 2-рия) представляват съобщение под формата на двуичен код от нули и единици. Няма да ви казвам какво означават или как се превеждат, нито пък мнението ми за произхода на crop circle-те. Който се интересува да потърси информация и да прецени сам...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Потърсих и прецених ;)

Because it will take 25,000 years for the message to reach its intended destination of stars (and an additional 25,000 years for any reply), the Arecibo message was more a demonstration of human technological achievement than a real attempt to enter into a conversation with extraterrestrials.

И още: http://www.scribd.com/doc/3433708/Arecibo-Message-

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Because it will take 25,000 years for the message to reach its intended destination of stars (and an additional 25,000 years for any reply), the Arecibo message was more a demonstration of human technological achievement than a real attempt to enter into a conversation with extraterrestrials.

това е факт...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Мда. Ти на извънземен произход на тия кръгове ли залагаш?

Не залагам на никакъв произход, но залагам на това, че не е правено дъски и въжета, посред нощите от група hoax-ари.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Не залагам на никакъв произход, но залагам на това, че не е правено дъски и въжета, посред нощите от група hoax-ари.

Прав си, не се прави само с дъски и въжета :laugh:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Прав си, не се прави само с дъски и въжета :laugh:

:), и аз това казвам точно.. само, че аз лично наистина нямам идея как биха могли да се направят.. смисъл кой? с какво? как? защо? Ти ако имаш идея удари рамо, че нз аз какво да мисля... + това доста си поиграх да чета вече, но за значителен брой кроп съркъли обяснение официално няма просто... Както и официално становище за технологията която се използва(освен дъските и въжетата, което за мен е абсурдно естествено..)

Виж и тези.. crop circles 2010 и този?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Преди няколко години гледах някакво филмче по Дискъвъри, в което ентусиасти от МТИ (Massachusetts Institute of Technology) опитаха да направят такъв кръг, като възпроизвеждат всичките там ефекти, които се наблюдавали при истинските кръгове - някакви глобулки метал и т.н. По памет разказвам. Използваха приспособления за поваляне и утъпкване, но и нещо като горелки. Бая се бяха озорили, но показаха, че е напълно възможно да се направи. Предполагам може да се намери по-точна и подробна информация, сега обаче нямам възможност да търся, щото бързам да излизам.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Това си е дело на човешката ръка :) А двете снимки по-горе - нещо много разместени, да не е играл фотошопа?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Знам, че много от вас като видят анкетата ще си кажат, какво общо има НЛО с извънземните (ако има) ?

От всички регистрирани до сега НЛО има голям процент, които не могат да бъдат обяснени с Атмосферните явлеия или прикрити като обвиняват народа, че е под масова психоза на тема НЛО. Мисля че точно тези проценти са нашите "ЗЕЛЕНИ ЧОВЕЧЕТА"

Процентът не е голям. Мисля, че е около 10% от всички регистринани случаи, които не могат да бъдат обяснени по данни от проекта Синята книга. Именно тези случаи подтикнаха шефа на проекта, проф. Алан Хайнек, да започне паралелно разследване. Хайнек, същият, който въведе категоризацията на срещите от първи, втори и трети вид.

Всъщност, огромна част от случаите имат обяснение. А една огромна част са чисти шмекерии. Но ако махнем плявата, има поне 3 случая, които са наистина озадачаващи и са огромна загадка. Първият е едно НЛО над Англия през една нощ на 1997, което озадачава ВВС. Вторият случай е отвличането на Бети и Барни Хил през 60те. Третият и най-озадачаващ случай е огромното НЛО във формата на V над Феникс, Аризона, през март 1997. Това са случаи, които наистина озадачават.

За мен лично най-озадачаващ е последният случай, във Финикс.

Редактирано от alvassareiro
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Вторият случай е отвличането на Бети и Барни Хил през 60те.

Където има словосъчетание "случай на отвличане," абсолютно задължително е да се добави "предполагаем" :) Възможностите на хората да халюцинират, да си внушават, да си създават лъжливи спомени, поради най-различни користни или безкористни цели са огромни. Изобщо човешкият мозък е голяма работа. В същото време обаче способностите на хората да вярват на такива неща са още по-зашеметяващи.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Мозъкът е едно нещо. Това, което прави този случай уникален, не са само разкритията по време на регресивната хипноза, когато всъщност става ясно какво евентуално се е случило. Уникалното са изгарнянията по роклята на Бети и следите от вещество, което е изследвано три пъти през 60, 70те и 90те. И трите пъти резултатите показват, че веществото е абсолютно непознато.

Редактирано от alvassareiro
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Мозъкът е едно нещо. Това, което прави този случай уникален, не са само разкритията по време на регресивната хипноза, когато всъщност става ясно какво евентуално се е случило. Уникалното са изгарнянията по роклята на Бети и следите от вещество, което е изследвано три пъти през 60, 70те и 90те. И трите пъти резултатите показват, че веществото е абсолютно непознато.

Това за веществото не го срещнах, сигурно защото четох по диагонал и набързо. Ще погледна. За хипнозата - хипнозата не е доказателство за нищо :) Т.е. не е доказателство за реално случили се неща - иначе няма спор, че е интересно явление от психологическа/клинична гледна точка.

PS

Не намерих нищо за това "абсолютно непознато вещество." Намерих разни неща за съмнителни петна ;) Ето тук има доста подробно скептично обяснение: http://skeptoid.com/episodes/4124 Ако имаш друга инфо, дай я, да преценя за себе си колко е достоверна ;)

Хайде, и за наблюдаваното във Финикс, Аризона: http://en.wikipedia.org/wiki/Phoenix_Lights#Explanations

Пък за НЛОто в Англия 1997 съвмсем се обълках - не можах да намеря за кое иде реч. Я подай ти какво ползваш, да си го разбия на пух и прах :laugh:

Редактирано от Kuna
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

За веществото го гледах по Нешънъл Джиографик, интервю с Бети Хил.

Обясненията за Финикс, които даваш, не са никак убедителни, хипотетични са, гледам често се споменава "events propose that the first event still has no provable explanation"

Все хипотези, вероятности и тн.

Това означава, че все още няма категорично обяснение за случилото се. Само хипотези колкото щеш. Загова споменах този случай като най-мистериозен.

За Британия 1997 случая е част от серия случаи, които британските ВВС разсекретиха преди няколко месеца, и самите ВВС ги определят като необясними.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

1. За веществото го гледах по Нешънъл Джиографик, интервю с Бети Хил.

2. Обясненията за Финикс, които даваш, не са никак убедителни, хипотетични са, гледам често се споменава "events propose that the first event still has no provable explanation"

3. Все хипотези, вероятности и тн.

Това означава, че все още няма категорично обяснение за случилото се. Само хипотези колкото щеш. Загова споменах този случай като най-мистериозен.

4. За Британия 1997 случая е част от серия случаи, които британските ВВС разсекретиха преди няколко месеца, и самите ВВС ги определят като необясними.

Номерирах за яснота.

1. Интервюто с Бети Хил е всичко друго, но не и доказателство и достоверен и независим източник. Това е един от двамата "участници" в случката :bigwink: Ако имаш други неща, подай ги. ;)

2/3. Цитирам неща, които други хора са си направили труда да систематизират и които на мен ми звучат ако не убедително, то поне достатъчни, за да разклатят съмненията в особената мистериозност на случките. За вероятностите и отсъствието на недвусмислено обяснение - нормално е да се говори за вероятности. Ако всичко беше ясно и доказуемо черно на бяло, нямаше да има явления НЛО. Съвсем нормално е не всеки летящ обект да може да бъде документиран и идентифициран по начин, удовлетворяващ вече разпалена за НЛО мистерии жажда на широката публика, което не означава, че по определение е неидентифицируем като нещо повече или по-малко прозаично. Лично аз приемам най-вероятното разумно и прагматично обяснение, затова се задоволявам с тези посочени обяснения. /Но аз съм фамилно обременена - както съм споменавала вероятно, баба ми беше видяла НЛО, при това беше с мен, тогава бях 4-5-годишно дете. От този ден, до края на дните си, тя разказваше случката и винаги се обръщаше към мен, за да потвърждавам историята й. Това беше точно златното време на НЛОтата, което съвпадаше с ерата на зрелия тоталитаризъм и фон Деникен. Случката беше и един от първите ми непосредствено преживени примери за генезиса и силата на раждат градските легенди, непоклатимите убеждения и масовите психози./

4. Пак ще си повторя молбата - подай линк, някакво инфо за четене. Не намирам нищо конкретно.

Редактирано от Kuna
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Най-прагматичното от цитираните обяснения не дава пълно обяснение, не е категорично, а хипотетично. Докато не се намери недвусмилено и катогорично обяснение на този случай, той остава необясним. Има милиони случаи с НЛО. Психози, патологии, мистификации са всичките, с изключение на 3те, които съм посочил и евентуално Розуел, но там не съм сигурен.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 месец по късно...
  • Потребител

НЛО-то от репортажа се разгада.

Но голяма загадка си остават мустаките на онзи от уфоорганизацията. Те са сред нас..... :bigwink:

Центробежните мустаки са притежание на Г-н Иван Лазарова, който имам щастието да ми е комшия. Лично не го познавам, но съседи разказват как преди години, още когато основавал уфологичната си организация "Мъдромер", обикалял да набира потенциални членове сред по-умничките из квартала, като за доказателство за съществуването на НЛО размахвал снимка на ... кълбовидна мълния, направена с фотоапарат "Смена 8".

Link to comment
Share on other sites

  • 1 месец по късно...
  • 9 месеца по късно...
  • Потребител

Всичкото НЛО е метеорологичен балон или отражения на нощното осветление като това от началото на 2011-та година в Йерусалим, джамията на Скалата:

Трите по-известни свидетески видея, синхронизирани и качени за гледане в един клип.

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...